NY Islanders – NY Rangers 5:6 (po pr.) | Colorado – Arizona 4:3 (kon.) | Pittsburgh – Los Angeles 1:2 (kon.)
Buffalo – Anaheim 3:4 (kon.) | St. Louis – Toronto 2:4 (kon.) | Boston – Dallas 4:3 (2:1 po s.n.)
Minnesota – Vancouver 10:7 (kon.) | Seattle – Detroit 3:4 (po pr.) | San Jose – Vegas 0:4 (kon.)
Arizona – Edmonton 3:6 (kon.) | Calgary – Winnipeg 6:3 (kon.)
Pittsburgh Penguins
1:2 (1:0, 0:0, 0:2)
Los Angeles Kings
Pondělí 19.02.2024, 00:00 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • NHL

S konstatováním, že dres Jaromíra Jágra už bude navždy viset pod stropem PPG Paints Areny, se s Vámi loučím a někdy se zase těším na počtenou. Dobrou noc! (02:51:40)

Střely na bránu: 30 – 33 | Přesilová hra: 1/5 – 0/3 | Trestné minuty: 6 – 10

Dnešní slavnostní zápas si nenechalo ujít 18 422 diváků.

Zápas, který byl věnován Jaromírovi Jágrovi, nedokázali hráči Pittsburghu pro klubovou legendu vyhrát! Přitom k tomu měli dobře nakročeno. Ještě necelých sedm minut před koncem vedli, ovšem Kings v závěru skóre dvěma zásahy otočili.

Domácí poslal do vedení v závěru první třetiny kapitán Sidney Crosby, který využil přesilovou hru. Vedení 1:0 pak Pens až do času 53:49. Pak ale LA spasil hrdina dne Adrian Kempe. Ten se dvakrát trefil mezi betony brankáře Jarryho a rozhodl o výhře kalifornského celku. Pens bude mrzet zejména druhý zásah švédského útočníka, který přišel dokonce ve vlastním oslabení. Slavnostní ráz zápasu si tak Tučňáci v závěru pokazili.

59:35
    Crosby vyhrál buly. Pálil Jevgenij Malkin, který minul branku.

59:29
    Trevor Moore netrefil z vlastní poloviny opuštěnou branku. Další zakázané uvolnění.

59:02
    Je tu už poslední minuta základní hrací doby.

58:51
    Doughty zahrál na zakázané uvolnění. Domácí berou oddechový čas.

58:34
    Quinton Byfield dokázal dostat kotouč daleko od branky Kings. Tak, že nehrozil icing.

57:59
    Jarry zamířil na střídačku a Pittsburgh to zkouší v šesti hráčích do pole.
    56:50 Adrian KEMPE - 1:2

56:50
    4/5
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Hosté skórují ve vlastním oslabení a otáčejí průběh zápasu! Po propadnutí Tučňáků najížděli ve dvou na jediného obránce ADRIAN KEMPE s Vladislavem Gavrikovem. Kempe to vzal na sebe a z pravého kruhu prostřelil Jarryho mezi betony – 1:2. Asistence: Anže Kopitar.
    Kempe A., Roy M., Kopitar A., Gavrikov V.
    Phillips M., Smith R., Eller L., Letang K., Carter J.

56:21
    Kris Letang hezky přenesl hru na Matthewa Phillipse, který se ale z levého kruhu ještě snažil nahrávat a adresáta nenašel. Tady měla přijít střela!

55:44
    Rust zapomněl puk za sebou a hosté opět vyhazují.

55:18
    Hosté vyhazují.

55:06
    Domácí hned po buly přišli o pásmo.

54:57
    Trevor Moore nešťastně odehrál puk do hlediště a dostává trest za zdržování hry. Přesilová hra pro domácí.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 19. Crosby (E. Karlsson, Rust) – 54. Kempe (Doughty, Arvidsson), 57. Kempe (Kopitar)

Pittsburgh Penguins: Jarry (Nedeljkovic) – Letang (A), M. Pettersson, E. Karlsson, Graves, Ruhwedel, Ludvig – Rust, Crosby (C), Rakell – D. O'Connor, Malkin (A), R. Smith – Puljujärvi, Eller, Phillips – White, Carter, Harkins.
    Trenér: Mike Sullivan

Los Angeles Kings: Talbot (Rittich) – Doughty (A), M. Anderson, B. Clarke, Gavrikov, M. Roy, Englund – Kempe, Kopitar (C), Fiala – Arvidsson, Danault (A), Moore – Byfield, Dubois, Laferriere – Lewis, Turcotte, Kaliyev.
    Trenér: Jim Hiller

Rozhodčí: Markovic, Hebert – Jackson, Kovachik

Diváci: 18 422