Chicago – Minnesota 0:4 (kon.) | Carolina – Columbus 3:0 (kon.) | San Jose – Arizona 2:5 (kon.)
Washington – Ottawa 2:3 (po pr.) | New Jersey – Nashville 2:3 (0:1 po s.n.) | NY Rangers – Montreal 5:2 (kon.)
Anaheim – St. Louis 5:6 (0:1 po s.n.) | Colorado – Dallas 4:7 (kon.)
po s.n. (0:1)
Anaheim Ducks
5:6 (1:2, 1:2, 3:1 - 0:0)
St. Louis Blues
Pondělí 08.04.2024, 02:00 • Honda Center, Anaheim • NHL

Utkání je u konce a dramatické bylo až do posledních okamžiků. Anaheim nevzdal zápas a v poslední třetině předvedl skvělý finiš. Už na začátku 42. minuty skóroval Leo Carlsson a i když ve 43. minutě kontroval v přesilovce Brayden Schenn, tak ani dvoubranková ztráta nebyla pro domácí nepřekonatelnou překážkou. Ve 49. minutě Binningtona překonal svou dnes druhou brankou Frank Vatrano a o srovnání se v 57. minutě postaral také dvoubrankový Leo Carlsson. Zápas dospěl do celkem opatrného prodloužení, které nerozhodlo a musela tak přijít na řadu poslední kapitola duelu – samostatné nájezdy. V nich byl úspěšný pouze hostující Jordan Kyrou a ten tak rozhodl o konečném výsledku 5:6. Anaheim je po této těsné porážce sedmé v Pacifické divizi se ziskem 55 bodů, St. Louis je v Centrální divizi páté s 87 body.

Anaheim se v dalším utkání představí ve středu od 4:00 na svém ledě proti Los Angeles, St. Louis bude hrát až ve čtvrtek od 2:00 doma proti Chicagu.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (05:20:42)

Jordan KYROU - 5:6

V samostatných nájezdech zvítězil tým St. Louis Blues.
    V nájezdech byl úspěšný pouze jediný střelec, JORDAN KYROU, který překonal Dostála bekhendovou kličkou a zařídil tak pro St. Louis prémiový bod.
    Troy TERRY

3. série
    0:1
    Terry musel dát, jenže jeho bekhend po nájezdu levou stranou skončil na betonu hostujícího gólmana. St. Louis vítězí.
    Brayden SCHENN

2. série
    0:1
    Schenn mohl rozhodnout, jenže z bekhendu přestřelil!
    Leo CARLSSON

2. série
    0:1
    Carlsson si před brankovištěm přehodil puk z bekhendu na forhend, zakončení ale skončilo na Binningtonově betonu.
    Jordan KYROU

1. série
    0:1
    Kyrou také najížděl celkem pomalu, ten však svou bekhendovou kličkou proměnil a procpal puk za Dostála.
    Trevor ZEGRAS

1. série
    0:0
    Jako první se rozjel domácí Zegras, po zpomalení a bekhendové kličce ale trefil jen tyčku!

Samostatné nájezdy začínají.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:58
    Rozhodnout mohl po brejku dva na jednoho Terry, Binnington jeho ránu na bližší tyčku srazil vyrážečkou.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 3. Nesterenko (Lindström, Lundeström), 24. Vatrano (Killorn, Zegras), 42. Carlsson (Lundeström, Terry), 49. Vatrano (Zegras, R. Strome), 57. Carlsson (Killorn, Fowler) – 1. Z. Bolduc (R. Thomas, Parayko), 13. Kessel (R. Thomas, B. Schenn), 34. R. Thomas (Krug, Kyrou), 36. Bučněvič (Kyrou, Perunovich), 43. B. Schenn (Kyrou, R. Thomas), rozh. náj. Kyrou