Chorvatsko – Lotyšsko 6:3 (kon.) | Německo – Finsko 2:5 (kon.) | Slovinsko – Austrálie 8:5 (kon.)
Švédsko – Kanada 5:4 (kon.) | Rakousko – Maďarsko 5:6 (kon.) | Česko – Velká Británie 7:1 (kon.)
Japonsko – Brazílie 4:3 (kon.) | USA – Slovensko 6:0 (kon.)
Rakousko
5:6 (2:2, 0:0, 3:3, 0:1)
Maďarsko
Úterý 03.06.2014, 17:00 • Malá hala, Pardubice • Mistrovství světa v inline hokeji IIHF

Nejlepší hráči zápasu: Youssef Riener – István Bartalis. (18:28:19)

Gólové hody se v poslední čtvrtině nekonaly, přesto hráči nabídli vzrušující podívanou, zejména pak závěr. Když už se zdálo, že o vítězi budou muset rozhodnout nájezdy, vzal na sebe zodpovědnost Ákos Kiss a 7 vteřin před koncem rozhodl.

48:00

47:53
    Maďarsko právě vstřelilo branku!
    Neuvěřitelný závěr Maďarska. Zdálo se, že hráči už jen vyčkávají na prodloužení, ale pak přišel bleskový útok a všechno je jinak. ÁKOS KISS si narazil se svým spoluhráčem a najednou byl v jasné gólové pozici. Brankář Zeugswetter se natahoval marně, Maďaři to sehráli mistrně. Asistence: Zoltán Revák, Attila Orbán.

47:25
    Zápas míří do prodloužení, nikdo se nikam nežene...

46:56
    Ani jednomu týmu se nedaří proniknout až k brance. Oba gólmani tak sbírají jen snadné zákroky.

46:11
    Lehký zákrok maďarského brankáře. V závěru to jsou rakouští hokejisté, kteří více touží po rozhodnutí v základní hrací době.

45:35
    Rakušané si vyměňují kotouč na vlastní polovině a hledají cestu, kudy by se dostali k ohrožení Kisse.

45:01
    A jen co se vymanilo z oslabení, už spřádá útočné choutky. Je však znát, že se blíží konec a útoční pokusy nejsou tak bezhlavé jako ve třetí čtvrtině.

44:36
    Maďarsko je v plném počtu.

44:22
    Reinthaler si vyměnil kotouč se spoluhráčem a rázem byl sám před Kissem. K jeho smůle však nedokázal z pěti metrů trefit odkrytou část branky.

43:06
    Vyloučen je Zoltán Revák za nedovolené bránění.

43:06
    Velké věci se dějí před Kissovou brankou. Obrovskou šanci nejprve spálil Zwerger, poté kotouč poskakoval po brankovišti. Víc než přesilovku ale Rakušané nevytěžili.

42:01
    Maďaři jsou pod tlakem a pouze vyhazují kotouče do bezpečí.

41:50
    Ale přesto málem inkasovali. Přes dezorientovanou obranu se probil Kristof Reinthaler a namířil těsně nad.

41:38
    Maďaři jsou kompletní.

40:50
    Svou třetí branku v zápase mohl přidat Oberkofler, avšak Kiss proti jeho střele nastavil lapačku.

40:08
    A teď už je pískáno. Menší trest za podražení vyfasoval Attila Orbán.

39:30
    Nic kloudného ale zatím nevymysleli.

David Záruba

Branky a nahrávky: 1. Reinthaler (Spannring, Lange), 6. Oberkofler (Reinthaler, Lange), 25. Oberkofler (Reinthaler), 33. Riener (Spannring), 36. Haidinger (Müller, Lange) – 10. Fekecs (Orbán), 12. Kiss, 26. Ladányi (Revák, Orbán), 26. Pál (Lencsés), 27. Revák (Orbán), 48. A. Kiss (Revák, Orbán)

Rakousko: Hirn (28. Zeugswetter) – Lange, Reinthaler, Oberkofler, Spannring – Riener, Schweda, Macierzynski, Zwerger – Müller, Niec, Haidinger.
    Maďarsko: T. Kiss (Sájevics) – Lencsés, Pál, Feil, A. Kiss – Orbán, Revák, Rafaj, Ladányi – I. Bartalis, B. Bartalis, Fekecs, Papp – Vaszjunyin.

Rozhodčí: Aumueller (GER), Kralj (SLO)