Slovensko – Německo 4:5 (1:2 po s.n.) | Maďarsko – Japonsko 12:2 (kon.) | Finsko – Švédsko 4:2 (kon.)
Rakousko – Brazílie 5:1 (kon.) | USA – Kanada 5:6 (1:2 po s.n.) | Chorvatsko – Austrálie 5:6 (po pr.)
Česko – Velká Británie 6:1 (kon.) | Slovinsko – Lotyšsko 13:2 (kon.)
Chorvatsko
5:6 (2:1, 2:1, 1:0, 0:3)
Austrálie
Pátek 06.06.2014, 18:00 • Malá hala, Pardubice • Mistrovství světa v inline hokeji IIHF

Austrálie díky dnešnímu vítězství půjde do finále Divize 1, zatímco Chorvaté budou hrát zápas o bronz, což je pro ně určitě velká rána vzhledem k tomu, jak měli dnešní zápas slibně rozehraný. Náš online končí, příště na shledanou. (19:35:43)

51:46
    Austrálie právě vstřelila branku!
    Neskutečné! Australané otočili zápas a vítězí. Štastným střelcem je LUKE FRITCHLEY, který propálil Tomljenoviče dělovkou z mezikruží. Asistence: Jordan Gavin.

50:38
    Obrovská šance Besta s Fitzgeraldem, kteří doráželi před Tomljenovičem! Golman Chorvatska je teď v jednom ohni.

49:48
    Casaceli si teď rychle najel do prostoru před Tomljenoviče, ten ramenem vyráží jeho střelu švihem.

48:57
    Čunko se prokličkoval do útoku, tam mu puk vypíchl jeden z Australanů.

48:01

Austrálii se podařilo neuvěřitelné, když třemi góly ve čtvrté čtvrtině srovnala skóre. Chorvaté možná svého soupeře v závěru trochu podcenili, takže jestli chtějí své zaváhání napravit, musí využit následné pětiminutové prodloužení nebo vyhrát v nájezdech. Austrálie je ale silně nabuzená a bude rezolutně proti.

48:00
    Čtvrtá čtvrtina skončila.

47:36
    Chorvatsko drží kotouč na holi a čeká na prodloužení.

45:35
    Neuvěřitelné! Austrálii se opravdu podařilo vyrovnat. Za střelce branky je označen Brenton Fitzgerald. Asistence: Steve Best a Antony Collins.

45:10
    ANTONY COLLINS si počkal před Jamesem na přihrávku zpoza branky od Fitzgeralda a propasíroval kotouč kolem bližší tyčky za záda chorvatského brankáře. Austrálie má stále naději! Asistence: Brenton Fitzgerald.

43:55
    Austrálie má tlak i šance. Dočkáme se zdramatizování zápasu?

42:43
    Fitzgerald si položil chorvatského obránce, dostal se až před Jamese, ale byl faulován, takže nezakončil ideálně nad lapačku, jak nejspíš zamýšlel. Marko Tadič (CRO) jde odsedět trest za nedovolené bránění.

41:36
    Tomljenovič kryje střelu Turnera z mezikruží.

40:21
    Neurovnaná hra na obou stranách.

39:06
    Tadič nahodil po přejetí půlicí čáry kotouč na Jamese, aby se vhazovalo na polovině hostů.

36:59
    Austrálie snižuje! Nastřelený kotouč Fitzgeralda se příhodně odrazil přesně na hůl STEVA BESTA, který už s dorážkou přes ležícího chorvatského brankáře neměl problém. Asistence: Brenton Fitzgerald.

36:48
    Jones posílal kotouč po zemi na Tomljenoviče, ten vyráží.

Tomáš Lichnovský

Branky a nahrávky: 3. Miličič (Jačmenjak, Kopajtič), 8. Jačmenjak (Šišeta), 17. Novotny (Jankovič), 22. Tadič (Čunko), 25. Jačmenjak (Kopajtič) – 9. Brophy (Fitzgerald), 14. Brophy (Collins, Fitzgerald), 37. Best (Fitzgerald), 46. Collins (Fitzgerald), 46. Fitzgerald (Best, Collins), 52. Fritchley (Gavin)

Chorvatsko: Tomljenovič (Filipec) – Tadič, Trstenjak, Čunko, Šišeta – Jačmenjak, Srketič, Kopajtič, Miličič – Škrapec, Šilovič, Jankovič, Novotný – Polášek
    Austrálie: James (Glass) – Gavin, Casaceli, Fritchley, Haynes – Brophy, Fitzgerald, Jones, Collins – Turner, Best, Cleland, Todd – Austin

Rozhodčí: Aumueller (GER), Haszonits (HUN)