Sparta – Jablonec 2:0 (kon.) | Plzeň – Dukla Praha 2:1 (kon.)
FC Viktoria Plzeň
2:1 (0:1)
FK Dukla Praha
Neděle 31.08.2014, 17:00 • Doosan Arena, Plzeň • Synot liga

S konstatováním, že poslední utkání šestého kola Synot ligy končí výhrou Plzně nad Duklou v poměru 2:1, se s vámi loučím a přeji pěkný zbytek neděle. (18:59:15)

Plzeňané to tedy zvládli a po prohrané první půli otočili výsledek ve svůj prospěch. Nejprve vyrovnával ve 49. minutě Ondřej Vaněk, na kterého následně navázal i stoper Václav Procházka. Jeho branka se ukázala být jako vítězná, když hostům zmařil plány na závěrečný tlak sudí Paták, který vyloučil Jakuba Mareše. Nutno dodat, že oprávněně, protože jako poslední hráč fauloval unikajícího Pilaře, který by šel jinak sám na brankáře.

90+1

90+1
    Tecl se na pravé straně výborně uvolnil přes dva bránící hráče, kterým nezbylo než jej faulovat.

90
    Poslední střídání domácích. Václav Pilař jde ze hry, jeho místo zaujme Jan Kovařík.

89
    Žlutou kartu dostává Bidje Manzia (FK Dukla Praha).

Dnešní utkání sleduje 10 946 diváků.

88
    Tecl ve vápně fauloval Štětinu, který jej bránil velmi natěsno. Pro domácí je to škoda, protože se balon odrazil k volnému Pilařovi.

87
    Hanouskovu nahrávku jeho spoluhráči nepochopili a míč se dokutálel až ke Kozáčikovi.

86
    Ještě jeden roh pro Plzeň. Do vápna už ale domácí nejdou zdaleka v tak hojném počtu, jako v první půli.

85
    Teď se Dukla několika rychlými přihrávkami prokombinovala až ke střele, kterou obstaral Čajič. Z hranice vápna to zkoušel technicky placírkou, nastřelil ale jen prvního obránce Viktorie.

84
    Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Marek Hlinka, přichází Bidje Manzia.

83
    Teď se pokusil o dlouhé přenesení hry vzduchem Procházka, celá akce ale končí odpískaným ofsajdem.

82
    Plzeň se drží kolem středové čáry.

81
    Ještě předtím ale přepustí své místo na hřišti Milan Petržela Tomáši Hořavovi.

81
    Po průniku Limberského bude Plzeň zahrávat rohový kop.

80
    Plzeňané kombinují kolem útočného vápna a kontrolují zbytek utkání.

79
    Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Tomáš Berger, přichází Roger Néstor Albiach.

78
    Při exekuci rohového kopu ale jeden z hráčů Dukly fauloval. Na žádný větší rozruch před Kozáčikem tak nedošlo.

Marek Kratochvíl

Branky: 49. Vaněk (Chramosta), 61. Procházka (Hrošovský) – 23. Beauguel (Mat. Hanousek)

Karty:   58. Řezník (PLZ), 67. Vaněk (PLZ) – 18. Mat. Hanousek (DUK), 35. Štetina (DUK), 44. Vorel (DUK), 89. Manzia (DUK)   64. Mareš (DUK)

Držení míče: 62 % : 38 %.
    Střely na branku: 9:2. Střely mimo: 12:4.
    FC Viktoria Plzeň: Kozáčik – Řezník, Hejda, Procházka, Limberský (C) – Hrošovský, Vaněk – Petržela (81. Hořava), Kolář, Pilař (90. Kovařík) – Chramosta (74. Tecl).
    Náhradníci: Bolek – Hořava, Kovařík, Tecl, Bakoš, Hrdlička, Hubník.

FK Dukla Praha: Rada – Karavajev, Štetina, Vorel (C), Mat. Hanousek – Hlinka (84. Manzia), Mar. Hanousek, Považanec (67. Čajić) – Mareš, Berger (79. Albiach), Beauguel.
    Náhradníci: Chudý – Jeřábek, Polom, Kluk, Čajić, Albiach, Manzia.

Rozhodčí: M. Paták – D. Pospíšil, M. Fišer