Třinec – Liberec 2:3 (0:2 po s.n.) | Olomouc – Pardubice 4:2 (kon.) | Zlín – Vítkovice 5:2 (kon.)
Sparta – Slavia 0:1 (kon.) | Mountfield HK – K. Vary 5:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Plzeň 1:2 (kon.)
Kometa Brno – Litvínov 5:6 (0:1 po s.n.)
po s.n. (0:2)
HC Oceláři Třinec
2:3 (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)
Bílí Tygři Liberec
Neděle 02.11.2014, 15:00 • Werk Arena, Třinec (kapacita: 5200 míst) • Tipsport extraliga

Třinec zatím zůstává na vedoucí pozici, ale v případě dnešní výhry ho může předskočit druhý Litvínov. Bílí Tygři se posunuli na sedmou příčku, ale to se může také ještě změnit po skončení tohoto kola. Od extraligového hokeje si na několik dní odpočineme, následuje totiž reprezentační přestávka, vyplněná finským turnajem Karjala. Na extraligu se můžete těšit zase ve středu 12. listopadu, kdy se Třinec od 18:20 představí v Plzni, Liberec bude od 18:00 hostit Olomouc.

Pro tuto chvíli je to ode mě z Třince vše. Prožijte příjemný nedělní večer a do nového pracovního týdne vykročte tou pravou nohou! Děkuji za pozornost, na počtenou!

Statistiky po skončení utkání:

Střely: 55 (19, 22, 11, 3) – 18 (3, 7, 7, 1),
    střely mimo: 19 (10, 6, 3, 0) – 5 (2, 1, 2, 0),
    hity: 18 (8, 5, 5, 0) – 7 (1, 3, 3, 0),
    vyhraná vhazování: 47/83 (14, 14, 15, 4) – 36/83 (13, 9, 12, 2),
    úspěšnost na vhazování: 57%43%,
    trestné minuty: 8 (4, 2, 2, 0) – 16 (8, 4, 4, 0).

Nejlepší hráči utkání:

Tomáš Plíhal – TRI (1+0),
    Ján Lašák – LIB (53 úspěšných zákroků).

Nejlepším hráčem na straně domácích byl vyhlášen Plíhal, autor jedné branky a hráč, který se octl i v několika dalších nebezpečných šancích. Na straně vítěze je to gólman Lašák, který předvedl třiapadesát úspěšných zákroků a svůj skvělý výkon korunoval také v nájezdech.

V Třinci je tedy dobojováno a nakonec vítězí Liberec. Bílí Tygři vyrovnali dvě minuty před koncem, přečkali oslabení v prodloužení a v nájezdech stříleli mnohem přesněji než domácí. První penaltu proměnil nekompromisní střelou Bartek, druhý liberecký nájezd zakončil ranou do horního rohu branky Radivojevič. Za domácí jeli Polanský a Irgl, ale oba moc pomalu, Lašák si jejich zakončení s přehledem pohlídal. Druhý bod proto berou Bílí Tygři, Slezanům zůstává bod.

Martin BARTEK - 2:3

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým Bílí Tygři Liberec.
    Vítěznou branku Liberce tedy zaznamenal MARTIN BARTEK, který proměnil první liberecký nájezd. Vítězství Bílých Tygrů pak stvrdil druhým zásahem Radivojevič!

2. série
    0:2
    Jako druhý se za Liberec rozjel Radivojevič a trefil se přesně do pravého horního rohu Hrubcovy branky! Je rozhodnuto!

2. série
    0:1
    Irgl se rozjel z pravé strany, zastavil před Lašákem, který si pohlídal mezeru mezi betony a vychytal ho.

1. série
    0:1
    Za Liberec to vzal na sebe Bartek a střelou k levé tyči překonal Hrubce poprvé – 0:1!

1. série
    0:0
    Puk si vzal Polanský, jel docela pomalu a kotouč mu ještě před zakončením do strany vypíchl Lašák.

Jako první jde do branky Lašák, který sleduje ustavení své branky. Uvidíme, kdo z Třineckých nájezdy zahájí.

úspěšnost na vhazování: 55% – 45%,
    trestné minuty: 8 (4, 2, 2) – 16 (8, 4, 4).

Prodloužení je u konce a branku jsme v něm neviděli. Oceláři promarnili dohrávanou přesilovku čtyř proti třem a do žádné větší příležitosti se nedostali. Po úpravě ledové plochy tak přijdou na řady nájezdy, které rozhodnou o definitivním rozdělení bodů.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:55
    Radivojevič měl zablokovanou hůl a nemohl zakončovat. Tvrdou ránu Bakoše ze středního pásma zase pokryl Hrubec a stihl také rozehrát.

Ondřej Zoubek

Branky a nahrávky: 38. Irgl (Roth), 46. Plíhal (Roth) – 33. Bulík (Šimek, Bartek), 58. Bakoš (Radivojevič), rozh. náj. Bartek