Vítkovice – Slavia 3:2 (kon.) | Litvínov – Mountfield HK 4:1 (kon.) | Liberec – Olomouc 2:3 (kon.)
K. Vary – Mladá Boleslav 3:2 (po pr.) | Pardubice – Zlín 6:2 (kon.) | Plzeň – Třinec 5:2 (kon.)
HC Škoda Plzeň
5:2 (1:1, 1:0, 3:1)
HC Oceláři Třinec
Středa 12.11.2014, 18:20 • ČEZ Aréna, Plzeň • Tipsport extraliga

Ode mě to bude pro dnešek vše. Loučím se s vámi a děkuji za pozornost, někdy příště u onlajnu na počtenou! (20:42:27)

Dnešní zápas totiž Škodovka vyhrála 5:2!

Do vedení domácí celek v 10. minutě dostal Ondřej Kratěna, o vyrovnání se ale v závěru první třetiny postaral Zbyněk Irgl. Ve 32. minutě dal na 2:1 Pavel Kašpařík, Třinec ale opět vyrovnal – postaral se o to ve 44. minutě Tomáš Plíhal. Poté ale přišly tři trefy Jána Sýkory, které rozhodly o výhře Škodovky. Do čela extraligy se tak po dnešní prohře Ocelářů dostává Litvínov.

60:00

59:56
    Jeřábkova tečovaná rána se neujala, Plzni to ale určitě nevadí!
    J. SÝKORA - 5:2

59:21
    Plzeň právě vstřelila branku!
    A máme tu hattrick! JÁN SÝKORA (6+2) fantasticky zrychlil, předehnal všechny hráče Třince a trefou do prázdné branky rozhoduje o výhře domácího týmu! Bez asistence.

58:58

58:30
    Do dobré šance dostal přihrávku sjíždějící Rákos, Machovský puk vyrazil!

58:14
    Lev z velkého úhlu minul prázdnou branku!

56:58
    Šance pro Oceláře, Ján Sýkora (PLZ) je vyloučen za podražení.

56:46
    Adamský posílal kotouč před branku, nikdo ze spoluhráčů ho ovšem nedokázal usměrnit za Machovského.

56:40
    Plzeňský brankář drží puk ve své lapačce.

55:34
    Irgl se probíjel do zakončení, Machovský ale odpálil kotouč dříve, než se k němu útočník Třince stačil dostat.

55:27
    Puk skončil s přispěním mantinelu v hledišti, následuje komerční přestávka.

55:22
    Třinec se z velkého tlaku dočasně vymanil vyhozením na zakázané uvolnění.

55:10
    Simon nahrál do vyložené přiležosti na Dominika Kubalíka, ten ale v této obrovské šanci branku přestřelil!

Michal Belšán

Branky a nahrávky: 10. Kratěna (Mozík, Kadlec), 32. Kašpařík (Lev, J. Sýkora), 50. J. Sýkora, 52. J. Sýkora (Lev), 60. J. Sýkora – 20. Irgl (Adamský, Trončinský), 44. Plíhal (Hrňa)

HC Škoda Plzeň: Machovský (Mensator) – Jeřábek (A), Kadlec (A), Pulpán, Mozík, Moravčík, Kubka, Boháč – Pletka, Kratěna (C), Johnson – Lev, Kašpařík. J. Sýkora – Schleiss, Simon, Kubalík – Hollweg, Přikryl, Balej – Beran
    HC Oceláři Třinec: Hamerlík (Hrubec) – M. Doudera, Roth, Trončinský, Nosek, Linhart, Galvas (A), L. Doudera, Matyáš – Dravecký, Plíhal, Hrňa – Adamský, Polanský (C), Irgl – Orsava, Růžička, Rákos – Rufer, Kindl, Jašek

Rozhodčí: Fraňo, Horák – Blümel, Kis