Vítkovice – Liberec 4:1 (kon.) | Litvínov – Zlín 4:3 (2:0 po s.n.) | Plzeň – Mountfield HK 1:2 (kon.)
K. Vary – Slavia 2:0 (kon.) | Pardubice – Kometa Brno 4:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Třinec 2:5 (kon.)
Sparta – Olomouc 0:1 (kon.)
BK Mladá Boleslav
2:5 (1:3, 1:0, 0:2)
HC Oceláři Třinec
Úterý 30.12.2014, 18:20 • ŠKOENERGO Aréna • Tipsport extraliga

Je dobojováno. Třinečtí vyškolili domácí borce z produktivity a odsunuli je na barážové příčky. Ve třetí třetině padly dvě branky, obě do sítě Davida Ritticha. V 52. minutě zvyšoval na 2:4 Rostislav Klesla, nejlepší hráč utkání, a o pět minut později stanovil konečné skóre pěknou bekhendovou kličkou Jiří Polanský. Z mé strany je to pro dnešek vše, loučím se s vámi a u dalších onlajnů se na vás budu těšit už v roce 2015! (20:42:45)

Tomáš Franek (TRI) je ještě dodatečně potrestán dvouminutovým trestem za hákování.

60:00

59:39
    Duel se pomalu, ale jistě chýlí ke svému konci. Hra je přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu.

58:52
    Kanon z hole Žabky si cestu za Hamerlíkova záda rovněž nenašel, hosté jen vyhazují puk do středního pásma. Bohatě jim to však stačí.

58:37
    Neskutečné, co domácí dokáží neproměnit! Před Lencem zívala prázdná branka, ale mladý forvard nemířil mezi tři tyče!

57:52
    Oba celky střídají své pětky, to už se blížíme k posledním dvěma minutám zápasu.

57:18
    Diváci na mladoboleslavském zimním stadionu se pomalu trousí zpět do svých domovů, o puk se svádí lítá bitva v rohu kluziště.

57:01
    Peter Trška se vydal na útočný výlet, ale jeho jedovatou ránu efektně eliminoval jeho jmenovec Hamerlík.
    Jiří POLANSKÝ - 2:5

56:13
    Třinec právě vstřelil branku!
    Zřejmě je rozhodnuto. Třinečtí vyškolili domácí defenzívu a JIŘÍ POLANSKÝ dostal kotouč do skvělé pozice. Bekhendovým blafákem pod břevno nedal Rittichovi sebemenší šanci. Asistence: Vladimír Roth, Vladimír Dravecký.

55:39
    Tomáši Klimentovi rána nesedla, Hamerlík měl značně zjednodušenou úlohu. A nepříliš zapeklitý rébus snadno vyřešil.

55:05
    Peter Trška rozkmital své nohy a vybojoval další vhazování po pravé ruce strážce třinecké pokladnice.

54:37
    Lukáš Pabiška je dnes při chuti, ale další střelecký pokus domácího křídelníka končí až v ochranné síti.

54:15
    Zakázané uvolnění hostí, hra se vrací před Petera Hamerlíka. Ten dnes zatím chytá skvěle.

53:50
    Kašpařík – jak je u něj zvykem – vyhrál buly, ale dál se s pukem nedostal. Bruslaři musí začínat znovu od píky.

53:43
    Těsný ofsajd nyní zastavil mladoboleslavské forvardy při přechodu přes útočnou modrou.

53:29
    Kočí napálil puk přes všechny čáry až na zakázané uvolnění. Třinci chybí k vítězství šest a půl minuty, udrží favorizovaní Oceláři vedení, nebo se Bruslařům povede zázrak?

53:03
    Obrovský závar před Hamerlíkem nedokázal Výborný přetavit v branku!

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 14. Pabiška (Výborný, Mikulík), 31. Kubica (Kašpařík, Trška) – 2. Matuš (Doudera), 10. Klesla (Nosek), 13. Klepiš (Orsava, Nosek), 52. Klesla (Hrňa), 57. Polanský (Roth, Dravecký)

BK Mladá Boleslav: Růžička M. (10. Rittich) – Trončinský, Ovčačík, Stříteský, Kočí, Žabka, Trška, Čermák – Mikulík, Výborný, Pabiška – Látal, Broš, Klimenta – Bárta, Kašpařík, Kubica – Pacovský, Musil, Lenc
    HC Oceláři Třinec: Hamerlík (Šimboch) – Klesla, Roth, Linhart, Galvas, Hrabal, Doudera, Nosek – Orsava, Klepiš, Hrňa – Adamský, Polanský, Dravecký – Rufer, Matuš, Žejdl – Franek, Kindl, Christov

Rozhodčí: Šindler, Úlehla – Frodl, Charvát