Sobota 07.02.2015, 13:00 • O2 arena, Praha • Euro Hockey Tour

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (15:28:47)

Rusko: 18

3. třetina:

Česko: 7

Rusko: 7

Ve třetí třetině nejprve vyrovnal na 3:3 Rus Andrej Popov a hned poté jsme opět sledovali zlepšený výkon Rusů, kteří mnohokrát ohrozili českou branku. Výtečně chytající Salák ale v té chvíli podržel svůj tým a když v 56. minutě vrátil vedení českému týmu Vladimír Svačina, který doslova mazácky zvládl trestné střílení, bylo 16,5 tisíce přítomných diváků v obrovském varu. I v dramatickém závěru, kdy hráli Rusové přesilovou hru a při power-play dokonce dvojnásobnou, dokázali čeští hráči ubránit těsné vedení až do závěrečné sirény.

Nejlepšími hráči zápasů byli vyhlášeni:

ANTON SLEPYŠEV (Rusko) a MICHAL VONDRKA (Česko).

Je dobojováno! Český tým vítězí nad mistry světa i ve druhém zápase, fantastický úspěch a zisk šesti bodů do tabulky Euro Hockey Tour! Alexander Salák přijímá gratulace od svých spoluhráčů, i dnes chytal fantasticky a lapil mnoho nebezpečných ruských střel.

60:00

59:57
    Ještě tři vteřiny před koncem třetí třetiny je pískáno zakázané uvolnění, hra se opět stěhuje před Saláka.

59:40
    Salák má puk ve své moci a přerušuje hru, bude se vhazovat po jeho levici.

59:37
    Česko je v plném počtu, Rusové stále v šesti proti pěti českým hráčům.

59:26
    Posledních deset vteřin z oslabení českého týmu.

59:10
    Krejčík namířil z vlastní třetiny na prázdnou branku, ale ani on netrefuje.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:50
    Novotný zkusil ze středního pásma trefit odkrytou ruskou branku, nepovedlo se.

58:38
    Rusové jsou v šesti, Šaryčenkov odjíždí na střídačku.

58:18
    Ale nyní opět míří puk ze třetiny, dobrá práce Klesly.

57:59
    Puk míří ze třetiny Česka, ale Rusové jsou bleskově zpět.

57:40
    Rusové vyhráli vhazování před Salákem a zůstávají v útočném pásmu.

57:37
    Svačina fauluje ve vlastní třetině, kde sráží k zemi Andronova a dostává dvouminutový trest za držení, přesilová hra pro Rusko!

Dnešní utkání sleduje 16 452 diváků.

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 8. Vondrka (Zohorna, Koukal), 10. Zohorna (Roman, Zaťovič), 30. Vondrka (Ševc, Kempný), 56. Svačina (TS) – 11. Slepyšev (Grigorjev), 12. Lazarev (Loktjonov), 46. Andrej Popov (Alexander Popov, Glinkin)

Česko: Salák (Hrubec) – Nakládal, Klesla, Krejčík, Čáslava, Polášek, Kolář, Ševc, Kempný – Gulaš, Sobotka, Ručinský – Simon, Novotný, Smoleňák – Svačina, Roman, Zaťovič – Zohorna, Koukal, Vondrka – Radil
    Rusko: Šaryčenkov (Sorokin) – Višněvskij, Kiselevič, Ožiganov, Jakovlev, Grigorjev, Gavrikov, Barancev, Koledov – Andrej Popov, Alexander Popov, Glinkin – Slepyšev, Andronov, Kugryšev – Sošnikov, Loktjonov, Lazarev – Timkin, Tkačev, Kraskovskij – Fiščenko

Rozhodčí: Bjork, Sjöqvist (oba SWE) – Lederer, Gebauer (oba CZE)

Diváci: 16 452