USA U18 – Rusko U18 2:5 (kon.) | Kanada U18 – Švédsko U18 2:0 (kon.) | SR 18 – Finsko U18 2:4 (kon.)
Česko U18 – Švýcarsko U18 5:3 (kon.)
JOJ ŠPORT Slovensko U18
2:4 (1:3, 0:1, 1:0)
Finsko U18
Úterý 11.08.2015, 17:30 • Zimný štadión Ondreja Nepelu, Bratislava • Hlinka Gretzky Cup • Skupina B

Slováci proti silnému súperovi dobre zabojovali, ale na bodový zisk to opäť nestačilo. V zajtrajšom zápase ich čaká USA.

Najlepší hráči:
    Slovensko: Samuel Solenský
    Fínsko: Robin Salo (19:38:35)

59:40
    Slovensko napokon ešte nahodilo puk na zadný mantinel, ale už mu to nepomôže. Z tohto zápasu si body odnesú Fíni.

59:01
    Poslednú minútu tejto tretiny začíname za bránkou, Fíni nám nedovoľujú zaútočiť.

58:42
    Slovákom sa ani teraz nedarí usadiť sa v útoku a Durný sa márne pýta von z bránky. Fínsko stráži záver zápasu.

58:20
    Začala sa posledná dvojminútovka tejto tretiny a zrejme aj celého zápasu. Slovensko je stiahnuté v defenzíve a musí sa brániť.

57:46
    Fíni žiadnu dramatizáciu zápasu pripustiť nechcú. Hokejisti z krajiny tisícich jazier sa držia v útoku a obstreľujú našu bránku, na strely vyhrávajú 31:27.

57:06
    Oba tímy už medzičasom hrajú v plnom počte a začína sa veľký boj o každý centimeter ľadu.

56:28
    Fíni dostali puk do útočnej tretiny a držia ho tam. Naši súperi nechcú riskovať prípadnú stratu vedenia.

56:06
    Slovensko je stále aktívne a snaží sa niečo vymyslieť. Čacho si v útoku podržal puk a vystrelil švihom, ale mieril iba priamo do lapačky gólmana.

54:57
    Pomer síl na ľadovej ploche sa vyrovná! Na trestnú lavicu smeruje za vrazenie na mantinel Erik Rajnoha.

54:32
    Fínsko sa bude brániť! Na trestnú lavicu smeruje na dve minúty za nedovolené bránenie v hre Otto Koivula.

54:12
    Fíni sú stále veľmi aktívni, teraz ich pri prechode do útoku zastavil ofsajd. Slovenský tím sa musí mať stále na pozore.

53:54
    Slovákom sa ale v plnom počte trochu nedarí, keď si teraz nerozumeli pri pokuse o rozohrávku a dopustili sa iba zakázaného uvoľnenia.

53:09
    Slovensko svoje oslabenie prežilo bez inkasovania a už hrá v plnom počte. Naši reprezentanti majú na prípadné vyrovnanie ešte 7 minút.

52:40
    Fíni pália z každej možnej pozície. Räsänen to teraz skúšal spred modrej čiary, ale nebol presný. Stále sa musíme brániť.

52:06
    Hra sa stále točí okolo svätyne slovenského celku, ktorý sa bráni ako o život. Zvládnuté oslabenie by mohlo našim pomôcť aj po psychickej stránke.

51:56
    Tlak Suomi bol v tejto chvíli opäť veľmi veľký, ale ani to Slovákov nedokázalo položiť. Gólman Durný si postrážil priestor pred bránkou a puk za čiaru nepustil.

Veronika Pancuráková

Branky a nahrávky: 18. Galbavý (Václav), 48. Kmec (Bodák, Roman) – 4. Salo (Niemeläinen, Tuulola), 10. Tolvanen (Räsänen), 12. Mäkinen (Koukkanen), 37. Koivula (Niemeläinen)

JOJ ŠPORT Slovensko U18: Durný (Kožiak) – Bodák (A), Rajnoha, Zaleňák, Kmec, Krempaský (A), Rudy, Juriga, Fereta – Studenič, Solenský (C), Buček – Galbavý, Roman, Václav – Vybiral, Čaco, Lacka – Ružička, Martančík, Tamáš
    Finsko U18: Halonen (Isokangas) – Jokiharju, Välimäki (C), Salo (A), Niemeläinen, Reunanen, Kotkansalo, Pylkkänen, Tolvanen – Oksanen, Mäkinen (A), Kuokkanen – Tuulola, Somppi, Vesalainen – Koivula, Räsänen, Koppanen – Jääskä, Toivola, Moilanen

Rozhodčí: Baluška, Goga – Synek, Tvrdoň