Plzeň – Litvínov 4:3 (po pr.) | Mladá Boleslav – Liberec 3:1 (kon.) | Chomutov – Zlín 2:1 (1:0 po s.n.)
Pardubice – K. Vary 4:3 (kon.) | Kometa Brno – Olomouc 2:3 (0:1 po s.n.) | Sparta – Mountfield HK 4:3 (3:2 po s.n.)
HC Škoda Plzeň
4:3 (0:0, 0:3, 3:0 - 1:0)
HC VERVA Litvínov
Pátek 25.09.2015, 17:30 • Home Monitoring Aréna • Tipsport extraliga • 5. kolo

Ode mě to bude vše, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera! Na počtenou. (19:57:07)

Domácí celek tak získal v dnešním zápase výhru v prodloužení! Hosté se sice po dvou gólech Viktora Hübla a jednom gólu Rostislava Martynka dostali do vedení 3:0, nicméně jakoby v poslední třetině nastoupila úplně jiná Plzeň. Po gólech Michala Moravčíka, Dominika Kubalíka a Lukáše Pulpána dospěl zápas do prodloužení, v němž o výhře indiánů rozhodl Marcel Hossa!

Nejlepší hráči: Jakub Jeřábek – Viktor Hübl

61:10 Marcel HOSSA - 4:3

61:10
    Plzeň právě vstřelila branku!
    A je hotovo, Škoda dokonala skvělý obrat a získala dva body! Jakub Lev dostihl puk u pravého mantinelu a perfektní přihrávkou vybídl ke skórování MARCELA HOSSU (5+1), který jen lehce škrtl puk! Janus neměl nárok. Asistence: Jakub Lev (1+3).

60:42
    Michal Trávníček měl volnou dráhu na levém křídle, ale jeho tvrdý pokus šel mimo!

60:10
    Lehkou střelu Karla Kubáta do své lapačky sklidil Patrik Polívka.

60:01

To je něco! Škoda Plzeň smazala tříbrankové vedení Vervy a po trefách Moravčíka, Kubalíka a Pulpána tak bude následovat prodloužení. Kdo v něm bude úspěšnější?

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:45
    Robin Hanzl se prokličkoval k zakončením, naneštěstí pro hosty ale vystřelil mimo!

59:34

59:12
    Ondřej Kratěna z voleje mířil vedle!

58:34
    Johnson procedil puk před branku, ale tam už nikdo z plzeňských nebyl připraven zakončit. Hosté poté vyhodili!

58:03
    Po střele Marcela Hossy byl před brankou Jaroslava Januse pořádný rozruch, ale hostující defenziva v čele se slovenským brankářem dokázala odolat!

57:34
    Velká komplikace pro hostující Litvínov! Robin Hanzl (LIT) putuje na trestnou lavici za držení.

57:20
    Hostující hráči drželi puk u mantinelu a zbrzdili tak útočný tlak Plzně, ale nakonec ho domácí vydolovali.

56:29
    Na druhé straně na hattrick zaútočil Viktor Hübl, nicméně beton Patrika Polívky byl na správném místě.

Michal Belšán

Branky a nahrávky: 44. Moravčík (Jeřábek), 46. Kubalík (D. Sklenička), 56. Pulpán (Jeřábek), 62. Hossa (Lev) – 28. Hübl, 38. Hübl (Trávníček, Pavelka), 40. Martynek (Hanzl)

HC Škoda Plzeň: Machovský (41. Polívka) – Moravčík, Jeřábek "A", D. Sklenička, Kadlec "A", Pulpán, Kubka – Hossa, Preisinger, Sýkora – Johnson, Bližňák, Kratěna "C" – Schleiss, Lev, Hollweg – Kubalík, Kracík, Indrák
    HC VERVA Litvínov: Janus (Horák) – Kubát, Frolo, Z. Sklenička, Pavlík, Pavelka, Chaloupka – Lukeš, Hübl "A", Jánský – Trávníček "C", Hanzl, Martynek – Hořava, Gerhát, Šrámek – Jurčík, Piroš "A", Písařík

Rozhodčí: Pešina, Úlehla – Jelínek, Pešek

Diváci: 4 646