Třinec – K. Vary 2:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Chomutov 2:1 (kon.) | Litvínov – Liberec 2:5 (kon.)
Plzeň – Pardubice 4:2 (kon.) | Mountfield HK – Olomouc 2:0 (kon.) | Kometa Brno – Vítkovice 2:3 (kon.)
HC Škoda Plzeň
4:2 (2:0, 0:1, 2:1)
HC Dynamo Pardubice
Pátek 30.10.2015, 17:30 • Home Monitoring Aréna • Tipsport extraliga • 15. kolo

Z mé strany to bude pro dnešek všechno, děkuji za pozornost a u dalších přenosů na počtenou! Z Plzně se s vámi loučí Michal Belšán. (19:49:06)

A máme tu konec, Škoda Plzeň na domácím ledě zdolala pardubické Dynamo a připisuje si další tři body do tabulky!

Do vedení se dostala již v první minutě, když skóroval Miroslav Indrák. Druhou branku indinánů v 18. minutě dokázal přidat parádní ranou Miroslav Preisinger. Pardubičtí se poprvé prosadili v průběhu 37. minuty, o snížení na rozdíl jediné branky se postaral Jan Starý. Domácí ale na začátku třetí třetiny přidali důležitý gól, zařídil ho Mário Bližnák. Definitivní hřebík do rakve Dynama zatloukl čtvrtým gólem Škody Nicholas Johnson. V předposlední minutě ještě hosté snížili, první gól v extralize zaznamenal mladý útočník David Tomášek. To už ale Pardubicím nestačilo k obratu.

Nejlepší hráči: Jakub Lev (0+3) – Jan Starý (1+0)

59:56
    Ještě tu máme icing Plzně, tohle už ale Dynamo vyrovnat nedokáže.

59:45
    Nahodil z levé strany mířil velmi nepřesně, Machovský byl bez práce.

59:35
    Sklenička si tělem odstavil protihráče a neumožnil mu tak průnik do útoku.

59:13
    Dynamu se ale zatím nedaří zaútočit, Plzeň se dobře brání.

58:30
    Pardubice hrají bez brankáře!
    David TOMÁŠEK - 4:2

58:22
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    A ještě se Pardubičtí dočkali snížení na 2:4 ze svého pohledu! DAVID TOMÁŠEK (1+1) obral bránící hráče o puk a následnou střelou zápěstím vsítil svou první branku v Tipsport extralize! Asistence: Tomáš Kaut (0+1).

58:09
    Nahození kapitána Pardubic Petra Čáslavy bez problémů schoval ve své lapačce Matěj Machovský.

58:02
    Zakázané uvolnění plzeňských hráčů.

57:40
    Jan Starý ze středního pásma vjel do útočného a podle pravidla "když nevíš co s pukem, vystřel" poslal kotouč směrem na branku. Tam ale byl připravený Machovského beton.

57:18
    David Tomášek se snažil prokličkovat přes bránícího Kadlece, ten ale prokázal svojí zkušenost a nedovolil mladému forvardovi Dynama nějak ohrozit gólmana.

56:56
    Ščotka nahrál na Tomáše Bokroše, jehož střelu od modré ale dokázal zblokovat před ním stojící Michal Poletín.

56:21
    A je to potvrzeno, branka nebyla uznána. Na stadionu není nikdo překvapený, domácí příznivci si z toho jen dělají srandu.

56:21
    Dominik Kubalík střelou od modré čáry trefil boční síť a puk na ní zůstal. Fanoušci už slavili branku, ale ta by velmi pravděpodobně platit neměla. Sudí se pro jistotu ještě poradí u videa.

55:57

55:40
    Petr Čáslava i s trochou štěstí vyvezl bekhendem puk z obranného pásma.

Michal Belšán

Branky a nahrávky: 1. Indrák (Kubalík, Kracík), 18. Preisinger (Lev), 41. Bližňák (Johnson, Lev), 49. Johnson (Lev, Kadlec) – 37. Starý, 59. Tomášek (Kaut)

HC Škoda Plzeň: Machovský (Polívka) – Moravčík, Jeřábek "A", Sklenička, Kadlec "A", Pulpán, Kubka, Chalupa – Kubalík, Kracík, Indrák – Johnson, Bližňák, Kratěna "C" – Schleiss, Preisinger, Sýkora – Poletín, Lev, Hollweg
    HC Dynamo Pardubice: Maxwell (Kristan) – L. Havlík, Štajnoch, Čáslava "C", Nedbal, Ščotka, Bokroš, Šeda – Svoboda, Marcinko "A", Tybor – Rolinek "A", Redenbach, Poulíček – Starý, Nahodil, Moučka – Tomáše, Kaut, Kolář – Voženílek

Rozhodčí: Fraňo, Lacina – Brejcha, Suchánek

Diváci: 5 120