Vítkovice – Mladá Boleslav 4:1 (kon.) | Litvínov – Třinec 2:1 (kon.) | K. Vary – Zlín 1:2 (0:2 po s.n.)
Mountfield HK – Plzeň 1:3 (kon.) | Liberec – Chomutov 7:1 (kon.) | Olomouc – Pardubice 4:3 (po pr.)
Kometa Brno – Sparta 2:4 (kon.)
HC Olomouc
4:3 (0:2, 2:1, 1:0 - 1:0)
HC Dynamo Pardubice
Pátek 08.01.2016, 18:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • Tipsport extraliga • 34. kolo

Já se s vámi pro dnešek loučím, přeji vám klidný zbytek večera a u dalšího zápasu se těším na počtenou. (20:38:48)

Kdo by to byl po první třetině řekl, že to bude zrovna Olomouc, která se bude radovat z vítězství v dnešním zápase? Po první třetině šli Kohouti do šaten za stavu 0:2, v pětadvacáté minutě dokonce prohrávali 0:3. Tři minuty před koncem druhé třetiny snížil postupně Jan Knotek a poté Aleš Jergl. V závěrečné části se opět prosadil Jan Knotek, a skóre utkání tak bylo srovnáno.

Na řadu tak přišlo prodloužení, ve kterém byli úspěšnější Hanáci. Dávid Buc ve třetí minutě nastavení propálil Brandona Maxwella, a díky jeho brance tak zůstal v Olomouci.

Nejlepší hráči utkání:

Tomáš Knotek (OLO)
    Tomáš Marcinko (PCE)

Dávid BUC - 4:3

62:43
    Olomouc právě vstřelila branku!

Kohouti vstřelili vítěznou branku! Pavel Skrbek u mantinelu vybojoval puk, kličkou se vyhnul pardubickým hráčům, poslal přihrávku na DÁVIDA BUCE, který z první zavěsil po břevno Maxwellovy brány.

62:00
    Šedovo nahození zblokoval olomoucký hráč.

60:45
    Jakub Orsava přihrál před bránou Nedbalovi, ten ovšem nedokázal přihrávku ideálně zpracovat.

60:01
    Jiří Řípa při buly zlomil hokejku.

60:01

Ve třetí dvacetiminutovce se olomoucká plecharéna dočkala vyrovnání svého týmu. I přes snahy obou celků však do konce závěrečné periody gól nepadl, a tak utkání dospělo k prodloužení. To začne přibližně v 20:25.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:48
    Dynamo v plném počtu.

59:27
    Jakub Orsava se na půli ujal puku a zabruslil do útočného pásma. Branislav Konrád vyjel ze své svatyně a jeho střelecký pokus překazil.

59:09
    Ofsajd domácích.

58:35
    Nenápadná střela Jana Knotka Maxwella překvapila, se štěstím ji však vyrazil betonem.

58:04
    Tomáš Rolinek zůstal po střetu s olomouckým hráčem ležet na ledě. Následně s pomocí odkulhal do šatny.

57:48
    Kohouti mají dvojnásobnou přesilovku. Za zdržování se na dvě minuty na trestnou lavici posadil Blaž Gregorc (PCE).

Karolína Vysloužilová

Branky a nahrávky: 37. Knotek (Buc, Skrbek), 39. Jergl (Holec), 49. Knotek (Pekr), 63. Buc (Skrbek) – 15. Bokroš, 19. Orsava (Marcinko, Sýkora), 25. Sýkora (Marcinko)

HC Olomouc: Konrád (Vošvrda) – Vyrůbalík (C), Skrbek, Staněk, Houdek, Ondrušek, Jaroměřský – Laš, Knotek, Buc – Vodný, Řípa, Eberle – Mikúš, Húževka, Kucharczyk – Jergl, Holec, Pekr.
    HC Dynamo Pardubice: Maxwell (Kristan) – Nedbal, Čáslava, Bokroš, Gregorc, Štajnoch, Havlík, Šeda, Ščotka – Orsava, Nahodil, Rolinek (C) – Sýkora, Redenbach, Marcinko – Rapáč, Kaut, Poulíček – Moučka, Cetkovský, Voženílek.

Rozhodčí: Hrubý, Svoboda – Bryška, Lukš