Sparta – Riga 6:1 (kon.) | Třinec – CSKA Moskva 1:4 (kon.) | Vítkovice – Minsk 4:2 (kon.)
K. Vary – Blues 4:3 (1:0 po s.n.) | Sparta – Vítkovice 7:3 (kon.) | Třinec – K. Vary 8:6 (kon.)
Riga – Minsk 2:7 (kon.) | CSKA Moskva – Blues 9:1 (kon.)
HC Oceláři Třinec
1:4 (0:0, 0:1, 1:3)
CSKA Moskva
Pátek 07.08.2015, 08:30 • WERK ARENA • President Cup

V prvním utkání se radují hráči CSKA Moskva, kteří především díky dobrému nástupu do poslední části a třígólové smršti porazili domácí tým Ocelářů. Za třinecké mladíky korigoval necelých deset minut před koncem utkání Michal Kvasnica, který je tak zároveň prvním úspěšným střelcem Ocelářů na turnaji.

Nejlepším hráčem Třince je obránce David Homola, z týmu CSKA byl vybrán útočník Nikita Rtischev.

Dnešní turnajový program v nové WERK ARENĚ pokračuje již za necelých dvacet pět minut soubojem karlovarské Energie a finského Espoo. (10:52:12)

58:05
    Probíhají poslední dvě minuty závěrečné třetiny, o vítězi je pravděpodobně jasno.

56:49
    Kotkov mohl střílet do odkryté klece, to by ale nesměl promáchnout.

56:16
    Krásnou individuální akcí se blýskl Koreshkov, poté ale poslal kotouč pouze do připraveného Ochmana.

55:20
    U pravé tyče se o překonání hostujícího gólmana pokoušel Indrst, jeho beton ale nepřetlačil.

54:56
    Kotouč končí v ochranné síti a vhazovat se tak bude před ruskou brankou.

53:25
    Homola svou ranou od modré trefil prvního bránícího hráče a hosté se tak dostali do přečíslení dva na jednoho, Patlevič ale dokázal přihrávku na druhého hráče CSKA zablokovat.

52:59
    Homola má kotouč za vlastní brankou, odkud se snaží rozehrát.

51:50
    Hned několik hráčů Moskvy mohlo dorážet do odkryté branky, ale neuspěl ani jeden z nich. O chvíli později pak Gubil netrefil po přihrávce svého spoluhráče prázdnou klec.

51:31
    Oba týmy v plném počtu.

51:18
    Třinec právě vstřelil branku!
    Do brejku se dostal MICHAL KVASNICA, překonal Rybalkina a Oceláři tak alespoň snižují náskok svého soupeře. Bez asistence.

49:31
    Za menší potyčku jsou vyloučení Michálek a Shlyaruk, oba dvě minuty za hrubost.

49:02
    Ránu od modré se snažil tečovat Mikler a stejný hráč pak krátce na to branku přestřelil.

48:01
    Po ráně Kvasnicy se Rybalkin marně natahoval, naštěstí pro něj ale mířila mimo. O chvíli později pak nechal třinecký útočník vyniknout lapačku hostujícího gólmana.

47:03
    Na ledové ploše zůstal ležet Konderla, vypadá to ale, že je v pořádku a po svých míří na střídačku.

45:44
    Tři střely během krátké chvíle vyslali Oceláři na Rybalkina, tu poslední měl na svědomí Raška, který ale přestřelil.

44:57
    Zakázané uvolnění vrátí hru před Ochmana.

44:04
    Puk míří za branku hostů, kde jej ale kontrolují ruští beci.

Martina Sikorová

Branky a nahrávky: 52. Kvasnica – 36. Rtischev (Oparko), 41. Kotkov (Koreshkov, Merkulov), 42. Bilyalov (Garevskikh, Shklyaruk), 43. Komissarov

HC Oceláři Třinec: Ochman – Adámek, Patlevič, Michálek, Srníček, Konderla, Homola, Radzienciak, Bulawa, O. Cienciala – Rybnikár, Čmiel, Plandor, Kvasnica, Indrst, Szmek, Pszczółka, J. Cienciala, Korčák, Peterek, Tománek, Marguš, Mikler, Raška
    CSKA Moskva: Rybalkin – Oparko, Lebedev, Gusarov, Davtyan, Byshrin, Kalinichenko, Komarov, Gubil – Koreshkov, Merkulov, Kotkov, Komissarov, Bilyalov, Rumyancev, Shklyaruk, Sorkin, Rtischev, Dolgopyatov, Garevskikh, Filippov