Třebíč – Motor ČB 4:5 (kon.) | Benátky n/J – Litoměřice 3:2 (2:1 po s.n.) | Kadaň – Most 1:5 (kon.)
Slavia – Jihlava 1:3 (kon.) | Kladno – Ústí n/L 2:3 (po pr.) | Přerov – Šumperk 3:2 (po pr.)
SK Horácká Slavia Třebíč
4:5 (0:3, 2:2, 2:0)
Banes Motor České Budějovice
Středa 03.02.2016, 17:30 • MANN + HUMMEL ARENA • Chance liga • 47. kolo

Třebíčská MANN+HUMMEL Aréna po té, co to vypadalo, že utkání je po druhé třetině rozhodnuto, nakonec zažila strhující finále. Po dlouhých patnácti minutách úporné snahy o změnu skóre se v šestnácté minutě prosadil důsledný Adama Raška, který snížil na rozdíl dvou branek. O minutu později jej následoval v přesilovce Třebíče kapitán Horácké Slavie David Dolníček, který si po krásné kombinaci Erata s Malenou vychutnal křik ochozů. Zbývající minuty ve znamení krásného hokeje a závěrečného odvolání Svobody na střídačku však vytoužený vyrovnávací gól domácím nepřinesly. Tři body tak putují do Českých Budějovic. Přenos končí. Přejeme Vám hezký večer. (19:54:52)

59:58
    Poslední střela Podlipnika.

59:28
    Roman Erat po průjezdu hřištěm pálí na Bláhu od modré. Střela šla vedle.

58:54
    Podlipnik našel Dolníčka, který ale šetří čas pro odjezd Svobody na střídačku. Třebíč hraje v šesti.

58:45
    Oddechový čas pro domácí.

58:20
    Třebíčští založili za Svobodou akci. Zohorna nezpracoval puk a situaci zachraňuje Schejbal. Hra je přerušena a hra se vrací do středního pásma.

56:55
    Dolníček dostal puk přes Erata do třetiny hostů, ti se na chvíli osvobozují, ale domácí se k nim domácí vrací.

56:27
    Pop akci Wasserbauera se k puku u modré dostal Schejbal a ten rozezněl tyč Bláhovy brány.

56:08
    Třebíč cítí šanci na vyrovnání. Vhazuje se před Bláhou.

55:45
    Horácká Slavia právě vstřelila branku!
    Po krásné kombinaci Maleny a Erata si na puk před Bláhou počkal DAVID DOLNÍČEK a snižuje stav na 4:5. Asistence: Roman Erat, Rostislav Malena.

55:28
    Po zásahu na Romana Erata odjíždí na trestnou lavici Roman Vráblík (CEB) na dvě minuty – podražení.

55:17
    Hra je na moment přerušena. Rozhodčí si nechává ledovat nohu od třebíčského lékaře.

54:54
    Důraz před bránou se ADAMU RAŠKOVI vyplatil. Niko vypálil, puk se odrazil od zadního mantinelu, před bránou čekal ADAM RAŠKA, který rozvlnil síť brány hostů. Asistence: Ján Niko, Radim Zohorna.

54:37
    Přes několik budějovických prokličkoval Adam Raška, donutil Bláhu k zásahu a vhazuje se před Hosty.

53:51
    Domácí propasírovali puk přes střední pásmo do třetiny hostů, kde se k puku dostal Kusko. V zápětí je u puku opět Motor.

53:34
    Po vhazování před Svobodou se k puku dostal Roman Vráblík, následně puk končí v ochranné síti a znovu se vhazuje před golmanem domácích.

52:55
    Motoru se po vhazování nedaří v kombinaci před bránou domácích a ti se přesouvají před branku hostů. Pěknou akci nyní předvedli Kristl s Eratem.

52:45
    Zašlápnutí puku. Vhazuje se před Svobodou.

Jan Míšek

Branky a nahrávky: 29. Polodna, 34. Kristl (Erat, Malena), 55. Raška (Niko, Zohorna), 56. Dolníček (Erat, Malena) – 16. Marek (Švihálek, Točík), 19. Zíb (Chovan, Pajč), 20. Žalčík (Mikyska, Babka), 26. Mikyska (Babka, Žalčík), 40. Kolmann (Květoň, Pajič)

SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka (20.Svoboda) – Podlipnik, Malena, Štindl, Čejka, Nikl, Schejbal, Bartoň – Kristl, Dolníček, Erat – Psota, Polodna, Kusko – Zohorna, Raška, Wasserbauer – Přibyl, Juráň, Čech.
    Banes Motor České Budějovice: Bláha (Kváča) – Kolmann, Kříž, Vráblík, Suchánek, Zíb, Bohunický, Klinecký – Chovan, Pajič, Květoň – Kuchejda, Straka, Nouza – Babka, Mikyska, Žálčík – Švihálek, Točík, Marek.

Rozhodčí: Trombík – Adamec, Poruba