Liberec – Sparta 1:3 (kon.) | Chomutov – Plzeň 2:1 (po pr.) | Zlín – Vítkovice 4:3 (2:1 po s.n.)
Litvínov – Třinec 3:4 (po pr.) | Olomouc – Pardubice 2:4 (kon.) | Kometa Brno – Mladá Boleslav 4:1 (kon.)
Mountfield HK – K. Vary 3:0 (kon.)
Piráti Chomutov
2:1 (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
HC Škoda Plzeň
Neděle 11.12.2016, 15:30 • SD ARÉNA • Tipsport extraliga • 29. kolo

A máme hotovo! Dnešní bojovné utkání je u konce a v prodloužení ho vyhráli Piráti.

Indiáni byli zpočátku aktivnějším celkem a hráli i dvě přesilovky, skórovat se jim však nepovedlo. V početní výhodě si zahrál i Chomutov. Na ukazateli skóre svítily po první části zápasu dvě nuly.

Druhá dvacetiminutovka byla od počátku poměrně nezáživná. Žádné větši šance nepřicházely a spíše jsme sledovali bojovnou podívanou. V posledních minutách se ale misky vah převážily na stranu Plzně a ta šla po zásluze do vedení, když si přihrávku Dominika Kubalíka srazil do vlastní branky velmi smolně Juraj Valach. Indiáni tak po druhé třetině vedli 1:0.

V čase 41:55 ale dokázali Piráti srovnat stav zápasu. Martin Šťovíček se díky skvělému důrazu dostal k dorážce vlastní střely a překonal Matěje Machovského. Hra byla posléze z obou stran velmi opatrná. V závěru třetí dvacetiminutovky ještě hrála Plzeň přesilovku, ale utkání dospělo do prodloužení.

V tom se podařilo vítězství urvat Chomutovu. Poté, co Sklenička netrefil puk před prázdnou, zakončil protiútok Michal Vondrka. Piráti tak vyhráli 2:1!

Nejlepší hráči: Martin Šťovíček (1+0) – Dominik Kubalík (1+0)

Střely: 19:24 (8:12, 4:5, 6:6 – 1:1)

Z Chomutova to pro dnešek bude všechno. Loučí se s Vámi Michal Belšán, někdy příště na počtenou! (17:44:48)

62:24 Michal VONDRKA - 2:1
    Zdroj: Hokejka TV

62:24
    Piráti právě vstřelili branku!
    A máme hotovo, Piráti dnes berou dva body! Potvrdilo se pravidlo nedáš – dostaneš. David Sklenička nedokázal trefit puk před prázdnou brankou po pasu od Svobody, vznikl protiútok a Ivan Huml předložil touš MICHALU VONDRKOVI (12+18), který potvrdil roli nejproduktivnějšího hráče Pirátů a rozhodl o vítězi! Asistence: Ivan Huml (13+11).

61:42
    Peter Frühauf nahodil v útočném pásmu puk pro Davida Stacha, k němu však soupeři přistoupili velice rychle.

61:12
    Chomutovská branka byla posunuta a hra je tedy znovu přerušena, vhazovat se bude před útočným pásmem Plzně.

61:10
    Peter Čerešňák se zjevil v pozici útočníka a málem to neslo své ovoce, jeho střelu zprava však vyrazil Laco betonem.

60:51
    David Kämpf se při snaze o první útočnou akci Chomutova dostal do ofsajdu, hra se tedy musela přerušit.

60:30
    Petr Kadlec v zajímavé pozici našel Dominika Kubalíka, plzeňský kanonýr však mířil nad bránu Laca.

60:17
    Ondřej Kratěna se vydal na útočný výlet, přihrával před branku, ale tam spoluhráči nestihli dojet.

60:01
    V úvodu prodloužení se na ledě objevují Huml, Rutta a Vondrka proti Kratěnovi, Kubalíkovi a Kadlecovi.

60:01

Ani 60 minut hry vítěze neurčilo, Piráti na začátku třetí třetiny srovnali první brankou Martina Šťovíčka v extralize. Rozhodnout bude muset prodloužení.

Střely: 18:23

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:53
    Plzeň ale vyhrála buly a půjdeme do prodloužení.

59:50
    Peter Čerešňák nechtěně zahrál kotouč na zakázané uvolnění a ještě tu budeme mít vhazování v útočném pásmu Pirátů! Dobrá šance pro celek trenéra Růžičky.