Slovácko – Příbram 2:0 (kon.) | Opava – Olomouc 2:1 (kon.) | Karviná – Zlín 2:0 (kon.)
Plzeň – Ostrava 2:1 (kon.)
MFK Karviná
2:0 (1:0)
FC Zlín
Sobota 13.04.2019, 15:30 • Městský stadion Karviná, Karviná • FORTUNA:LIGA • 28. kolo

Z Karviné je to vše, děkuji za pozornost. (17:33:04)

I statisticky domácí utkání zcela ovládli a po druhém domácím vítězství v řadě odskočili oslední Dukle na rozdíl 4 bodů. Pražané ale zápas 28. kola v Jablonci budou hrát. Slezané se pak přiblížili čtrnácté Příbrami na rozdíl 6 bodů. Zlín prohrál 10. zápas na jaře, 4. v řadě a zůstává devátý, jeho náskok na skupinu o sestup se však 2 kola před koncem základní části smrskl na pouhé 3 body.

Zlín ve druhém poločase musel dotahovat jednobrankovou ztrátu, ale vůbec se podle toho nechoval a dokazoval, proč na jaře dosud prohrál 9 z 11 zápasů. Tato desátá jarní porážka přišla poté, co po změně stran vůbec nedokázal vystřelit na branku a zmohl se dohromady na dva střelecké pokusy! Karviná hrála v pohodě, ihned po výkopu hostů měl velkou šanci Ba Loua, ale byl zablokován. Obrovskou šanci na zvýšení vedení měl v 65. minutě Budínský, ale z penalty po faulu na Ba Louu trefil jen levou tyč. Potvrzení vítězství Slezanů přišlo až v poslední desetiminutovce. Nejprve Ba Loua v brejku sám před Rakovanem selhal, vzápětí v dalším rychlém kontru přihrál na střed Lukáši Budínskému, který ranou k levé tyči odčinil penaltové zaváhání. Hosté ve druhé půli vůbec nic nepředvedli a zaslouženě prohráli.

90+2

90+2
    Wágnera uhlídal Gajić, takže domácí rychlý kontr byl rychle ukončen.

90+1
    Letić a Záhumenský reklamují u levého praporku roh, rozhodčí ale ukazuje odkop od branky.

90+1
    Wágner uhrál několik sekund na útočné polovině, ale hosté budou vhazovat.

90
    Nastavují se 2 minuty.

90
    Domácí soupeři vůbec nic nedovolují a v pohodě se brání.

89
    Záhumenský tentokrát u rohového praporku míč neudržel a musí se rychle vracet na své místo.

89
    Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Ondřej Lingr, přichází Martin Bukata.

88
    Bartošák v souboji o míč na levém křídle fauloval Čoliće.

88
    Domácí fanoušci mohutně vyvolávají jméno trenéra Františka Straky.

87
    Záhumenský jde pomalu pro míč, bude vhazovat na levé straně útočné poloviny.

86
    Slabá kolmice na Podia, Krivák míč pohlídal, v rohu přesně přihrál a domácí se v poklidu ubránili.

85
    Faul Karviné ve středu pole, hosté přeci jen mohou na útočnou polovinu.

84
    Ševci jsou asi definitivně na kolenou. Nejsou schopni útočit a od druhho gólu se jen brání.

83
    Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Adriel D´Avila Ba Loua, přichází Bojan Letić.