Třinec – Olomouc 4:2 (kon.) | Vítkovice – Sparta 4:2 (kon.) | K. Vary – Mladá Boleslav 1:3 (kon.)
Litvínov – Zlín 5:3 (kon.) | Kometa Brno – Plzeň 3:2 (kon.) | Liberec – Pardubice 3:1 (kon.)
Mountfield HK – Chomutov 5:0 (kon.)
Mountfield HK
5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
Piráti Chomutov
Pátek 21.12.2018, 18:00 • ČPP Aréna • Tipsport extraliga • 28. kolo

S pohledem na zhasnutý hradecký stadion, kterým zní koleda Vánoce přicházejí doprovázená prskavkami, které pokryly celý kotel, se s vámi loučím. Přeji příjemně prožité vánoční svátky a u pokračování Tipsport extraligy se těším na počtenou! (20:31:09)

Nejlepšími hráči zápasu jsou vyhlášení chomutovský Petr Koblasa a hradecký Petr Koukal.

Třetí siréna zazněla, výsledek zápasu už je tedy zcela oficiální! Hradečtí hokejisté vykročili ve vánočních svetrových dresech za výhrou už v první třetině, kdy skóre otevřel Michal Dragoun. K němu se v následujících čtyřiceti minutách přidali další tři střelci, kteří dohromady vyprodukovali čtyři branky. Východočeši si poté výhru 5:0 pohlídali až do konce a mohou slavit předvánoční výhru s čistým štítem. Jaroslav Pavelka je dnes jediný brankář v rámci celé extraligy, jenž udržel čisté konto.

Střely na branku ve 3. třetině (celkem):

Hradec – 14 (36)
    Chomutov – 9 (20)

59:50
    Kotouč míří na chomutovskou bránu a zdá se, že je už definitivně rozhodnuto.

59:30
    A další rána, která nadělal Pavelkovy problémy. Naštěstí pro něj ji ale dokázal vyrazit před sebe, i když moc nevěděl jak.

59:14
    V poslední minutě se Piráti ještě probudili! Od modré nebezpečně střílel Ronald Knot, po dorážce z pravé strany se zase halou rozlehl zvuk nastřeleného kovu.

58:44
    Teď Dominik Graňák poslal k ledu chomutovského protihráče, ale vše v rámci pravidel.

58:12
    Hra se odehrává ve středním pásmu nebo v chomutovském obranném, žádné větší střely ale nepřicházejí.

56:41
    Lukáš Cingel minul na ose hřiště si sjíždějícího Marise Bičevskise, a tak mohl být Peters v bráně v klidu.

56:15
    Chomutov vyhodil ze svého pásma na zakázané uvolnění. Závěr třetí části budí dojem, že utkání už se spíše jen dohrává. Tomu také napovídá stav 5:0 pro Lvy.

55:19
    Jaroslav Pavelka se teď nalepil ke své pravé tyči a udělal dobře. Hned dva pokusy se od něj totiž odrazily k mantinelu.

54:19
    Petr Zámorský vypálil od modré lajny, na jeho pokus však Peters dobře viděl.

53:29
    Vladimír Růžička mířil svou křižnou střelu do teploměru, Jaroslav Pavelka ale včas přitiskl ruku k tělu.

52:59
    Masi Marjamäki střílel z mezikruží, jeho rána byla zastavena o brusle prvního bránícího hráče.

52:25
    Radovan Pavlík z levého kruhu tečoval nahrávku od modré do prostoru brankoviště, kde ze všech hráčů předvedl nejrychlejší postřeh Justin Peters.

52:07
    A po dalším zákroku domácího muže v masce je tu komerční přestávka, poslední v zápase.

52:05
    Jaroslav Pavelka musel zasahovat i nyní, když na hrudi přikryl Svobodovu ránu z mezikruží.

Klára Petrásková

Branky a nahrávky: 5. Dragoun (Rosandić, F. Pavlík), 22. Vincour (Cibulskis, R. Pavlík), 28. Koukal (Smoleňák), 44. M. Chalupa (Smoleňák, Koukal), 48. Vincour (Smoleňák, Koukal)

Mountfield HK: J. Pavelka (D. Dvořák) – Zámorský, Linhart (A), Graňák (C), Cibulskis, F. Pavlík, Rosandić, Nedomlel – Smoleňák, Koukal, M. Chalupa – Vincour, Dragoun, R. Pavlík – Miškář, Bičevskis, Rákos (A) – Vopelka, Cingel, Bezúch.
    Piráti Chomutov: Peters (Stezka) – Flemming, Jank, Knot, Dietz, Valach, Štich, Trefný – T. Svoboda, V. Růžička (A), Koblasa – J. Stránský, Klima, Sklenář – Duda, Vantuch, Tomica (C) – J. Havel, Klhůfek, Marjamäki.

Rozhodčí: Hribik, Úlehla – Pešek, Malý