Třinec – Kometa Brno 0:1 (kon.) | K. Vary – Mountfield HK 1:3 (po 2.tř) | Chomutov – Sparta 1:2 (3.tř)
Mladá Boleslav – Liberec 1:2 (2.tř) | Dynamo – Plzeň 1:1 (1.tř) | Olomouc – Litvínov 0:0 (1.tř)
Zlín – Vítkovice 0:0 (18:20)
po 2. třetině
HC Energie Karlovy Vary
1:3 (0:2, 1:1, -:-)
Mountfield HK
Neděle 17.02.2019, 15:30 • KV Arena, Karlovy Vary • Tipsport extraliga (ČR) • 45. kolo
Vsaďte si LIVE: 30.0 8.5 1.06
Videopřenos na TV Tipsport

Všichni aktéři utkání jsou již na ledové ploše a za minutku vhazujeme. (17:23:30)

Ve druhé třetině už dokázali energetici skórovat, když skvělým únikem snížil na rozdíl jediné branky Jakub Flek. O chvíli později ale využil přesilovku Filip Pavlík a kromě svého druhého gólu v utkání slaví také návrat svého týmu do dvoubrankového náskoku. Třetí třetina začne zhruba v 17:24.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:38

39:29
    Tentokrát předvedl hostující gólman znovu svou lapačku, do které zachytil střelu z dálky v podání Michala Plutnara.

39:26
    A Pavelka kryje odražený kotouč.

39:05
    Gríger nabil Šenkeříkovi, který si sjížděl před branku, ovšem obránce Energie v klíčové chvíli promáchl.

38:32
    Vlach z úhlu zkoušel trefit místo u bližší tyče, nakonec ale vše ztroskotalo na vyrážečce Pavelky.

38:05
    Ačkoliv je Hradec v oslabení, drží hru u domácí branky.

37:38
    Tomáš Linhart (HKM) neudržel po souboji s Grígerem nervy na uzdě a pustil se do karlovarského hráče. Výsledkem je menší trest za hrubost pro prvního jmenovaného.

37:21
    Bednář čaruje! Puk se odrazil před úplně prázdnou branku, kde stál Daniel Rákos, jenže Jan Bednář neuvěřitelným zákrokem betonem zmařil naděje hostů na skórování.

36:58
    V hlavní roli se znovu předvedly tryskové motory, které má místo nohou Jakub Flek. Tentokrát ale skvělý únik domácího forvarda končí v Pavelkově výstroji.

36:48
    Bednář si počkal na puk, který vyletěl vysoko do vzduchu, a schoval jej do lapačky.

36:36
    Gríger nedosprintoval Nedomlela a ten zakládá útok.

36:29
    A Energie přerušuje velký tlak soupeře icingem.

36:08
    Cingel z levého kruhu napálil jen břevno domácí svatyně.

35:34
    Vopelka ujel sám na Bednáře, mladičký brankář ale fantasticky přečetl záměr útočníka Hradce a puk mu na poslední chvíli vypíchnul holí.

35:03
    Gorčíka na mantinel namáčknul Petr Koukal a ten vybojoval puk pro svůj tým.

David Sokol

Branky a nahrávky: 28. Flek (T. Rachůnek) – 7. Paulovič (Graňák, M. Chalupa), 12. F. Pavlík (Rákos, Miškář), 30. F. Pavlík (Koukal, Rákos)

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (20. Bednář) – Plutnar, Šenkeřík, Eminger, Kozák, Sičák (A), M. Rohan, Šafář – T. Rachůnek, Gríger, Flek – J. Černý, R. Vlach, T. Mikúš – Gorčík, Skuhravý (C), Kohout – Stloukal, Kverka, Šik.
    Mountfield HK: J. Pavelka (Maxwell) – Linhart (A), Zámorský, Cibulskis, Nedomlel, Rosandić, F. Pavlík, Graňák (C), Štindl – M. Chalupa, Koukal, Paulovič – R. Pavlík, Cingel, Vincour – Miškář, Rákos (A), Vopelka – Dragoun, Kukumberg.

Rozhodčí: Pešina, Horák – Hynek, Gerát