Ostrava – Mladá Boleslav 2:3 (kon.)
FC Baník Ostrava
2:3 (1:2)
FK Mladá Boleslav
Pondělí 09.03.2020, 18:00 • Městský stadion, Ostrava-Vítkovice • FORTUNA:LIGA • 24. kolo

Za mě je to vše. Přeji hezký večer a u dalších online přenosů na shledanou. (19:58:10)

Utkání mezi Ostravou a Mladou Boleslaví právě skončilo. Do něj vstoupili daleko lépe hosté, kteří se hned v 8. minutě radovali z vedoucího gólu, o který se postaral Lukáš Budínský. O sedm minut později bylo pro Baník ještě hůř. Povedenou kombinaci zakončil přesně Tomáš Ladra a bylo to 2:0. Slezané se dlouho nemohli dostat k ohrožení Šedy. To přišlo až v závěru, kdy sudí po kontrole videa odpískal pokutový kop, který proměnil Patrizio Stronati.

Ve druhém poločas byl Baník o poznání aktivnější, ale Smola v jeho úvodu svůj únik neproměnil. Poté se na druhé straně neprosadili ani Klíma s Ladrou a na další vzrušení si fanoušci museli počkat až do 77. minuty, kdy Slezané kopali druhou penaltu. Patrizia Stronatiho ovšem na druhý pokus Šeda vynuloval. Slezané se ale i přesto dočkali srovnání. O to se v 85. minutě postaral Jaroslav Svozil. Jenže ani tento stav nevydržel dlouho a o dvě minuty později vrátil vedení Boleslavi nešťastnou vlastní brankouRoman Potočný. Stejným výsledkem i duel skončil a Boleslav tak slaví první jarní výhru.

90+5

90+4
    Žlutou kartu dostává hostující trenér Weber za nevhodné poznámky.

90+4
    Tak poslední možnost pro Ostravu v podobě standardky. Veškeré dění se stěhuje k vápnu Boleslavi.

90+4
    Buchta teď neustál souboj ve vápně, ale Baník ještě okupuje polovinu soupeře. Moc času mu už ale nezbývá.

90+2
    Sudí nyní odpískal útočný faul domácích a Šeda s rozehrávkou pochopitelně nikam nespěchá.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhé půli 4 minuty.

89
    Douděra ještě za nemístné protesty obdržel mimo hřiště žlutou kartu.
    88. Roman POTOČNÝ - 2:3

88
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Teď však přichází velká sprcha pro Ostravu! Neuvěřitelná trma vrma vznikla v šestnáctce Baníku, při které zastavili domácí několik pokusů, přičemž jeden na brankové čáře. Nakonec si balón po pokusu JIŘÍHO KLÍMY srazil do vlastní sítě Roman Potočný.

87
    Žlutou kartu dostává Jaroslav Svozil (FC Baník Ostrava).
    85. Jaroslav SVOZIL - 2:2

85
    Baník právě vstřelil branku!
    Tak přeci jen máme vyrovnáno! Rohový kop na přední tyči prodloužil Potočný až na tyč zadní, kde číhal JAROSLAV SVOZIL, jenž ve skluzu dopravil balón za brankovou čáru.

83
    Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Tomáš Ladra, přichází Ondřej Mazuch.

82
    Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Robert Hrubý, přichází Rudolf Reiter.

81
    Žlutou kartu dostává Václav Procházka (FC Baník Ostrava).

80
    Hostující obrana si nyní poradila s několik centry soupeře, který ale i nadále kombinuje na polovině Boleslavi.

79
    Dnešní utkání sleduje 8667 diváků.

Radomír Fukala

Branky: 42. Stronati (pen.), 85. Svozil (Potočný) – 8. Budínský (Zelený), 15. Ladra (Zelený), 88. Jiří Klíma

Karty:   31. R. Hrubý (OVA), 47. Potočný (OVA), 81. Procházka (OVA), 87. Svozil (OVA) – 42. Tatajev (MBL), 53. Zelený (MBL), 77. Pudil (MBL), 89. Douděra (MBL), 90+4. Weber (MBL)

Neproměněná penalta: 77. Stronati (OVA), brankář Šeda zneškodnil

Držení míče: 69 % : 31 %.
    Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 2:3. Rohy: 6:6.
    FC Baník Ostrava: Laštůvka – Fillo (35. Procházka), Svozil, Stronati, Fleišman (C) – Jirásek, R. Hrubý (82. Reiter) – Potočný, Kuzmanović, de Azevedo (66. D. Buchta) – Smola.
    Náhradníci: Budinský – Procházka, Drozd, Holzer, Kaloč, Reiter, D. Buchta.

FK Mladá Boleslav: Šeda – Křapka, Tatajev, Pudil, Zelený – Hubínek (C), Janošek – Douděra (78. Fulnek), Budínský, Ladra (83. Mazuch) – Jiří Klíma.
    Náhradníci: Stejskal – Mazuch, Arroyo, Hönig, Fulnek, Provazník.