Vlašim – Hr. Králové 0:0 (15:30)
před zápasem
FC Sellier & Bellot Vlašim
0:0 (-:-)
FC Hradec Králové
Neděle 20.10.2019, 15:30 • Stadion v Kollárově ulici, Vlašim • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 12. kolo
Vsaďte si:
   
  Poslední vzájemný zápas:

  Poslední vzájemný zápas odehrály oba celky proti sobě na jaře letošního roku. Zápas vysílala přímým přenosem Česká televize a utkání skončilo bezbrankovou remízou.

  Vlašim – Hradec Králové 0:0

  ŽK: Piško, Novotný, Mizerák – Martinec, Firbacher. Diváci: 496. Rozhodčí: Rejžek – Vodrážka, Pfeifer.

  Sestavy: Vlašim: Řehák – Pavlík, Piško, Shabanov, Mizerák – Giliazutdinov (46. Fotr), Blecha (76. Fortelný), Skopec, Badocha – Dao, Novotný (66. Plachý).
  Hr. Králové: Ottmar – Urma, Kvída, Leibl (46. M. Plašil), Jukl – Martinec, Durdević, Vlkanova, Šípek (46. Zorvan) – Firbacher (76. W. Da Silva), M. Černý. (06:39:50)
   
  Vzájemná bilance:
  Za posledních pět sezón na sebe týmy Vlašimi a Hradce Králové narazily celkem šestkrát. Výsledkem vzájemných zápasů jsou dvě remízy a ve zbývajících případech čtyři vítězství Votroků.
   
  Votroci, jak si také nechávají hráči z Hradce Králové přezdívat, v posledním kole dokázal svou sílu a porazil do té doby neporažené Pardubice. Tím se dostal na čtvrté místo na dohled příkám zaručujícím přímý boj o nejvyšší soutěž.
   
  Tým Vlašimi se po dvou předchozích porážkách ocitl na předposledním místě tabulky a ve vyrovnané soutěži je pouhé čtyři body od deváté příčky. V domácím prostředí by svěřenci trenéra Šmejkala rádi rozšířili svůj bodový účet a posunuli se tabulkou vzhůru, ale pro 12. kolo jim los určil těžkého soupeře. Tím je FC Hradec Králové, tedy tým hrající v elitní pětce a šilhající po postupových příčkách.

  Ovšem jména soupeře a jeho postavení v tabulce se vlašimští nebojí. ,,Čeká nás kvalitní soupeř, který to dokazuje svým postavením v tabulce. Ostatně Hradec Králové dlouhodobě patří mezi adepty na postup. Na druhou stranu věřím, že čím kvalitnější soupeř nás čeká, tím lepší bude i náš výkon a rádi bychom samozřejmě získali body, které potřebujeme,” říká před utkáním trenér Vlašimi Daniel Šmejkal.
   
  Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

  Jiří Paýr

  Branky:


  FC Sellier & Bellot Vlašim:
  FC Hradec Králové: