Mountfield HK – Vienna Capitals 5:1 (kon.) | Ústí n/L – Litoměřice 1:4 (kon.) | K. Vary – Soči 2:1 (po pr.)
Třebíč – Jihlava 2:3 (0:1 po s.n.) | Chomutov – Kadaň 6:0 (kon.) | Kladno – Plzeň 2:8 (kon.)
Havlíčkův Brod – Šumperk 6:3 (kon.) | Dvůr Králové n. L. – Žďár n/S 0:0 (zruš.) | Jablonec n/N – Vrchlabí 1:4 (kon.)
Kolín – Nová Paka 5:7 (kon.) | Havířov – Vsetín 5:1 (kon.) | Frýdek-M. – Jastrzębie 3:7 (kon.)
Benátky n/J – Drážďany 2:6 (nedohr.) | Zlín – Olomouc 2:3 (po pr.) | Kometa Brno – Třinec 3:6 (kon.)
Martin – Žilina 0:0 (zruš.) | Mor. Budějovice – Tábor 5:8 (kon.)
Mountfield HK
5:1 (3:0, 1:0, 1:1)
spusu Vienna Capitals
Úterý 20.08.2019, 16:00 • ČPP Aréna, Hradec Králové • Přípravné zápasy

Ode mě je to v tuto chvíli již vše. Přeji příjemný zbytek dne a u dalších přenosů z hokejových zápasů se těším na shledanou! (18:23:21)

Vypadá to, že zápas nedopadl příliš dobře pro východočeského beka Tomáše Linharta, jenž nyní opouští na aplausu fanoušků hřiště na nosítkách.

Nejlepšími hráči byli zvoleni vídeňský útočník Taylor Vause a hradecký forvard Jordann Perret.

Je tomu tak, nyní již oficiálně vypršelo šedesát minut a duel je definitivně u konce. Za výhrou 5:1 vykročil Hradec už v první třetině, kdy během tří minuty využil přesilovku a přidal dva góly v oslabení, další trefou z přesilovky navázali Lvi v prostřední části. Vídeňští se v závěrečné periodě zvedli a tlačili, po neuznané brance se dočkali také oficiálního gólu, a to v přesilové hře. Vypadalo to, že Capitals ještě sníží hradecký náskok, proti byl ale Mazanec a také východočeský útok, který přidal v 55. minutě další trefu a zpečetil výhru nad Capitals 5:1.

59:58
    Do konce zápasu zbývají dvě vteřiny a kotouč je daleko od Mazancovy brány, vypadá to, že už se nic důležitého nestane.

59:40
    Marek Mazanec parádním zákrokem, kdy natáhl pravý beton a vy těsnil doklepnutí do prázdné brány, odvrátil vídeňskou branku. Do střetu se při této situaci dostal Oskars Cibulskis, který se bolestivě zvedal z ledu.

59:21
    Vídeňští dokázali přes nátlak soupeře udržet pásmo, pokračují tak v útočení.

59:06
    Po Mazancově zákroku se bude vhazovat po jeho levici.

58:42
    Východočechům se povedlo ukořistit puk a vyhodili jej až k vídeňskému brankáři.

58:16
    V závěru třetiny tu máme ještě vyloučení. Matěj Chalupa je potrestán za nedovolené bránění a hosté hrají v početní výhodě.

58:10
    Matěj Chalupa se dostal za obranu a od levého mantinelu hledal spoluhráče najíždějícího si před bránu, nahrávku ale nepovolila hostující obrana.

57:31
    Hokejisté Capitals nahodili touš do pásma, tam se jej ale ujaly jen hradecké hokejky. Další akce navíc skončila ofsajdem.

56:38
    Pokus Marka Flooda zlikvidovala hůl Mateje Pauloviče, další vídeňskou střelu zase vyrazil Marek Mazanec nad bránu.

55:51
    Vypadá to, že Hradečtí si budou chtít zbývající minuty zápasu zkušeně pohlídat. Mají kotouč na hokejkách a nevypadá to, že by se za každou cenu hrnuli dopředu.

55:12
    Adam Kubík neudržel rovnováhu a pro nahrávku mezi kruhy tak nechtěně skočil rybičku.

54:31
    Hradec právě vstřelil branku!
    Tahle akce už ale dospěla až do cíle, Východočeši vedou znovu o čtyři góly! JORDANN PERRET si najel šikovně k levé tyčce, kde nastavil hokejku a usměrnil do sítě přesnou nahrávku Michala Dragouna – 5:1. Asistence: Michal Dragoun, Oskars Cibulskis.

54:06
    Domácí se teď nedomluvili na útočné modré a místo střely se tak museli vrátit do obrany.

53:20
    Kyle Baun střílel z vrcholu pravého kruhu, jeho pokus se ale nevešel mezi tři tyče a zamířil k mantinelu.

Klára Petrásková

Branky a nahrávky: 18. Cibulskis (Jergl), 19. Dragoun (Miškář, Gaspar), 20. Červený (Rákos), 25. Jergl (Smoleňák), 55. Perret (Dragoun, Cibulskis) – 43. Vause (Dorion)

Mountfield HK: Mazanec (Sajdl) – Čáp, Linhart, Gaspar, Cibulskis, F. Pavlík, Rosandič, Šalda – Smoleňák (C), Rákos (A), Červený (A) – Jergl, Paulovič, Miškář – Pilař, Kubík, Chalupa – Dragoun, Bičevskis, Perret.
    spusu Vienna Capitals: Zapolski (Starkbaum) – Lakos, Hackl, Kichton, Dorion (A), Peter, Flood, Wall, Birnbaum – Bauer, Baun, Olden, Neubauer, Holzapfel, Grosslercher, Artner, Loney, Fischer (C), Kittinger, Vause (A), Hartl.

Rozhodčí: Úlehla, Veselý – Lhotský, Špringl

Diváci: 1 449