Třinec – K. Vary 4:3 (po pr.) | Liberec – Olomouc 2:0 (kon.) | Plzeň – Vítkovice 4:1 (kon.)
Kometa Brno – Zlín 0:7 (kon.) | Litvínov – Mountfield HK 6:5 (kon.) | Pardubice – Kladno 3:2 (kon.)
Mladá Boleslav – Sparta 1:2 (po pr.)
HC Oceláři Třinec
4:3 (2:2, 1:0, 0:1 - 1:0)
HC Energie Karlovy Vary
Neděle 06.10.2019, 15:00 • WERK ARENA, Třinec (kapacita: 5 400) • Tipsport extraliga • 8. kolo

Z mé strany to je pro dnešek vše, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek víkendu. Na shledanou! (17:28:22)

Nejlepší hráči zápasu

Matěj Stránský (2+0) – Petr Koblasa (1+0).

Utkání končí, z dvoubodového vítězství po prodloužení se radují domácí Oceláři. Blízko k výhře ale byli také hosté, kteří zahajovali prodloužení v početní výhodě, rozhodla nakonec nenápadná akce s tečovaným nahozením.

64:07 Ondřej KOVAŘČÍK - 4:3

64:07
    Třinec právě vstřelil branku!
    Oceláři skórují v prodloužení a vítězí v dnešním utkání! Střelu Martina Adamského od modré hosté nešťastně tečovali, Bednář reagoval pozdě a dokázal puk pouze vyrazit k volnému ONDŘEJI KOVAŘČÍKOVI! Ten měl jednoduchou práci v podobě doklepnutí puku do odkryté části branky! Asistence: Martin Adamský.

63:32
    Doudera se mohl po další střele hostí dostat do úniku, třinecký bek ale byl na ledě příliš dlouho, Doudera tak raději podržel kotouč pro své spoluhráče.

63:07
    Hosté drží útočné pásmo. Po Rachůnkově kličce pálil Graňák, Kváča byl připraven.

62:45
    Kváča si připisuje úspěšný zákrok proti střele Fleka. Hokejka hostujícího útočníka pak zasáhl Rothův obličej, sudí ale vylučovat nebudou.

62:30
    Stránského průnik do útočné třetiny nic nenabídl, Šenkeříka pak zastavil Hrňa.

62:00
    Gernát drží kotouč na své holi, nikam se ale zatím nežene.

61:26
    Další Koblasovu střelu srazil Stránský do ochranné sítě, hrát se bude ve třech na obou stranách.

61:20
    Doudera je na ledě, Oceláři hrají v plném počtu. V závěru přesilovky ještě nepřesně pálil Koblasa.

60:55
    Galvinš vyvezl puk až do karlovarské třetiny, střelu lotyšského beka Bednář vyrazil.

60:30
    Energii při přechodu do útočného pásma zastavil ofsajd.

60:20
    Oceláři začali oslabení velmi dobře a poslali kotouč za Bednářovu branku.

využití: 0:1 (1:2).

Šedesát minut čistého času hry vítěze nenabídlo, jdeme tedy do prodloužení. Hosté se v pětapadesáté minutě dostali ke srovnání, kdy přesilovou hru přesnou střelou využil Matěj Stříteský. Závěrečná perioda ale další vyložené šance nenabídla, hosté začnou prodloužení v početní výhodě.

Daniel Ježek

Branky a nahrávky: 7. Marcinko (Galvinš, Hrňa), 14. M. Stránský (Marcinko, Hrňa), 31. M. Stránský (Hrehorčák, Krajíček), 65. O. Kovařčík (Adamský) – 8. Koblasa (Flek), 10. Šenkeřík (Gríger, T. Rachůnek), 55. Stříteský (Šenkeřík, T. Rachůnek)

HC Oceláři Třinec: Kváča (Malík) – Roth, Gernát, D. Musil, Galvinš, M. Doudera, Krajíček (C), M. Adámek – M. Stránský, P. Vrána, Hrehorčák – Hrňa, Marcinko (A), Dravecký – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski – Adamský (A), Polanský, D. Květoň.
    HC Energie Karlovy Vary: Bednář (F. Novotný) – Šenkeřík, Stříteský, Graňák (A), Plutnar, M. Rohan, Eminger, Kubka – T. Rachůnek (A), Gríger, Flek – T. Mikúš, Raška I, O. Beránek – Gorčík, T. Knotek, Kohout – Koblasa, Skuhravý (C), Vondráček.

Rozhodčí: Šír, Kubičík – Hlavatý, Tošenovjan

Diváci: 4 817