Zlín – Vítkovice 3:2 (po pr.) | Plzeň – Litvínov 6:2 (kon.) | Kladno – Mountfield HK 3:1 (kon.)
Olomouc – Mladá Boleslav 3:2 (3:2 po s.n.) | Liberec – Sparta 4:1 (kon.) | Pardubice – K. Vary 5:6 (po pr.)
HC Dynamo Pardubice
5:6 (0:2, 4:1, 1:2 - 0:1)
HC Energie Karlovy Vary
Pátek 20.12.2019, 18:00 • enteria arena • Tipsport extraliga • 28. kolo

Máme tu konec velmi zajímavého utkání. Dynamo prohrávalo ve 22. minutě již o tři branky, když se postupně trefili Tomáš Rachůnek a dvakrát Vojtěch Polák . Domácí však nesložili zbraně a dokonce se jim povedl zvrat. Do konce druhého dějství otočili vývoj skóre Radoslav Tybor, Juraj Mikuš, Ondřej Machala a Jan Mandát. Na začátku třetí periody vstřelil pátý gól Východočechů Denis Kusý a zdálo se, že svěřenci trenéra Razýma míří za třemi body. Hosté však dokázali srovnat, a to po brankách Adama Rašky a Tomáše Rachůnka. V prodloužení vystřelil pro hosty druhý bod Ondřej Beránek

Střely: 35 – 28 (20:34:37)

60:15 Ondřej BERÁNEK - 5:6

60:15
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Velmi rychlý konec prodloužení. ONDŘEJ BERÁNEK převzal kotouč, přebruslil obránce Dynama a prostřelil Kantora mezi betony – 5:6! Asistence: Petr Šenkeřík, Matěj Stříteský.

60:01

Pětiminutové prodloužení tři na tři za pár okamžiků začne!

V Pardubicích jdeme do prodloužení.

Domácím se sice povedlo na začátku třetího dějství dostat do dvoubrankového náskoku, když se prosadil Denis Kusý. Hosté však nehodili flintu do žita, protože nejprve snížil Adam Raška, aby minutu před koncem srovnal Tomáš Rachůnek. Vítěze duelu tak zatím stále neznáme.

Střely: 34 – 27
    Střely ve třetí třetině: 9 – 10

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:48
    Gríger pálil v úniku dvou na jednoho z pravého kruhu těsně vedle!

58:55
    Zdráhal vystřelil tvrdě od modré čáry, Horák měl co dělat, aby jeho pokus vyrazil!
    58:24 Tomáš RACHŮNEK - 5:5

58:24
    V Pardubicích máme opět srovnáno! Flekovu střelu dokázal Kantor vyrazit, ale na dorážku, kterou vyslal TOMÁŠ RACHŮNEK, byl již krátký – 5:5! Asistence: Jakub Flek, Petr Šenkeřík.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:50
    Domácím se opět povedlo dostat kotouč z obranného pásma a čas se hostům začíná pořádně krátit.

57:05
    Dynamo kouskuje hru. Nyní se dopustili hokejisté domácích zakázaného uvolnění.

56:56
    Další ofsajd, tentokrát na pardubické straně. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

56:23
    Hra v posledních minutách vypadá tak, že se hosté snaží dostat do útočného pásma, ale moc se jim to nedaří, natož aby ohrozili Kantora.

Milan Šplíchal

Branky a nahrávky: 24. Tybor (Mandát), 24. Mikuš (Poulíček, Látal), 33. Machala (Látal, Poulíček), 35. Mandát (J. Zdráhal, Kusý), 41. Kusý (J. Kolář) – 1. T. Rachůnek (Gríger, Stříteský), 7. V. Polák (Eminger), 22. V. Polák (Flek), 52. Raška I (T. Mikúš), 59. T. Rachůnek (Flek, Šenkeřík), 61. O. Beránek (Šenkeřík, Stříteský)

HC Dynamo Pardubice: Kacetl (22. Kantor) – J. Kolář, Ivan, Eklund, T. Voráček, Mikuš, J. Zdráhal, Nedbal – Mandát, R. Kousal, Tybor – Harju, R. Vlach, D. Kindl – Machala, Poulíček, Látal – M. Beran, Pochobradský, Kusý.
    HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (35. Horák) – Šenkeřík, Stříteský, Graňák, Plutnar, D. Mikyska, Eminger, M. Rohan – T. Rachůnek, Gríger, Flek – V. Polák, T. Mikúš, O. Beránek – Raška I, Skuhravý, Vondráček – Koblasa, Černoch, Kohout.

Rozhodčí: Lacina, Svoboda – Kajínek, Rampír

Diváci: 6 504