Kometa Brno – Vítkovice 3:1 (kon.) | Litvínov – Liberec 3:4 (kon.) | Zlín – Kladno 6:0 (kon.)
K. Vary – Plzeň 4:3 (po pr.) | Mountfield HK – Sparta 5:2 (kon.) | Olomouc – Pardubice 1:2 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
4:3 (2:0, 1:2, 0:1 - 1:0)
HC Škoda Plzeň
Sobota 28.12.2019, 15:30 • KV Arena, Karlovy Vary • Tipsport extraliga • 31. kolo

Minutu a jedenáct vteřin před koncem se střelecky prosadil Vladimír Eminger, který zajistil energetikům dva body ze západočeského derby. (18:06:48)

63:49 Vladimír EMINGER - 4:3

63:49
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    A Energie vítězí a Frodl chybuje, když za svá pouští jednoduchou střelu VLADIMÍRA EMINGERA, který zajišťuje Karlovým Varům bod k dobru. Asistence: Martin Kohout, Michal Plutnar.

63:05
    Na druhé straně s pukem dostal prostor Polák, který nabídl střelu Šenkeříkovi, jenže do nahrávky vložil hůl a jeden z plzeňských hokejistů se dostal do úniku.

62:20
    Mertl prověřil pozornost karlovarského gólmana, který prozatím drží svůj tým.

62:07
    Zakázané uvolnění Karlových Varů.

61:44
    Ondřej Beránek si bere puk a uklidňuje hru.

61:25
    Ke střele se Karlovarští nedostali a hra míří znovu za Novotným.

61:10
    Energie má znovu puk a přesouvá se k Frodlovi.

60:36
    Moravčík se pokoušel dostat puk k bližší tyči, ale Novotný měl prostor zalepený.

60:19
    Hosté hrají v plném počtu.

60:02
    Puku se ujímá Energie, která jej zaváží za vlastní branku a přesouvá se do útoku.

60:01

V závěrečných dvaceti minutách se Plzni podařilo srovnat gólové manko, které si táhla již z první třetiny. Ve třetí třetině Plzeň dominovala a držela si domácí tým pod velkým tlakem.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:55
    Pět setin vteřiny před koncem téměř poslal Energii do vedení Vojtěch Polák, ale Frodl stačil na poslední chvíli skočit po kotouči.

59:41
    Energetiky zastavuje ofsajd.

Kamila Stříteská Ströer

Branky a nahrávky: 3. Raška I, 16. T. Rachůnek (Flek, Gríger), 27. Koblasa (O. Beránek), 64. Eminger (Kohout, Plutnar) – 31. Mertl (Moravčík, Gulaš), 36. Mertl (Čerešňák, Kantner), 54. Kantner (Čerešňák)

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Bednář) – Šenkeřík, Graňák (A), M. Rohan, Plutnar, D. Mikyska, Eminger, Šafář – T. Rachůnek (A), Gríger, Flek – V. Polák, T. Mikúš, O. Beránek – Černoch, Raška I, Osmík – Koblasa, Skuhravý (C), Kohout.
    HC Škoda Plzeň: Frodl (Kolář) – Budík, Čerešňák, Pulpán (A), Moravčík, Jank, L. Kaňák, Vráblík – Kantner, Mertl (A), Gulaš (C) – Vracovský, Kracík, V. Němec – Straka, Kodýtek, Eberle – Pour, Indrák, Rob.

Rozhodčí: Hodek, Kika – Ondráček, Špringl