Motor ČB – Chomutov 6:4 (kon.) | Benátky n/J – Frýdek-M. 4:5 (po pr.) | Třebíč – Prostějov 1:3 (kon.)
Slavia – Vsetín 5:4 (po pr.) | Kadaň – Sokolov 4:3 (kon.)
SK Trhači Kadaň
4:3 (1:2, 0:1, 3:0)
HC Baník Sokolov
Středa 20.11.2019, 18:00 • ZS Kadaň • Chance liga • 24. kolo

Z přímého souboje posledního a předposledního vyšla lépe Kadaň! Ta má po dnešním utkání již na kontě 3. vítězství v letošní sezóně. I když v úvodu souboje to tak nevypadalo. Ihned v 6. minutě to s domácími vypadalo dost bídně, jelikož Sokolov již vedl 2:0. V této třetině však ještě snížil v přesilovce domácí Jaroslav Kůs a do druhého dějství se tedy šlo s brankovým rozdílem. Střední dějství patřilo Sokolovu. Ten již od začátku třetiny pálil z ostrých a ve 34. minutě navyšoval na 3:1 svým druhým gólem v utkání Tomáš Vracovský. To, co předvedli Trhači ve třetí třetině však nikdo nečekal. Postupně dokázali smáznout dvoubrankový rozdíl a později i obrátit stav utkání na 4:3. Skvělý týmový výkon doprovázený jistotou v brance Jakuba Neužila nakonec dovedl Trhače k dalšímu vítězství. (20:37:55)

59:30
    Sokolov se drží v pásmu a snaží se jakýmkoliv způsobem dostat kotouč za záda Neužila. Zatím neúspěšně.

58:52
    Obránci Baníku se nějak nedohodli a vyvezli kotouč z útočného pásma. Ve snaze dostat se zpět byl k vidění ofsajd.

58:49
    Sokolov to zkouší v šesti hráčích!

58:49
    Nepovedená přihrávka míří k zakázanému uvolnění domácích. Vhazovat se bude po levici Neužila.

58:22
    Ofsajd Kadaně přerušuje hru. Sokolovu na srovnání již moc času nezbývá.

57:57
    Zakázané uvolnění hostů.

57:40
    Kadaň šetří čas. Ví, že jim zbývají 2 minuty ke třem bodům, a tak se snaží zdržovat jak jen to jde.

56:58
    Ve velké příležitosti se znovu ocitl Jaromír Kverka. K úlevě domácích fanoušků však jeho pokus vychytal Jakub Neužil a drží vedení svého týmu.

56:30
    Baník hraje v plném počtu.

56:27
    Čas v útočném pásmu Trhačů ukončilo odpískaní postavení hráče v brankovišti. Vhazovat se tedy bude ve středním pásmu.

55:38
    Marek Švec ve svém vlastním oslabením ujel obraně Trhačů. Avšak ve velké rychlosti zapomněl zakončit a nakonec mu kotouč sjel z hole.

54:29
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Jaromír Kverka.

54:02
    Wágner byl osamocen před brankou Bednáře a mohl rozhodnout o dnešním utkání. Hostující brankář však vytáhl skvělý zákrok pravým betonem.

53:33
    Další ofsajd Baníku. Pokud chce Sokolov pomýšlet na bodový zisk v tomto utkání, tak bude muset něco udělat. Čas utíká rychleji, než se zdá.

52:27
    Momentálně jsme svědky pasáže hry, kdy se celek Sokolova snaží nějakým způsobem dostat do útočného pásma. Skvělá obrana Trhačů jim to však zatím nedovolila.

51:21
    Přechod Sokolovu do útočného pásma nevyšel. Odpískán byl totiž ofsajd.

Jaroslav Šnobl

Branky a nahrávky: 12. Kůs (Trefný), 41. J. Müller (Wojnar), 49. Čech (Wojnar), 51. J. Müller (Michnáč, Kůs) – 3. Vracovský (Kverka, Stříbrný), 6. M. Zadražil (Stříbrný, Šafář), 34. Vracovský (Kverka)

SK Trhači Kadaň: Neužil (Wolf) – Poizl, Trefný, D. Zeman, L. Chalupa, Novák, M. Jandus, Procházka – Wágner, Kůs, Zabloudil – J. Müller, Rindoš, Wojnar – Michnáč, Čech, Dubský – Foltýn, Homer.
    HC Baník Sokolov: Bednář (Kašpar) – Přindiš, Kadeřávek, J. Tomeček, Michálek, Šafář, A. Rulík, Vodička – T. Rohan, M. Zadražil, Švec – Vracovský, Kverka, Stříbrný – Vrána, Osmík, Křemen – Křehlík, Kuběna, Jiskra.

Rozhodčí: Petružálek, Jaroš – Roischel, Bohuněk