Olomouc – Hr. Králové 4:1 (kon.)
HC Olomouc
4:1 (1:0, 3:0, 0:1)
Královští lvi Hradec Králové
Čtvrtek 23.02.2012, 18:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.300 míst. • 1. liga (ČR)

Přeji vám hezký zbytek večera a někdy opět na počtenou. (20:08:09)

Hosté se tedy dočkali v úvodu třetí třetiny čestného gólu, takže Olomouc porazila Hradec Králové 4:1. Východočechům ale tentokrát ztráta bodů tolik vadit nebude, protože vůbec nic neřeší. Play-off proti Jihlavě mají stejně jisté, to Olomouc se v pondělí postaví doma proti Benátkám nad Jizerou.

60:00

59:39
    Zakončení nakonec přece jen přišlo, Luňák však byl připravený.

59:22
    Domácí jsou nastěhování v útočném pásmu, ale ke střele se nemají.

58:17
    Bartoň nyní trochu pozlobil královéhradeckou defenzivu, když se vydal pomoci svým útočníkům. Vše ale v hostující bráně jistil Luňák.

57:19
    Klání se už jen dohrává. Obě mužstva se sice snaží probojovat do útočného pásma, ale je vidět, že už se šetří na play-off.

56:06
    Hostující střela z levého kruhu se otřela o zadní mantinel, a poté si to nasměrovala mezi diváky.

55:17
    Tentokrát sice Hanáci nahodili kotouč až za Luňákovu branku, ale jen za cenu zakázaného uvolnění.

54:36
    V posledních desítkách sekund se hlavně bojuje o udržení se v útočné třetině, což se tedy ani jednomu týmu moc nedaří.

53:18
    Doslova na dlouhé hole se dostali Východočeši do útočného pásma, když svou úvodní nahrávku dvakrát protečovali až do soupeřovy obranné třetiny. V ní se ale dlouho neohřáli.

52:25
    Bartoňova tvrdá rána byla moc vysoká, přeletěla hostující klec.

51:41
    Jeden z čárových sudích rozhodl, že Hradec se úmyslně vystavil ofsajdu, takže buly bude před Luňákem.

50:51
    Světlík málem dostal přihrávku do mezikruží, odkud by mohl ohrozit svatyni Mory, jenže kombinaci Východočechů vystihl Ministr.

49:49
    Kohouti v plném počtu.

49:34
    Olomouc i v poklidu brání, soupeř ji ničím nenatrápil.

48:26
    Hanáci ušetřili několik vteřinek podržením kotouče za hostující klecí.

47:49
    Za sekání odeslal hlavní rozhodčí na dvě minuty na trestnou Oldřicha Horáka (OLO).

47:13
    Domácí si nerozuměli ve své rozehrávce, je jim tedy odpískáno zakázané uvolnění.

Tomáš Schmiedt

Branky a nahrávky: 8. Selingr (Lhotský, Rác), 24. Šlahař (Ministr, Pšurný), 30. Rác (Ministr), 33. Ministr (Šlahař, Pšurný) - 41. Světlík (Koudelka, Vágner)

HC Olomouc: Žigárdy (Kašík) – Lhotský, Staněk, Bartoň (C), Nedbálek, Janáček, Kotvan, Vrána P., Horák O. – Kucharczyk, Kolouch, Selingr – Pekr, Herman, Vodný – Pšurný, Ministr, Šlahař – Rác, Haas.
    Královští lvi Hradec Králové: Luňák (Blažek) – Čížek, Chmelíř, Roupec, Vágner, Karlíček, Bendík, Poživil, Lesák – Filip, Kubeš, Berger – Světlík, Budínský, Koudelka (C) – Havel, Marosz, Karpov – Pánek, Záhorovský, Kubica.

Rozhodčí: Dvořák – Klein, Skopal