Jablonec – Zlín 3:1 (kon.) | Karviná – Plzeň 1:1 (kon.) | Příbram – Olomouc 0:2 (kon.)
Ostrava – Opava 3:0 (kon.) | Slovácko – Liberec 1:0 (kon.)
FC Baník Ostrava
3:0 (2:0)
Slezský FC Opava
Sobota 10.04.2021, 16:00 • Městský stadion, Ostrava-Vítkovice • FORTUNA:LIGA • 26. kolo

Z mé strany je to vše. Přeji hezký zbytek dne a u dalších online přenoů na počtenou. (18:00:15)

Slezské derby je u konce a tři body zůstávají v Ostravě. Hned ve 13. minutě se aktivnější Baník dostal do vedení, ale branka Tomáše Zajíce nebyla kvůli ofsajdu uznána. Stejný hráč ovšem o minutu později zakroutil svou ránu na zadní tyč a tentokrát se již mohl z gólu radovat. Ve 29. minutě po nešťastně příhře hostující obrany uháněl Tomáš Zajíc sám na Fendricha a po kličce v pohodě zakončil do prázdné brány. Opava toho až na pár nevýrazných střel v první půli příliš nepředvedla a Baník šel do kabin s dvoubrankovým náskokem.

Do druhé půle udělali hosté tři změny a novic na trávníku Tomáš Smola výrazně oživil hru. Jeho dvě velké šance z kraje poločasu však zlikvidoval Laštůvka. V 57. minutě navíc po krásné ráně dostal míč za pomocí břevna těsně za brankovou čáru David Buchta a jeho brank posvěcená VARem znamenala tříbrankový polštář pro Baník. Ten v závěru již nerozšířil Kuzmanović, který z přímáku napálil jen břevno. Baník tak zcela zaslouženě vyhrál 3:0 a Opava se tak ještě více přiblížila k sestupu.

90+3

90+3
    Tak ještě jeden rohový kop rozehraje Opava po sraženém centru z pravé strany.

90+2
    Kuzmanović následně táhl další útok založený Laštůvkou, ovšem ani on nedokázal vymyslet lepší finální příhru.

90+1
    Nadějné přečíslení pro Baník neskončilo gólem. Buchta výborně posunul na Šašinku, ale ten se hodně ukvapil a z první posunoval na nabíhajícího spoluhráče místo dalšího postupu vpřed a poslední hostující bek přihrávku sebral do své moci.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty.
    88. Stronatiho hlavička po rohovém kopu netrefila bránu

88
    Z následného rohu se dostal k hlavičce Stronati, nicméně jeho nedůrazný pokus se nevešel mezi tři tyče.
    88. Přímý kop Fleišmana i s odrazem prolétl vedle tyče

88
    A málem z toho byl další gól! Centr propadl na přední tyči, načež tečovaná střela proletěla těsně kolem brankové konstrukce.

87
    Kuzmanović se srdnatě probíjel po levé straně a nakonec po souboji s protihráči upal. Další přímý kop pro Baník.

86
    Nemanja Kuzmanović mohl přidat čtvrtý gól! Ostravský hráč si vzal exekuci standardky na své triko a parádní ranou orazítkoval břevno.

85
    Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Matěj Helešic, přichází Jan Řezníček.

84
    Ostrava posléze podnikla rychlý brejk a po přihrávce zleva byl před vápnem faulován Kuzmanović. Standardní situace z pětadvaceti metrů pro Baník.

83
    Buchta posléze přetlačil Hrabinu a postupoval z boku na bránu. Poté ale svou přihrávku na malé vápno nedokázal procedit mezi nohama hostujícího obránce.

83
    Pro další centr zleva v podání hostů si vyskočil nejvýš Laštůvka, který si míč stáhl do své moci.