Bohemians 1905 – Olomouc 0:0 (kon.) | Liberec – Č. Budějovice 0:0 (kon.) | Mladá Boleslav – Plzeň 2:2 (kon.)
Ostrava – Jablonec 2:1 (kon.) | Sparta – Karviná 4:3 (kon.)
FC Baník Ostrava
2:1 (2:1)
FK Jablonec
Neděle 14.02.2021, 14:00 • Městský stadion, Ostrava-Vítkovice • FORTUNA:LIGA • 19. kolo

Z mé strany je to vše. Přeji hezký den a u dalších online přenosů na počtenou. (15:57:24)

Je dobojováno. Baník v dnešním duelu předvedl zlepšený výkon a vedení se ujal v 17. minutě, kdy se po faulu na Šašinku kopala penalta. Tu s přehledem proměnil Dyjan Caelos de Azevedo. O tři minuty později již bylo srovnáno, když se přesnou ranou na zadní tyč prosadil Vojtěch Kubista. Jenže ve 37. minutě byl v šestnáctce faulován Fillo a byla z toho druhá penalta. Z té se znovu prosadil Dyjan Carlos de Azevedo, jenž vrátil vedení Baníku.

Ve druhé půli nejprve neproměnili své šance Považanec se Šašinkou a po nich se neprosadil ani Kuzmanović. Po hodině hry měli hosté jedinečnou možnost na srovnání, když se po zákroku Šašinky kopala třetí penalta. Tu však Kratochvílovi skvěle zlikvidoval Jan Laštůvka. Do konce zápasu jsme se již další šance nedočkali a Ostrava tak po dvou prohrách slaví důležitou výhru, po které se posunula na 6. místo.

90+4

90+4
    Fillo se vůbec nerozmýšlel a z první napálil míč na útočnou polovinu, co nejdál od vlastní brány.

90+3
    Ndefe nejprve ztratil míč, ale poté se stihl vrátit a skluzem dopravit balón do autu.

90+2
    Na pravé straně výborně zapracoval Buchta, který se po odebrání míče nechal faulovat,což Baníku hraje do karet.

90+1
    Jánoš s Kuzmanovićem nasbírali cenné sekundy u rohového praporku a dopředu se vrhá Jablonec.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.

90
    Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Dyjan Carlos de Azevedo, přichází David Buchta.
    Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Daniel Tetour, přichází Filip Kaloč.

89
    Kubista byl obrán o míč Svozilem, který byl poté prvním jmenovaným přišlápnut a je oceněn žlutou kartou.

88
    Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Vladimir Jovović, přichází Jakub Podaný.

87
    Haitlův centr z pravé strany nebyl z kategorie přesných a balón proletěl celým pokutovým územím.

84
    Žlutou kartu dostává Martin Fillo (FC Baník Ostrava).

84
    Žlutou kartu dostává Jakub Martinec (FK Jablonec).
    Žlutou kartu dostává Vladimir Jovović (FK Jablonec).
    Žlutou kartu dostává Adam Jánoš (FC Baník Ostrava).
    83. Martinec šlápl na de Azeveda a rozpoutal ostrou strkanici

83
    Po ostrém zákroku na de Azeveda se strhla na hřišti mela a sudí Berka bude tasit karty.

82
    Jablonec posléze zahrával roh na zadní tyč, kde míč propadl až od zámezí. Hosté reklamovali teč Tetoura, který se ale nepřiznal, a tak se bude kopat od brány Baníku.

80
    Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Daniel Holzer, přichází Jaroslav Svozil.

Radomír Fukala

Hledáme zpravodaje pro tým FK Jablonec. Více informací zde.

Branky: 17. de Azevedo (pen.), 38. de Azevedo (pen.) – 20. V. Kubista (Libor Holík)

Karty:   84. Jánoš (OVA), 84. Fillo (OVA) – 84. Martinec (JAB), 84. Jovović (JAB), 89. V. Kubista (JAB)

Neproměněná penalta: 62. Kratochvíl (JAB), brankář Laštůvka zneškodnil

Držení míče: 52 % : 48 %.
    Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 3:3. Rohy: 3:6.
    FC Baník Ostrava: Laštůvka (C) – Fillo, J. Pokorný, Stronati, Ndefe – Jánoš, Tetour (90. Kaloč) – de Azevedo (90. D. Buchta), O. Šašinka (78. Mena), Holzer (80. Svozil) – Zajíc (46. Kuzmanović).
    Náhradníci: Budinský – Svozil, Kuzmanović, D. Buchta, Mena, Kaloč, Juroška.

FK Jablonec: Hanuš – Libor Holík, Martinec, Zelený, Krob (78. Chramosta) – Považanec (C) – Schranz (63. Haitl), V. Kubista, Kratochvíl, Jovović (88. Podaný) – Doležal.
    Náhradníci: V. Hrubý – Štěpánek, Jeřábek, Smejkal, Chramosta, Haitl, Podaný.