Bohemians 1905 – Opava 0:0 (kon.) | Ostrava – Liberec 1:0 (kon.) | Zlín – Slavia 2:6 (kon.)
FC Baník Ostrava
1:0 (1:0)
FC Slovan Liberec
Středa 27.01.2021, 16:00 • Městský stadion, Ostrava-Vítkovice • FORTUNA:LIGA • 9. kolo

Baník si v dnešním zápase připisuje velmi cenné tři body po vítězství 1:0 nad Slovanem Liberec. Svého dnešního soupeře navíc předskakuje v tabulce a díky dohrávce 9. kola se vyšplhal na 5. místo. Jedinou branku zápasu vstřelil Tomáš Zajíc. Liberec v prvním poločase byl mírně lepším týmem, ale v půli druhé se do nějakého většího tlaku vůbec nedostal. Jan Laštůvka moc práce neměl a ani Baník se moc často k zakončení nedostával. Závěr zápasu byl navíc emotivní a Liberci s výhledem k příštímu zápasu vypadl Jhon Mosquera, který inkasoval červenou kartu za nesportovní chování.

Z mé strany je to pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek středečního večera. Na počtenou! (17:59:53)

Držení míče: 55 % : 45 %.
    Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 3:4. Rohy: 3:10. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 18:20.

90+5

90+4
    Také Filip Kaloč ještě viděl žlutou kartu stejně jako jeden muž z realizačního týmu Slovanu Liberec.

90+4
    Žlutou kartu ještě dostal i Nemanja Kuzmanović za protesty ze střídačky.

90+4
    Zřejmě se bude hrát ještě o nějakou minutu navíc. Ošetření Svozila bylo dlouhé.

90+3
    Závěr zápasu je ještě plný emocí. Jhon Mosquera inkasoval za nesportovní chování červenou kartu. Kaloče poslal na zem čelíčkem, za což byla karta žlutá a poté se ještě ohnal po soupeři, tedy v rychlém sledu přišla karta další.

90+3
    Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Nemanja Kuzmanović, přichází Jakub Pokorný.

90+2
    Svozil v doprovodu lékařů opouští hrací plochu. Zřejmě se ještě bude střídat.

90+1
    Jan Laštůvka si došel pro dlouhý nákop hostů. Navíc Jaroslav Svozil se ocitl na trávníku a dojde k jeho ošetření.

90+1
    Začal probíhat nastavený čas. Sudí Julínek nad rámec řádné hrací doby přidává 3 minuty.

90
    Jhon Mosquera fauloval Jiřího Fleišmana poblíž pokutového území Baníku. Liberečtí s verdiktem hlavního sudího spokojení nejsou.

89
    Probíhá nám už 89. minuta. Baník se chystá k rozehrání autu, o který se zřejmě postará Gigli Ndefe.

88
    Střílený centr Adama Jánoše zamířil vysoko nad hostující bránu. Milan Knobloch se tedy pokouší o co nejrychlejší rozehrávku.

87
    Baník se nyní drží na útočné polovině. Potočný na levé straně kombinuje s Kuzmanovićem.

86
    Centrovaný míč z nohy Jakuba Peška zamířil do rukavic pozorného Jana Laštůvky.

85
    Kamso Mara přihrál Jugasovi, který si ještě vyměnil míč s Faškem. Jugas se ke střele neprotlačil, ale po odrazu od hráčů Baníku se bude kopat roh.

84
    Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Daniel Tetour, přichází Filip Kaloč.
    Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Daniel Holzer, přichází Roman Potočný.