Třinec – Pardubice 4:3 (kon.) | Zlín – K. Vary 1:2 (po pr.) | Mladá Boleslav – Olomouc 6:1 (kon.)
Litvínov – Vítkovice 1:0 (po pr.) | Liberec – Kometa Brno 2:1 (kon.) | Mountfield HK – Motor ČB 6:1 (kon.)
HC Oceláři Třinec
4:3 (2:2, 2:1, 0:0)
HC Dynamo Pardubice
Úterý 08.12.2020, 17:00 • WERK ARENA, Třinec • Tipsport extraliga • 7. kolo

Z mé strany to bude pro dnešní utkání vše, budu se na Vás těšit u dalšího zápasu třinecké organizace. (19:25:33)

Je tomu opravdu tak, Oceláři vrací Dynamu porážku z minulého utkání, když na domácím ledě vítězí poměrem 4:3. Všech sedm branek jsme viděli v úvodních čtyřiceti minutách, v sedmnácté minutě se nejprve prosadil pardubický Paulovič, zásluhou Zadiny a Stránského ale Třinec rychle otočil vývoj utkání na svou stranu. Dynamo však ještě do první přestávky srovnalo, o branku na 2:2 se postaral, dnes hodně aktivní, Patrik Poulíček. Druhé dějství bylo neméně zajímavé, do vedení se Dynamo znovu dostalo v sedmadvacáté minutě, kdy se po Kusého vybídnutí prosadil Matěj Blümel. To však byla konečná pro brankový výčet na straně hostů, od sedmadvacáté minuty a branky Miloše Romana se totiž pod Javorovým prosadil pouze třinecký Matěj Stránský a ve třetí třetině už jen Oceláři kontrolovali výsledek. Klasicky vypjaté utkání mezi těmito soupeři tak nakonec skončilo výhrou domácího Třince, který si po zisku dalších tří bodů upevnil první příčku v rámci Tipsport extraligy.

59:45
    Mandát za brankou Třince padá s pukem a tady to už vypadá na vítězství Ocelářů.

58:40
    Tlak hostů se stále stupňuje, Kolář ale po zaváhání na modré musí s kotoučem obkroužit střední pásmo.

58:18
    Pavel Kantor opouští branku a Východočeši to zkusí v šesti.

57:36
    Hlavní lodivod Dynama nejspíše zavzpomínal na časy strávené v Třinci a svěřencům naordinoval jasné instrukce, Pardubice totiž ihned míří do útočného pásma.

57:33
    Pardubice místo útočných snah vyhazují na zakázané uvolnění a před vhazováním tak raději Richard Král sáhl pro oddechový čas.

56:37
    Další střela Patrika Poulíčka a znovu z mezikruží, druhou branku večera však zatím na své konto tento sedmadvacetiletý forward nezíská.

55:30
    Camara hledal zpoza třinecké klece hole svých spoluhráčů v mezikruží, jeho pas ale vystihli domácí a znovu zkusí dobýt pásmo Dynama.

55:05
    Snaha Dynama končí na dalším ofsajdu.

54:40
    Musilovo nahození tečuje Erik Hrňa pouze do plexiskla za Kantorem a následná střela Marcinka rozvlnila pouze boční síť pardubické svatyně.

54:24
    Teď už hrají domácí v pěti, Martin Gernát prověřil Kantora granátem zpoza pravého kruhu.

53:18
    Na ledě tak úřadují relativně čerstvé síly, o ofenzivní snahy Dynama se bude snažit Svačina s Mandátem a Blümelem.

52:29
    Marcinko obětavě lehl do střely Kousala a po další půl minutě kombinace Dynama se Oceláři osvobozují.

52:08
    Dvě minuty , přesně takový trest byl vyměřen Martinu Růžičkovi za vysokou hůl a nejproduktivnější Ocelář tak posílá svůj tým do početní nevýhody.

51:58
    To už ale teď neplatí, Denis Kusý z levého křídla zaměstnal Josefa Kořenáře.

51:28
    Stránský u mantinelu zabojoval o kotouč a ještě na malou chvíli se Oceláři udrží před Kantorem.

50:47
    Třetí třinecké formace toho ale příliš nevymyslela a do boje nastupuje znovu Vránova elitní pětka.

Jakub Kotajny

Branky a nahrávky: 19. Zadina (Hrňa), 19. M. Stránský (Martin Růžička), 27. Roman (O. Kovařčík, Kundrátek), 32. M. Stránský (Gernát) – 17. Paulovič (R. Kousal, Camara), 20. Poulíček (Svačina), 27. Blümel (Kusý)

HC Oceláři Třinec: Kořenář (L. Daneček) – Gernát, M. Doudera, Galvinš, D. Musil, Jaroměřský, Kundrátek, M. Adámek – M. Stránský, P. Vrána (C), Martin Růžička (A) – Zadina, Marcinko, Hrňa – Roman, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Hrehorčák, Jašek, Dravecký (A).
    HC Dynamo Pardubice: Kantor (Vladař) – J. Kolář (A), Nakládal (C), Mikuš, J. Zdráhal, Ďaloga, Holland, Vála – Svačina, Poulíček, Mandát (A) – Camara, R. Kousal, Tybor – Claireaux, Anděl, Paulovič – Kusý, Matýs, Blümel.

Rozhodčí: Svoboda, Kika – Pešek, Malý