Zlín – K. Vary 4:5 (kon.) | Mladá Boleslav – Pardubice 3:2 (kon.) | Sparta – Litvínov 2:3 (1:2 po s.n.)
Kometa Brno – Liberec 3:2 (kon.) | Motor ČB – Olomouc 2:4 (kon.) | Třinec – Mountfield HK 2:1 (kon.)
HC Oceláři Třinec
2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Mountfield HK
Neděle 29.11.2020, 18:00 • WERK ARENA, Třinec • Tipsport extraliga • 22. kolo

Ode mne je to pro dnešek vše, děkuji za pozornost a u dalších on-line textových přenosů na počtenou. (20:32:34)

Třetí třetina patřila jednoznačně Hradci, který Třinec přestřílel v poměru 4:11. V čase 43:18 využil přesilovou hru perfektní střelou bez přípravy k bližší tyči Filip Pavlík. Hráči Mountfieldu po vstřelené kontaktní brance ještě přidali na obrátkách, avšak nakonec i přes hru v šesti hráčích v poli podruhé Kořenáře neprostřelili. Třinec tak po těsném vítězství 2:1 prodloužil svou bodovou sérií na třináct zápasů.

59:57
    Doudera kotouč posílá až do středního pásma.

59:45
    Hosté vyhrávají důležité vhazování, avšak bohužel pro ně kotouč doputoval až za modrou čáru, a tak je o vítězi dnešního utkání rozhodnuto. Hronek již pouze odevzdaně nahodil kotouč do pásma, kde se jej zmocnil Doudera.

59:41
    Hrňa minul prázdnou klec, píská se zakázané uvolnění. Trenér Hradce Vladimír Růžička si vybírá oddechový čas. Drama vrcholí.

59:11
    Lukeš míří na střídačku. Hosté to zkouší v šesti!

57:58
    Jašek se společně s Hrňou dostal do přečíslení dva na jednoho. Perfektním položením však tuto akci překazil Zámorský, který donutil Jaška nahrávat v poslední chvíli, a proto jeho přihrávka nebyla přesná.

57:25
    Nedomlel střílel z voleje od útočné modré, jeho rána byla zablokována.

57:09
    Hra se po přihrávce rukou přesouvá před Kořenáře.

56:00
    Zadina tvrdým hitem vybojoval kotouč v rohu kluziště a poslal jej na Marcinka, ten se natlačil před Lukeše, avšak po zákroku jednoho z obránců vůbec nezakončil. Z následné protiakce hostů se Hronek z nulového úhlu snažil procpat kotouč za Kořenáře střelou na jeho záda. Domácí brankář zůstává v klidu.

54:31
    Třetí třetina se oproti předchozím třetinám velmi kouskuje, tentokrát hru přerušuje ofsajd hostů.

53:55
    Jergl se z oblasti mezi kruhy pokusil tečovat Čápovo nahození od modré, jeho pokus však putoval mimo tři tyče.

53:16
    Další zakázané uvolnění Třince. Milošova ztečovaná přihrávka nikoho ze spoluhráčů nenašla.

52:43
    Třinecký protiútok přerušuje postavení mimo hru.

52:35
    Kořenář přerušuje hru zachycením kotouče do své lapačky. Komerční přestávka.

52:30
    Zakázané uvolnění Třince posílá hru zpátky před Kořenáře.

51:34
    Hosté svým forčekingem neumožnili Stránskému založit protiakci. S vybojovaným kotoučem si však žádnou nebezpečnější akci nepřipravili.

50:09
    Smoleňákova zadovka od zadního mantinelu nikoho ze spoluhráčů nenašla, do protiútoku se poté dostali Oceláři, ale ani oni s úspěšností příliš nepochodili. Romanova žabička totiž byla příliš prudká a Hrehorčák na ni vůbec nedosáhl.

Dominik Stošek

Branky a nahrávky: 13. M. Stránský (Martin Růžička, Hrňa), 22. Zadina (Marcinko, D. Musil) – 44. F. Pavlík (V. Růžička, Smoleňák)

HC Oceláři Třinec: Kořenář (Štěpánek) – M. Doudera, Gernát (A), M. Adámek, D. Musil, Kundrátek, Jaroměřský – Martin Růžička (A), M. Kovařčík, M. Stránský – Hrňa, Marcinko, Zadina – O. Kovařčík, Jašek, Chmielewski – Dravecký (C), Roman, Hrehorčák – Kurovský.
    Mountfield HK: Š. Lukeš (Sajdl) – Nedomlel (A), Zámorský, Čáp, Hronek, Šalda, F. Pavlík (A), R. Pilař – Smoleňák (C), Cingel, Jergl – J. Sklenář, V. Růžička, Orsava – Perret, Kevin Klíma, Lev – Koukal, Kelly Klíma, R. Pavlík.

Rozhodčí: Jeřábek, Vrba – Hynek, Votrubec