Mountfield HK – Vítkovice 2:3 (po pr.) | Sparta – Zlín 10:0 (kon.) | Mladá Boleslav – Motor ČB 5:4 (kon.)
Litvínov – Kometa Brno 2:1 (po pr.) | Pardubice – Plzeň 4:1 (kon.)
Mountfield HK
2:3 (0:1, 1:0, 1:1 - 0:1)
HC Vítkovice Ridera
Úterý 22.12.2020, 16:00 • ČPP Aréna, Hradec Králové • Tipsport extraliga • 28. kolo

S přáním příjemně prožitých vánočních svátků se s vámi dnes loučím a u dalších přenosů z hokejové extraligy se těším na shledanou! (18:32:14)

Střely na branku v prodloužení (celkem):

Hradec – 2 (36)
    Vítkovice – 1 (18)

O předvánočních bodech je rozhodnuto! Plný počet neputuje ani k jednomu mužstvu, dělba bodového zisku je po průběhu mače minimálně spravedlivá. Vítkovičtí se dvakrát dostali do jednobrankového vedení, domácí ale svůj dvojnásobný počet střel dokázali pokaždé přetavit ve srovnání, naposledy 50 vteřin před třetí sirénou. V prodloužení pak měly šance oba týmy, tu největší ale využil Dominik Lakatoš, který tak přisoudil svému celku bod navíc.

63:32 Dominik LAKATOŠ - 2:3

63:32
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Nájezdů se nedočkáme, Ridera rozhodla ve 4. minutě prodloužení! Rozhodující a zároveň vítěznou trefu měl na svědomí DOMINIK LAKATOŠ, jenž z pravého kruhu zamířil nechytatelně nad rameno do vzdálenějšího rohu – 2:3p. Asistence: Petr Gewiese, Jan Schleiss.

63:14
    Kevin Klíma dobře pohlídal Rostislava Marosze, který byl donucen odeslat puk do střední třetiny.

62:33
    Lukáš Krenželok se natahoval po průnikové nahrávce, která by ho vyslala do samostatného úniku, žel pro něj se však kotouč odrazil od hole do prostoru, kde na něj Krenželok nedosáhl.

61:46
    Lukáš Cingel na sebe parádně natáhl dva hráče, které pak několika rychlými kroky obešel, tváří v tvář brankáři ale nezacílil přesně.

61:23
    Jordann Perret čekal u pravé tyče o chvíli déle, než bylo potřeba, a zakončil tak do Dolejše, který se stihl v bráně přesunout a nalepit se na brankovou konstrukci.

60:56
    Dominik Lakatoš nejprve trefil brusle bránícího hráče, při pokusu u levé tyčku mu pak sjel puk z hole.

60:26
    Hradečtí nakonec kotouč vybojovali, jejich akce zahájená od Lukeše však rovněž nepřinesla ovoce.

60:09
    Vítkovice získaly po vhazování puk, zamířili s ním ale jen ke svému brankáři.

60:01

Střely na branku ve 3. třetině (celkem):

Hradec – 12 (34)
    Vítkovice – 8 (17)

Vítkovičtí se v početní výhodě dostali v poslední části do vedení, jenže Lvi zariskovali bez brankáře a necelou minutu před koncem třetí části srovnali na 2:2, pokračovat tak budeme prodloužením!

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:55
    Vše spěje k prodloužení, ani jeden z týmů se o nic nesnaží a čeká na sirénu.

Klára Petrásková

Branky a nahrávky: 28. Nedomlel (Perret, Koukal), 60. Koukal – 6. Schleiss (Trška), 52. L. Krenželok (Lakatoš), 64. Lakatoš (Gewiese, Schleiss)

Mountfield HK: Š. Lukeš (Mazanec) – Blain, Nedomlel (A), F. Pavlík (A), Šalda, Zámorský, Jank, Váchal – Lev, Cingel, Kevin Klíma – Smoleňák (C), Koukal, Perret – Kelly Klíma, M. Zachar, J. Sklenář – R. Pilař, Morong, Síla.
    HC Vítkovice Ridera: Dolejš (Mi. Svoboda) – R. Polák (C), Štencel, Trška, Gewiese, Koch, L. Kovář, R. Černý – Lakatoš, Hruška (A), Schleiss – L. Krenželok (A), Marosz, Dej – M. Kalus, Werbik, Mallet – Fridrich, J. Mikyska, Ryšavý.

Rozhodčí: Jeřábek, Kika – Lederer, Ganger