Mladá Boleslav – Litvínov 2:3 (kon.) | K. Vary – Olomouc 3:2 (kon.) | Vítkovice – Zlín 3:0 (kon.)
Plzeň – Liberec 2:3 (po pr.) | Kometa Brno – Mountfield HK 1:2 (kon.) | Motor ČB – Pardubice 1:2 (kon.)
Třinec – Sparta 5:4 (2:0 po s.n.)
HC Energie Karlovy Vary
3:2 (0:1, 1:0, 2:1)
HC Olomouc
Neděle 17.01.2021, 16:00 • KV Arena, Karlovy Vary • Tipsport extraliga • 36. kolo

Ode mne je to pro dnešek vše a u dalších online přenosů se s vámi loučí Vlastimil Mourek. (18:17:18)

Je tu konec! Utkání nakonec rozhodla třetí třetina. V té nejprve hosté vedli zásluhou druhé trefy Tomáše Kucsery. Energetici se však rychle oklepali a rychlé srovnání zařídil Tomáš Mikúš. Dlouho se hrálo vyrovnaně a na obou stranách byly vidět velké příležitosti. Tu svoji využil v čase 51:34 navrátilec Tomáš Rachůnek, pro kterého to byla první trefa od příchodu z Liberce. Karlovarští tak uzamkli obranné pásmo a snažili se odrážet všechny nájezdy od olomouckých útočníků. Nakonec se jim to také se zásluhou Filipa Novotného podařilo ubránit a Kohouti tak odjíždějí domů s prázdnou.

59:24
    Novotný zkoušel vyhodit na branku, mířil ale mimo.

57:36
    Ondrušek od modré provětral Novotného lapačku.

57:01
    Novotný vyhazuje do středního pásma a domácí tak získávají drahocenné vteřiny.

56:36
    Olomoučtí vyčkávají s rozehrávkou za brankou.

55:43
    Domácí úspěšně odrážejí olomoucké přechody do útočného pásma.

54:49
    Mikúš zkoušel zakončit zpoza branky, Konrád si na něj dal pozor.

53:59
    Hosté tvrdě útočí a zasypávají Novotného střelami.

53:08
    Káňovo nahození ztečoval Nahodil do Novotného.

52:48
    Koblasa z kruhů prověřil pozornost olomouckého brankáře a následuje komerční přestávka.
    51:34 Tomáš RACHŮNEK - 3:2

51:34
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    TOMÁŠ RACHŮNEK se poprvé letos prosazuje v karlovarském dresu! Nejprve si s kotoučem na holi objel útočné pásmu a z mezikruží vymetl horní roh Konrádovy brány. Asistence: Jakub Flek.

50:50
    Greš pálil od modré, trefil pouze Novotného beton.

Vlastimil Mourek

Branky a nahrávky: 23. Vondráček (Redlich), 48. T. Mikúš (Černoch, T. Rachůnek), 52. T. Rachůnek (Flek) – 20. Kucsera (J. Káňa, Ondrušek), 46. Kucsera (Nahodil, J. Káňa)

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Horák) – M. Rohan (A), Šenkeřík, Graňák, Weinhold, Pulpán (A), Zábranský, D. Mikyska – T. Rachůnek, T. Mikúš, Flek – M. Zabloudil, Hladonik, O. Beránek – Koblasa, Černoch, Kohout – Redlich, Skuhravý (C), Vondráček.
    HC Olomouc: Konrád (Lukáš) – Švrček, Dujsík, Vyrůbalík (C), Škůrek, Ondrušek (A), A. Rutar, Valenta – J. Káňa, Nahodil, Kucsera – Ostřížek, Kolouch, V. Tomeček – Burian, Ministr, Bambula – Tomajko, Handl, Gřeš.

Rozhodčí: Svoboda, Pražák – Brejcha, Gerát