Sparta – Dynamo 2:2 (kon.) | Groznyj – Liberec 1:2 (kon.) | Slovácko – Nyíregyháza 1:0 (kon.)
Plzeň – Ufa 2:0 (kon.) | Groznyj – Bohemians 1905 1:3 (kon.)
FC Viktoria Plzeň
2:0 (1:0)
FC Ufa
Pondělí 12.07.2021, 17:00 • Westendorf, Rakousko • Přípravný zápas

To je ode mě pro dnešek vše, s přáním hezkého zbytku pondělního dne se s vámi loučím a u dalších přenosů se opět budu těšit, na shledanou. (18:56:54)

Poslední utkání na soustředění odehraje plzeňská Viktorie ve čtvrtek. Soupeřem bude další ruský celek – Arsenal Tula.

Je dobojováno, Viktoria Plzeň si na rakouském soustředění připisuje na své konto první vítězství, ruskou Ufu porazila 2:0. Skóre otevřel v prvním poločase Jakub Brabec, který se přízemní ranou trefil přesně k levé tyči. Na jeho zásah navázal v druhé půli Jan Kopic, který napřáhl z hranice pokutového území a proti jeho ráně neměl Bělenov šanci. Hosté dneska neměli ani kapku štěstí, rána Miletiče totiž skončila po zásahu Kaši na tyči a od brankové konstrukce se kulatý nesmysl odrazil přímo do náruče brankáře Hrušky.

90+2

90+2
    Michal Bílek chtěl ještě jednu branku, ta ovšem z rohu nepadla a další příležitost už nejspíše nebude.

90+2
    Na druhé straně šla Viktoria do rychlého protiútoku, akci táhl Pavel Šulc, leč vše končí také rohovým kopem.

90+1
    V nastaveném čase Ufa rozehrála další rohový kop, míč letěl na malé vápno, kde ho vyboxoval Hruška daleko od své branky.

90
    Modou Ndiaye se špatně podíval a míč špatně rozehrál. To už nám běží poslední minuta a hosté mají jednu z posledních šanci utkání zdramatizovat.

89
    Jean-David Beauguel držel balon na hranici vápna, poté ho ale nepřesně předal dál na své spoluhráče.

88
    Bauer rozehrál standardní situaci nákopem do pokutového území, tam ale opět kralovali hráči plzeňské Viktorie.

87
    Centrovaný balon letěl na úroveň penalty, tam nejvýše do vzduchu vyskočil Matěj Hybš, hosté se ke střele nedostali.

86
    Aleš Hruška šel z branky, tím pádem zmenšil úhel pro střelu z úhlu, hosté mají další šanci z rohového kopu.

85
    Ofsajd Viktoriánů. Bělenov rychle rozehrál míč zpět do hry, hosté se ženou alespoň za čestným úspěchem.

84
    Hybš parádně vystihl kličku ruského hráče, následně byl faulovaný a Plzeň může rozehrát volný přímý kop.

83
    Jakub Brabec si nechtěl komplikovat život a tak míč raději zahrál malou domů až ke Hruškovi.

81
    To je neskutečné, ani tohle není gól. Hosté zahráli rohový kop, brankář Hruška míč špatně vyrazil. Míč si zpracoval Miletič, jehož ránu srazil Kaša na levou tyč a od brankové konstrukce se míč odrazil přímo do náruče Hrušky.

80
    Rohový kop pro Ufu, dočkají se hosté branky?

79
    Moritz Bauer opravdu hodil dlouhý balon až do vápna Viktorie, tam ovšem nikdo z hráčů Ufy nedokázal zakončit.

78
    Domácí odrazili míč pouze do autu, Bauer ho dlouhým hodí zpět do hry.

Jakub Štěrba

Branky: 18. Brabec, 53. Kopic

FC Viktoria Plzeň: 1. poločas: Hruška – Řezník, Brabec (C), Gabriel, Falta – Hlavatý, Janošek, Káčer – Kayamba, Matějka, Kopic.
    2. poločas: Hruška – Koželuh, Kaša, Hejda, Hybš – Bucha, Ndiaye, Šulc – Kopic (58. Beauguel), Mosquera, Kayamba (66. Falta)

FC Ufa: Bělenov – Alijev (54. Fiščenko), Žuravlev, Jokič (C) (69. Golubev), Plijev (69. Nikitin), Ivanov (54. Miletič), Mrzljak (63. Bizoza), Kamilov (69. Botaka), Bauer, Šaplinov, Krotov (63. Agalarov).
    Náhradníci: Černov – Nikitin, Bizoza, Agalarov, Kukuškin, Fishchenko, Goluběv, Botaka-Loboma, Miletič, Žemaletdinov, Kuzněcov.

Rozhodčí: Spiss – Bihar, Bayraktar