Vítkovice – Kladno 2:1 (kon.) | Motor ČB – Třinec 0:1 (kon.) | Litvínov – Zlín 2:1 (kon.)
Plzeň – Pardubice 3:2 (kon.) | Mountfield HK – Liberec 4:1 (kon.)
Mountfield HK
4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Bílí Tygři Liberec
Pátek 22.10.2021, 18:00 • ČPP Aréna, Hradec Králové • Tipsport extraliga • 16. kolo

V tuto chvíli je to z mé strany vše. S pohledem na děkovačku hradeckých hokejistů se s vámi dnes loučím, přeji vám pěkný podzimní víkend a někdy příště na počtenou! (20:38:35)

Střely na branku ve 3. třetině (celkem):

Hradec Králové – 5 (28)
    Liberec – 10 (28)

Nejlepšími hráči utkání jsou dnes vyhlášeny dvě šestadvacítky – liberecký kapitán Petr Jelínek a hradecký autor dvou gólů Aleš Jergl.

A máme to potvrzené černé na bílém, závěrečná siréna zazněla a Hradec vítězí nad Libercem 4:1 – po osmi výhrách Bílých Tygrů a téměř roce tak ve vzájemném zápase vyhrává Mountfield. Ten sice na samém startu utkání dal soupeři trochu prostoru, neobdržel ale branku a naopak v 8. minutě zahájil v oslabení své tažení. Severočeši sice v prostřední části dokázali vstřelit kontaktní branku na 2:1, pak už ale střílel jenom Hradec, který si pohlídal tři body a po minulé porážce v Českých Budějovicích se dostal zpět na vítěznou vlnu. Naopak Liberec se i po dnešním duelu letos pořád spíše hledá.

59:48
    Tygři drží kotouč, ale jsou s ním před svým brankářem, o dnešním vítězi je tedy už rozhodnuto.

59:23
    Radek Pilař vyhodil z obranné třetiny a odešel střídat, do sirény zbývá něco přes půl minuty.

59:00
    Nad Kiviahem se po tečovaném nahození rozvlnila ochranná síť, v okolním hledišti se zase rozvlnili diváci – ČPP Arénou aktuálně obíhá mexická vlna!

58:29
    A nebo ho dokonce zvýšit! Jakub Lev se prosmýkl mezi dvěma beky a pálil z mezikruží, místo k levé tyči ale mířil o kousek vedle.

57:57
    Hradec dostal kotouč z obranné třetiny a odešel střídat, aktuální stav skóre už bude chtít udržet až do konce.

57:09
    Jakub Klepiš vystřelil zprava a od betonů se kotouč odrazil mezi kruhy, dojíždějící Liberečák ovšem promáchl.

56:45
    Nahození McCormacka se zastavilo o dvojici stojící před brankářem, následně puk odputoval do rohu.

56:06
    Střelu Adama Klapky z pravého kruhu Kiviaho dobře viděl, vyrazil ji pryč svou vyrážečkou.
    55:18 Radek SMOLEŇÁK - 4:1

55:18
    Hradec právě vstřelil branku!
    A teď to budou mít Tygři ještě těžší, protože domácí přidávají další zásah! Jakub Lev i s trochou štěstí vyhrál buly a kotouč se dostal k neobsazenému RADKU SMOLEŇÁKOVI, který měl na hraně brankoviště dostatek prostoru k zamíchání a přípravě střely, kterou pak umístil za rozhýbaného brankáře – 4:1. Bez asistence.

55:14
    Liberecká rozehrávka vyletěla na zakázané uvolnění, hostům se čas na snížení a případné dorovnání velmi rychle zkracuje.

Dnešnímu souboji šelem přihlíží přímo v hale 4 141 diváků.

54:39
    Kiviaho toho teď moc neviděl, naštěstí pro něj putovala přízemní střela Michala Ivana mimo tři tyče.

54:16
    Mountfield je už v plném počtu a Petr Koukal zamířil rovnou do útoku, střelu mezi levou ruku a tělo si Jaroslav Pavelka pohlídal.

Klára Petrásková

Branky a nahrávky: 8. Perret (Lev), 15. Jergl (Kevin Klíma), 39. Jergl (Kevin Klíma, McCormack), 56. Smoleňák – 21. Filippi (M. Rosandić)

Mountfield HK: Kiviaho (Š. Lukeš) – Blain, Nedomlel, F. Pavlík (A), Gaspar, McCormack, Kalina, Jank – Oksanen, Lev (A), Smoleňák (C) – Jergl, Kevin Klíma, Perret – Kelly Klíma, Lalancette, R. Pilař – Orsava, Koukal, Jan Veselý.
    Bílí Tygři Liberec: J. Pavelka (Kváča) – Melancon, Vitásek, M. Ivan, M. Rosandić, Štibingr, Derner – Klepiš, Filippi, M. Zachar – Gríger, A. Najman, Birner (A) – Ordoš, P. Jelínek (C), J. Vlach – Klapka, J. Šír, A. Dlouhý – Faško-Rudáš.

Rozhodčí: Šír, Ondráček – Pešek, Malý

Diváci: 4 141