Třinec – Litvínov 3:1 (kon.) | Zlín – Motor ČB 2:5 (kon.) | K. Vary – Liberec 2:3 (kon.)
Mladá Boleslav – Kometa Brno 3:2 (kon.) | Olomouc – Plzeň 2:5 (kon.) | Kladno – Mountfield HK 2:9 (kon.)
Pardubice – Sparta 3:2 (kon.)
Rytíři Kladno
2:9 (1:6, 1:1, 0:2)
Mountfield HK
Úterý 21.12.2021, 18:00 • Rocknet Aréna, Chomutov • Tipsport extraliga • 33. kolo

Z mé strany je to pro dnešek vše. Děkuji vám za pozornost a dopředu přeji příjemné prožití vánoční svátků. Od klávesnice se s vámi loučí Adam Sedlák. (20:52:37)

Vyhraná buly: 36:35

Dnešní utkání je u konce. Jasným průběh utkání odstartovali hosté již v první minutě utkání, kdy se po brankách Ahtiho Oksanena a Jordana Perreta ujali dvoubrankového vedení. O dvě minuty později bylo pro Rytíře ještě hůře, jelikož po rychlém úniku se prosadil zkušený Jakub Orsava. Následně sice dokázali domácí korigovat zásluhou Jakea Dotchina, na což ale odpověděl jejich soupeř dalšími třemi brankami od Patrika Miškáře, Christopheho Lalancetta a Kellyho Klímy a po první části se tak skóre zastavil na poměru 1:6. Ve druhé periodě jsme byli svědky jedné branky na obou stranách. Nejprve se prosadil Jordan Perret, kterého ale o minutu později následoval z početní výhody Tomáš Plekanec. V poslední periodě se už kladenští na nic nezmohli a pouze sledovali, jak hradečtí udávají konečný stav střetnutí díky trestnému střílení Ahtiho Oksanena a parádní střele Jakuba Lva. Konečný stav utkání 2:9

59:58
    Filip Pavlík zajel s pukem za svou vlastní branku, kde též celý dnešní souboj končí.
    59:36 Jakub LEV - 2:9

59:36
    Hradec právě vstřelil branku!
    Hosté korunují dnešní výkon devátou brankou! Po rychlém průniku do útočného pásma se dostal ke střele JAKUB LEV, jenž přímo vymetl levou šibenici svatyně Landona Bowa. Asistence: Graeme McCormack

59:13
    Po protiútoku domácích se ocitl Ladislav Zikmund v ofsajdovém postavení. Buly proběhne ve středním pásmu.

58:56
    Po zajímavém průniku Ahtiho Oksanena dokázal tento finský útočník i zakončit, ale pouze do horní tyče, která ho tak připravila o první hattrick v Tipsport extralize.

58:22
    Nahození Adama Kubíka dokázal vyrazit Henri Kiviaho svým pohotovým betonem.

57:53
    Pokus Radka Pilaře končí na zadním tvrzeném skle. Hosté jdou ihned střídat a dávají tak domácím prostor k nějakému smysluplnému útoku.

57:14
    Rytíři vyhazují puk z vlastní třetiny a potvrzují, že početní nevýhoda není letos jejich hlavním problémem.

56:46
    Po jednom ze soubojů u svatyně domácích je posunutá branka. Po krátké pauze hra zůstane v útočném pásmu hostí.

56:24
    V oslabení se dostal ke střele Tomáš Plekanec, ovšem trefil pouze beton Henriho Kiviaha.

55:55
    Střela Jakuba Orsavy zamířila opět do připraveného Landona Bowa, který si připisuje jistý zákrok.

55:39
    Vyhození Martina Kehara se po doteku tvrzeného skla dostalo až do hlediště stadionu. Některý z fanoušků si tak připíše na své konto cenný suvenýr.

55:16
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Ladislav Zikmund – 2 min., krosček).
    54:37 Ahti OKSANEN - 2:8

54:37
    K nájezdu se postavil AHTI OKSANEN, jenž zamíchal s pukem a následně ho poslal bezpečně nad vyrážečku Landona Bowa a připisuje si tak druhou branku v dnešním utkání.

Adam Sedlák

Branky a nahrávky: 7. Dotchin (Plekanec), 25. Plekanec (Dotchin, Kristo) – 1. Oksanen (Smoleňák), 1. Perret (Kevin Klíma, Jergl), 3. Orsava (R. Pilař), 11. Miškář (Jergl), 12. Lalancette (Oksanen), 20. Kelly Klíma (Smoleňák), 24. Perret (Kevin Klíma), 55. Oksanen (TS), 60. Lev (McCormack)

Rytíři Kladno: Bow (Stahl) – Dotchin (A), Kehar, Zajíc, K. Wood, Veber, J. Suchánek (A) – Hlava, Plekanec (C), Zikmund – M. Beran, A. Kubík, Račuk – M. Indrák, Melka, Kristo – Machala, Filip, Pytlík.
    Trenér: David Čermák

Mountfield HK: Kiviaho (Š. Lukeš) – Blain, Nedomlel, F. Pavlík (A), Gaspar, McCormack, Jank, Šalda – Oksanen, Lalancette, Smoleňák (C) – Jergl, Kevin Klíma, Perret – Kelly Klíma, Lev (A), Miškář – Orsava, Štohanzl, R. Pilař.
    Trenér: Tomáš Martinec

Rozhodčí: Micka, Svoboda – Kajínek, Axman