Třinec – Kladno 3:2 (po pr.) | Zlín – K. Vary 2:4 (kon.) | Plzeň – Kometa Brno 6:3 (kon.)
Mladá Boleslav – Vítkovice 5:2 (kon.) | Liberec – Litvínov 2:3 (kon.) | Olomouc – Mountfield HK 0:1 (kon.)
Pardubice – Motor ČB 1:6 (kon.)
HC Olomouc
0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Mountfield HK
Čtvrtek 30.12.2021, 18:00 • Zimní stadion Olomouc • Tipsport extraliga • 37. kolo

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (20:12:11)

Statistiky

Střely na bránu: 25 – 22
    Vyloučení: 1 – 3
    Využití přesilovek: 0 – 0
    Vhazování: 28 – 24

Je dobojováno! Hanáci sice v závěru měli tlak, ale branku dnes nakonec vstřelit nedokázali. Rozhodla tak jediná trefa Hradce Králové z hole Jordanna Perreta ve 20. minutě. Sice jsme viděli jen jeden gól, ale oba týmy byly po dobu celého utkání aktivní. Poslední utkání roku 2021 tedy ovládli hosté, kteří si upevnili druhé místo v tabulce.

59:48
    Dvanáct sekund před koncem třetí třetiny se bude vhazovat v útočném pásmu kohoutů. Zdeněk Moták si zcela pochopitelně bere oddechový čas.

59:28
    Střela Jana Káni z vrcholu kruhu zapadla na rameno finského brankáře. Vypadá to, že Hradec Králové udrží čisté konto, ale ještě není konec.

59:02
    Krejčí našel bekhendem Káňu, který o kousek horní tyč přestřelil. Hanáci teď ale pořádně tlačí.

58:28
    Konrád už je na střídačce, takže domácí hrají v šesti!

57:55
    Jan Bambula vybídl na levém kruhu Silvestera Kuska, který minul. 125 sekund před třetí sirénou se bude vhazovat v pásmu Hradce Králové.

57:19
    Dobrou práci pro hosty odvedl Lalancette, jenž dlouho držel kotouč v útočném pásmu. Po bráně Hanáků i vystřelil, ale nepříliš důrazně.

56:34
    David Krejčí se na chvíli objevil sám před bránou soupeře, avšak hosté jej rychle dostoupili. Prostor k zakončení mu tedy nedopřáli.

55:55
    Olomouc se poprvé ve třetí třetině ocitla pod větším tlakem. Přihrávku zpoza brány si našel Oksanen, jenž ale netrefil růžek. Branislav Konrád se opět vyznamenal.

55:16
    Akci Jakuba Orsavy hosté málem parádně sehráli až do prázdné brány. Chyběla jim ale větší přesnost ve finální fázi.

54:30
    Kusko ztratil puk a dopředu tedy mohl Kelly Klíma. Útočník Hradce Králové si přehodil touš na forehand a poté hledal mezírku mezi betony. Konrád je ale rychle zacvakl k sobě.

53:59
    Přihrávka na Davida Krejčího mířila do ofsajdu. Hra tedy musela být přerušena.

53:35
    Jérémie Blain prověřil Konráda střelou od modré čáry. Jeho pokus zápěstím ale slovenský brankář ukryl na své hrudi.

53:22
    Oba celky nyní střídají. Za brankou si touš přebral Adam Rutar, který by rád co nejrychleji zamířil vpřed.

52:26
    Čas se kohoutům neustále krátí, nicméně třetí třetina zatím herně patří jim. Podaří se jim zápas srovnat?