Pardubice – Olomouc 3:0 (kon.) | Vítkovice – K. Vary 7:6 (po pr.) | Kladno – Třinec 1:2 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
HC Olomouc
Středa 26.01.2022, 17:00 • Enteria arena, Pardubice • Tipsport extraliga • 43. kolo

To je dnes z mé strany všechno. Děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (19:28:29)

Střely: 39 – 31

Cenné čisté konto si připisuje brankář Dominik Frodl, který podal senzační výkon a během zápasu dokázal zlikvidovat několik vyložených šancí.

Pardubice to zvládly. Přestože se hosté rozhodně nemají za co stydět a v některých pasážích hry byli mnohem lepším celkem, neodvezou si z východu Čech ani bod. Rozhodl o tom Adam Musil, který ve 35. minutě otevřel skóre tak, že procedil kotouč mezi Konrádovy betony. Necelých deset minut před koncem se z levého kruhu prosadil Juraj Mikuš a definitivní podobu výsledku dal střelou do prázdné branky opět Adam Musil. Dynamo se bodově dotahuje na druhý Mountfield.

59:39 Adam MUSIL - 3:0

59:39
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Je rozhodnuto. Kousal nedokázal trefit prázdnou klec, když jej vychytal obránce Rašner. Puk se poté odrazil zpět ke zmíněnému útočníkovi, ten ho předal na spoluhráče. ADAM MUSIL byl tím, kdo se kličkou zbavil soupeře a nasměřoval puk do branky – 3:0! Asistence: Robert Kousal.

59:13
    Do prázdné klece nedokázal nasměřovat kotouč ani Blümel.

58:57
    Poulíček měl velkou možnost definitivně rozhodnout, jenže nedokázal ze středního pásma trefit prázdnou branku.

58:42
    Konrád je na střídačce, Olomouc hraje v šesti v poli!

58:02
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny a hostům se stále nedaří dostat puk do útočného pásma a dostat se do kombinace či ke střele.

57:14
    Dvojice Kousal – Camara se pokusila vytvořit vzruch v útočném pásmu. Prvně jmenovaný se snažil oslovit druhého zajímavým pasem, jenže kanadský forvard byl tísněn soupeřem, takže se do zakončení nedostal.

56:36
    Ondruškova střela od modré čáry donutila Frodla k dalšímu zákroku. Poté nahazoval i Dujsík, trefil přímo pardubického brankáře.

56:00
    Hecl střílel z levého kruhu, jeho pokus srazil do rohu kluziště Klimek. Olomouci se nyní nedaří získat puk a dostat se do útočného pásma.

55:36
    Roman hledal před brankou Ciencialu, ten se ale ke kloudné střele nedostal, protože byl tísněn Švrčkem.

55:12
    Od modré čáry to zkoušel nepříjemně pro hosty Košťálek. Jeho ránu vyrazil betonem mimo Konrád.

54:33
    Robertson si počínal chytře, puk nahodil do útočného pásma, což nyní Pardubicím bohatě stačí.

53:57
    Ofsajd Olomouce. S blížícím se závěrem třetího dějství je hra vykázána do středního pásma.

53:45
    Krejčí dlouhou přihrávkou oslovil Káňu, který střílel z levého kruhu. Jeho pokus byl sražený mimo, takže Frodl nezasahoval.

53:13
    Po zakázaném uvolnění Pardubic se hra stěhuje zpět do obranného pásma domácích, bude se vhazovat.

Milan Šplíchal

Branky a nahrávky: 35. A. Musil, 51. J. Mikuš (Cienciala, O. Roman), 60. A. Musil (R. Kousal)

HC Dynamo Pardubice: Frodl (Klouček) – J. Mikuš, J. Zdráhal, D. Robertson, Košťálek, O. Vála, Sergijenko, T. Jelínek – Hecl, Poulíček, Blümel – R. Kousal, A. Musil, Camara – Paulovič, O. Roman, Cienciala – T. Urban, Anděl, O. Rohlík.
    Trenér: Richard Král

HC Olomouc: Konrád (Lukáš) – Ondrušek, Rašner, Švrček, Dujsík, Řezníček, Škůrek – J. Káňa, David Krejčí, Bambula – Kusko, J. Knotek, Klimek – Olesz, Navrátil, Burian – Nahodil, Michal Kunc.
    Trenér: Jan Tomajko

Rozhodčí: Šír, Veselý – Kajínek, Hlavatý