Plzeň – Olomouc 2:1 (kon.) | Motor ČB – Zlín 3:2 (2:1 po s.n.) | Litvínov – Třinec 2:6 (kon.)
Mountfield HK – Kladno 3:4 (kon.) | Kometa Brno – Mladá Boleslav 2:1 (kon.) | Sparta – Pardubice 5:4 (kon.)
Mountfield HK
3:4 (1:4, 0:0, 2:0)
Rytíři Kladno
Úterý 01.02.2022, 18:00 • ČPP Aréna, Hradec Králové • Tipsport extraliga • 48. kolo

A nyní je to z mé strany už opravdu vše. Přeji vám úspěšný zbytek pracovního týdne a u dalších přenosů z ledního hokeje se těším na počtenou! (20:53:06)

Cenu pro nejlepšího hráče v kladenském dresu si dnes zaslouženě převzal gólman Landon Bow, z týmu Hradce byl stejným oceněním obdařen bek Richard Nedomlel.

Střely na branku ve 3. třetině (celkem):

Hradec – 28 (70)
    Kladno – 5 (22)

A ještě zajímavost na závěr – v novém tisíciletí se Hradec utkal s Kladnem v extralize už dvanáctkrát, teprve podruhé se ovšem z výhry radovali Rytíři.

Je to tak, šedesát minut uplynulo a známe vítěze! Přestože před zápasem bychom čekali opačný výsledek, tři body dnes berou kladenští Rytíři! Ti maximálně využili hradecké chybky v první třetině, kdy si vypracovali náskok 4:1, a dá se říct, že celých zbylých čtyřicet minut odbránili. Za druhou a třetí třetinu totiž Kladno vystřelilo na hradeckou bránu jen devětkrát, Lvi oproti tomu vyslali za stejný čas neuvěřitelných 54 pokusů! A právě neefektivita byla východočeským kamenem úrazu. Domácímu týmu nechyběl tlak, střely ani šance, dlouho ale nedokázal znovu překonat výborně chytajícího Landona Bowa. Ten nakonec sice ještě dva góly pustil, srovnání ale nedovolil, a i přes hradeckou převahu tak slaví výhru 4:3 Středočeši!

59:55
    A teď letí kotouč přes celé kluziště, zdá se, že je rozhodnuto!

59:37
    Kotouč se drží v rohu, kde se o něj bojuje, Rytíři se vehementně snaží ho tam udržet co nejdéle.

59:27
    Třiatřicet vteřin do sirény, Kladno vyhodilo na icing a vhazovat se bude v jeho obranném pásmu!

59:00
    Mezitím jsou Rytíři v plném počtu a Bow vyrazil další ránu z levé strany.

58:50
    Už je ale hradecký brankář zpátky na střídačce!

58:30
    A protože se bude vhazovat ve středním pásmu, vrací se Kiviaho do brány.

58:30
    Nahození Jeremieho Blaina se snažila tečovat a dorážet hned trojice hráčů v červeném, vše utnul Landon Bow.

57:50
    Ahti Oksanen napálil z pravého kruhu jenom bránícího hráče, hosté se chvíli nato osvobodili.

57:36
    Henri Kiviaho zůstává na střídačce a Východočeši to jdou zkusit v šesti proti čtyřem!

57:36
    Hradečtí trenéři využívají možnost oddechového času, aby naplánovali závěrečný nápor!

57:16
    Filip Pavlík přišel o svou hokejku a jel si vyzvednout na střídačku novou, mezitím Rytíři vyhodili.

57:01
    Dlouho se bojovalo o puk za kladenskou brankou, nakonec celá situace končí vyloučením. Jake Dotchin vyfasoval dvě minuty za podrážení a necelé tři minuty před třetí sirénou jde Kladno do čtyř!

56:16
    Dva Hradečtí se srazili ve středním pásmu a Tomáš Plekanec se díky tomu dostal po chvíli ke střele, trefil ale jen brusle bránícího Bohumila Janka.

Klára Petrásková

Branky a nahrávky: 9. F. Pavlík (Jergl), 47. Nedomlel (Orsava, Koukal), 53. Jergl (Kevin Klíma, Kelly Klíma) – 4. K. Wood (Zikmund), 7. M. Beran (K. Wood), 17. Filip, 17. A. Kubík (TS)

Mountfield HK: Kiviaho (Sajdl) – Blain, Jank, F. Pavlík (A), R. Pilař, McCormack, Nedomlel – Oksanen, Cingel, Smoleňák (C) – Lev (A), Lalancette, Ščerbak – Jergl, Kevin Klíma, Orsava – Kelly Klíma, Koukal, Miškář.
    Trenér: Tomáš Martinec

Rytíři Kladno: Bow (Janus) – Dotchin (A), Kehar, Ticháček, K. Wood, J. Suchánek (A), Baránek, Arzamascev – A. Kubík, Plekanec (C), Hlava – Melka, Zikmund, Pytlík – M. Beran, Filip, M. Indrák – O. Bláha, Kuťák, Babka.
    Trenér: David Čermák

Rozhodčí: Kika, Sýkora – Špůr, Klouček