Litvínov – K. Vary 4:3 (po pr.) | Liberec – Mladá Boleslav 4:3 (po pr.) | Vítkovice – Pardubice 4:1 (kon.)
Mountfield HK – Zlín 4:0 (kon.)
Mountfield HK
4:0 (2:0, 0:0, 2:0)
Berani Zlín
Neděle 06.02.2022, 18:20 • ČPP Aréna, Hradec Králové • Tipsport extraliga • 50. kolo

Ode mě je to pro dnešek už všechno, přeji krásný večer a někdy u hokeje zase na počtenou. (20:43:16)

Nejlepší hráči utkání jsou Radek Smoleňák a Michal Kořének.

Ve třetí třetině se ještě prosadili Graem McCormack a Jordann Perret, kteří přece jen upravili skóre do podoby, která více odpovídá průběhu zápasu.

Je po zápase, Hradec Králové naprosto jednoznačně poráží Zlín 4:0 a hosté si navíc připisují jedno negativní prvenství. Za celý zápas vyslali na Filipa Novotného jen 7 střel, což je nejméně v historii TELH. Během posledních 40 minut šla na hradeckého brankáře jediná střela na bránu.

59:40
    Hradecká ČPP Aréna stojí, blíží se konec utkání.
    58:15 Jordann PERRET - 4:0

58:15
    Hradec právě vstřelil branku!
    Bienvenue JORDANN PERRET! Francouzský útočník korunuje svůj návrat do hradecké sestavy nádherným gólem, když pláchl po levé straně, stáhl si puk zpátky a ukázkově zakončil. Bez asistence.

56:50
    Domácí pořád tlačí na pilu a chtějí si ještě připsat nějaké kanadské body.

56:08
    Filip Pavlík od modré čáry pálil tentokrát vedle zlínské brány.
    55:21 Graeme MCCORMACK - 3:0

55:21
    Tak přecejenom se diváci v ČPP Aréně dočkali další branky. Nikita Ščerbak efektní zadovkou našel volného GRAEMA McCORMACKA a ten přesnou střelou křížem překonal Michala Kořénka. Asistence: Nikita Ščerbak.

54:27
    Ani jeden z hráčů teď nechtěl hrát, protože byla signalizována hra vysokou holí. Snad pět vteřin trvalo, než rozhodčí přerušili.

53:50
    Richard Nedomlel neměl prostor ke střele, puk se pouze odrazil do rohu.

53:09
    Zlínští ve třetí třetině nevystřelili zatím opět ani jednou na bránu. Tentokrát byl jejich pokus sražen do ochranné sítě.

52:43
    Zlín se při přechodu do útočného pásma dopustil ofsajdu.

51:30
    PSG je v plném počtu a dneska rozhodně může být spokojeno se svojí hrou v oslabení.

51:00
    Jérémie Blain vypálil od modré čáry a Kořénkovi puk vypadl, takže se Hradečtí okamžitě jali dorážet, ale mladý brankář nakonec kotouč zalehl.

50:43
    Kevin Klíma byl u mantinelu pod tlakem, tak to co nejrychleji zkusil na bránu. Tohle nemohlo hostujícího gólmana překvapit.

Lukáš Foff

Branky a nahrávky: 3. Orsava (Cingel, McCormack), 14. Smoleňák (Lev, Jergl), 56. McCormack (Ščerbak), 59. Perret

Mountfield HK: F. Novotný (Kiviaho) – Blain, Nedomlel, F. Pavlík (A), R. Pilař, McCormack, Jank, Šalda – Oksanen, Lev (A), Smoleňák (C) – Jergl, Kevin Klíma, Perret – Ščerbak, Lalancette, Kelly Klíma – Orsava, Koukal, Cingel.
    Trenér: Tomáš Martinec

Berani Zlín: Kořének (Šarman) – Gazda, M. Novotný, Suhrada, O. Němec (A), Ferenc, Kubiš (C), Hamrlík – Mallet, Claireaux, Honejsek – Zabusovs, Hejcman, Köhler – P. Sedláček (A), Makarenko, Okál – Karafiát, R. Veselý, Fryšara.
    Trenér: Luboš Jenáček

Rozhodčí: Jeřábek, Kubičík – Kajínek, Axman