Slavia – Vrchlabí 3:2 (2:0 po s.n.) | Ústí n/L – Jihlava 5:1 (kon.) | Sokolov – Poruba 2011 4:3 (kon.)
Prostějov – Vsetín 4:5 (po pr.) | Havířov – Kadaň 5:0 (kont.) | Frýdek-M. – Šumperk 3:2 (kon.)
Benátky n/J – Kolín 4:5 (kon.) | Třebíč – Přerov 2:3 (1:2 po s.n.)
LHK Jestřábi Prostějov
4:5 (2:2, 1:2, 1:0 - 0:1)
VHK ROBE Vsetín
Sobota 05.02.2022, 17:00Chance liga • 45. kolo

Dnešní přestřelka na Hané je u konce. Bonusový bod navíc si odvezou domů hosté ze Vsetína. Prostějov Valachy sice výrazně přestřílel, což se málokdy soupeři proti Vsetínu povede, ale stačilo to pouze na jednobodový zisk. Valaši dnes předvedli efektivní koncovku a připisují si potřebné vítězství, které by mohlo stáhnout jejich ztrátu na druhou Třebíč na rozdíl tří bodů. Prostějov určitě bere i jeden bod, stále se nachází v napěchovaném pásmu tabulky, kde může v konečném součtu rozhodovat každý získaný bodík.

Z mé strany pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost při sledování přenosu a přeji příjemný zbytek večera i víkendu.

Střely na branku celkem:

38:20 (19:28:33)

61:27 Lubomír ŠTACH - 4:5

61:27
    Vsetín právě vstřelil branku!
    Tak tohle byla krásná akce vsetínské trojice v útočném pásmu, kde operoval Půček společně s Vlachem a právě Vlach nasměroval puk na branku Prostějova a o povedenou teč se postaral LUBOMÍR ŠTACH. Asistence: Roman Vlach, Roman Půček.

60:46
    Jerofejevs přišel na modré čáře o puk, na druhou stranu vyrazil Novák, ale puk mu unikl, a tak se Gába nemusel vzrušovat.

60:18
    Jonák posílal puk na modrou čáru Robovi, akci Vsetína však tentokrát zastavil ofsajd.

60:02
    Prostějov úspěšný na vhazování a bude zakládat první útočnou akci nastaveného času.

60:01

Po základní hrací době nadále platí vyrovnaný stav a to znamená jediné, dnešní utkání půjde do prodloužení, a pokud se nerozhodne v nastavené pětiminutovce, budeme i svědky samostatných nájezdů. Ve třetí třetině jsme viděli pouze jednu trefu, kterou měl na svědomí domácí útočník Jan Rudovský, když od modré čáry prostřelil Gábu přesnou střelu mezi betony.

Prodloužení odstartuje za malou chvíli.

Střely ve 3. třetině:

13:5

37:19

60:00

59:09
    Už probíhá poslední minuta třetí třetiny, na Prostějovu jde vidět snaha zápas rozhodnout, vsetínská obrana je v pohotovosti.

58:13
    Marek Račuk přijal přihrávku od Mrázka a spěchal vstříc ke vsetínské brance, mohl ještě puk vrátit Mrázkovi, nakonec volil individuální zakončení, které však Gába dokázal zachytit!

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:07
    Zakázané uvolnění znovu stěhuje hru na stranu Vsetína.

56:35
    Nyní jsou to Jestřábí, kdo krouží v útočném pásmu a díky dostatku prostoru domácí také kombinují.

55:46
    V další snaze proniknout do útoku se Vsetín ocitl v postavení mimo hru. Následuje komerční přestávka.

55:03
    Nyní se v útočném pásmu usadil Vsetín a po střele Hořanského se ke střel z voleje dostal Jerofejevs, ale odkrytý prostor netrefil, když branku přestřelil.

54:18
    Další pokus na vsetínského brankáře vyslal Klimíček, Gába pohotově zasáhl lapačkou.

53:31
    Po delší době otestoval Gábovu pozornost Rudovský, jeho prudký projektil Gába vyrazil. Jestřábi se usazují ve vsetínském pásmu.

Jan Tajzler

Branky a nahrávky: 6. P. Beránek (A. Havlík, T. Jáchym), 16. J. Kloz (Martin Novák, Mrázek), 34. Klimíček (Martin Novák, M. Švec), 43. Rudovský (Račuk, T. Jáchym) – 5. Berger (Buchta, Hryciow), 7. Pšurný (Rob, Jonák), 24. Rob, 38. Rob (Jonák, Gába), 62. Štach (R. Vlach, R. Půček)

LHK Jestřábi Prostějov: Bláha (M. Altrichter) – Staněk, Klimíček, M. Jáchym, A. Havlík, Vala, Zajíc, Husák – P. Beránek, T. Jáchym, Rudovský – Martin Novák (C), J. Kloz (A), M. Švec – Jiránek (A), Račuk, Mrázek – Štefka, T. Koblížek, Š. Jelínek.
    Trenér: Totter

VHK ROBE Vsetín: Gába (J. Málek) – Jerofejevs, Ondračka, Štach (A), J. Říha, Š. Jenáček, Hryciow, Buchta – Jonák (C), Pšurný, Rob – Berger, Kucharczyk (A), Klímek – R. Půček, R. Vlach, Gago – Pitule, Venkrbec, Hořanský.
    Trenér: Stantien

Rozhodčí: Pilný, Šudoma – Hanzlík, Kučera