Olomouc – Liberec 4:1 (kon.) | Vítkovice – Motor ČB 3:1 (kon.) | Zlín – Pardubice 9:1 (kon.)
Sparta – Plzeň 4:1 (kon.) | Jihlava – K. Vary 0:2 (kon.) | Slavia – HC Litvínov 5:1 (kon.)
Kometa Brno – Chomutov 2:3 (kon.) | Znojmo – Mladá Boleslav 1:4 (kon.) | Třinec – HC Kladno 2:3 (po s.n.)
HC Kometa Brno
2:3 (0:0, 1:1, 1:2)
Piráti Chomutov
Čtvrtek 08.03.2012, 18:00 • KAJOT ARENA • DHL Extraliga juniorů

To je pro dnešní den vše, příště zase u hokeje na počtenou. (20:08:06)

Tak to byl hektický závěr zápasu. Kometa ve třetí třetině vedla, jenže Chomutov během minuty zápas otočil a nakonec si připisuje plný počet bodů. Nic na tom nezměnil ani závěrečný drtivý tlak Brna. Po jeho šancích kotouč poskakoval několikrát po brankové čáře, Novák trefil dokonce i tyč. Strmeň ale svůj tým i s velkou dávkou štěstí podržel.

60:00

59:38
    Neuvěřitelný tlak si vytvořila šestice hráčů, ale Strmeň již nic nepustí.

59:16
    Tak to je neuvěřitelné. Strmeň čaruje i s pomocí štěstí. Hosté jsou pod obrovským tlakem. Patrik Novák dokonce trefuje tyč!

59:05
    Jakub Novák se dostal k odraženému kotouči, leč Strmeň mu zmenšil střelecký úhel a nedovolil vyrovnání.

58:55
    Oddechový čas pro domácí. Barus zůstane na střídačce.

58:55
    Tutovka Dittricha, který si najel z levého křídla, natlačil se před bránu a vypálil těsně nad. To už byl Barus na střídačce.

58:40
    Moc času už nezbývá Brňanům k vyrovnání.

58:08
    Sedlák měl krásně nachystaný kotouč na volej, jenže se mu zlomila hůl a kotouč se sotva doplazil před bránu.

57:45
    Vyloučeni - Pozděna a Jankovič. Oba za hrubost, bude se hrát 4/4.

57:45
    Z pravé strany pálil Káňa a Strmeň zasahuje. Poté se za bránou udála menší šarvátka a budou padat tresty.

56:44
    Piráti právě vstřelili branku!
    To je obrat. Sotva za minutu hosté v utkání podruhé vedou. Bartejs vyslal dlouhou přihrávkou do brejku DANKA DEVERIHO, který se vyhnul obránci a v sólovén úniku si položil Baruse a do horní části brány jej překonal. Asistence: Tomáš Bartejs.

55:15
    Tlak Chomutova pokračoval a je vyrovnáno. Barus, který dnes chytá výborně, inkasuje velice smolnou branku. MAREK RAČUK chtěl najít někoho ze svých kolegů před bránou, to se však nepovedlo. Co se však povedlo, bylo Račukovo nahození před bránu. Kotouč se od zadní části Barusových betonů došoural do brány. Asistence: Lukáš Novák.

54:55
    Je to tak, Kometa je v pěti. Barus vytasil další zákrok po střele Deveriho, tentokrát neměl tolik starostí a problémů. Oba týmy střídají a hraje se v pěti.

54:39
    Domácí těžké momenty přežijí. Každou chvíli budou kompletní.

54:30
    A další skvělý zákrok mladého brankáře, Kopáč rovnou z voleje napřáhl a Barus znovu připraven.

54:20
    Po střele Pozděny vytáhl skvělý Barus skvělý semafor. Domácí byli pod velkým tlakem, ale díky domácímu brankáři se stav nemění. Ten v tuto těžkou chvíli svůj klub podržel.

53:37
    Další velké příležitosti hostů, Račuk mohl zakončit do prakticky prázdné brány, ale v klíčový moment se netrefuje.

Roman Zajíček

Branky a nahrávky: 38. Novák P. (Peslar), 48. Křivohlávek (Zbořil) - 34. Hrabák (Deveri, Chlouba), 56. Račuk (Novák), 57. Deveri (Bartejs)

HC Kometa Brno: Barus (Zelenka) - Šidák, Fusek, Buhaj, Dujsík, Peslar, Křivohlávek, Koukal, Sedlák, Jurák, Novák P., Dlapa, Kozák, Jankovič, Zbořil, Krejčiřík, Novák J., Boček, Káňa, Dittrich, Bilčík (C). Trenéři: Pavel Pazourek, Karel Beran.
    Piráti Chomutov: Strmeň (Matoušek) - Kolář, Pazděna, Kopáč, Korim, Čížek, Bartejs, Novák, Chlouba, Komma, Klouček, Deveri, Ondráček, Mazánek, Hammerbauer, Dobrovolný, Račuk, Opalek, Hrabák (C). Trenér: Jaroslav Beck.

Rozhodčí: Volf - Linhart, Toman