Kanada – J. Korea 6:0 (kon.) | Itálie – Čína 0:6 (kon.) | Česko – Slovensko 3:0 (kon.)
Česko
3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Slovensko
Úterý 08.03.2022, 13:05 • Národní stadión, Peking • Paralympiáda - para hokej • Skupina B

Čechy čeká ve čtvrtfinále paralympijského turnaje odveta s domácí Čínou, druhou dvojici vytvoří Itálie a Jižní Korea. Přímý postup do semifinále si zajistily oba favorizované zámořské výběry.
    Děkuji za pozornost, hezký zbytek dne! (14:53:29)

Po třech výsledkově shodných třetinách si čeští parahokejisté zajistili druhé místo v základní skupině B, naopak pro Slováky porážkou 0:3 turnaj končí posledním sedmým místem. Zápas byl celkem jednoznačný od počátku do konce, řadu šancí čeští hráči zahodili nebo je vychytal výborný Lepáček. Naopak Slovensko si za celý zápas vyloženou příležitost nevypracovalo.

Střely na bránu 19:7
    Vyloučení 2:4, bez využití.

44:00
    Začíná poslední minuta zápasu a můžeme napsat, že i slovenského účinkování na turnaji.

41:58
    Slovensko v plném počtu.

41:28
    Z protiútoku zavezl kotouč do slovenského pásma Geier.

41:03
    Vápenkovi clonil Fojtík a český brankář vytasil semafor proti Joppově křížné střele.

40:55
    Ferenčíkovu střílenou přihrávku vyráží Vápenka přímo do přilby Stašáka, kterého možná brní hlava, ale neměl by být vyřazen ze hry.

39:58
    Vyloučení v týmu Česka (Václav Hečko – 2 min, nedovolené bránění).
    39:19 Michal GEIER - 3:0

39:19
    Česko právě vstřelilo branku!
    Krásnou Doležalovu zadovku využívá pár vteřin po předchozí neproměnění příležitosti Sedláčka MICHAL GEIER, který zametl kotouč k zadní tyči a o vítězi už je patrně rozhodnuto.
    Asistence: Pavel Doležal, Patrik Sedláček.

38:58
    Zakázané uvolnění posouvá hru do českého obranného pásma.

38:43
    Slovákům je pískána přihrávka rukou, vhazovat se bude ve středním pásmu.

36:56
    Marián Ligda vyzkoušel poprvé ve třetí třetině Michala Vápenku rovnou z buly.

36:39
    Veselý se prosmýkl v rychlostním souboji a po objetí brány zkoušel zasunout k tyčce. Lepáček však prostor spolehlivě pokryl.

36:07
    Wágner nechtěně trefil do žeber Večerka, rozhodčí přerušuje hru, aby mohl slovenský hokejista odjet na střídačku.

35:37
    Z pokračujícího tlaku přece jen přichází šance. Geier z rohu kluziště přihrál před bránu Novotnému, který z bezprostřední blízkosti trefuje tyčku a održený kotouč čapl Lepáček.

35:25
    Přibývá další do řady promarněných českých přesilovek. Ani náznak šance, ani jediná střela. Slovensko je v plném počtu.

33:25
    Vyloučení v týmu Slovensko (Peter Kaščák – 2 min, hrubost).

Karel Jedlička

Branky a nahrávky: 2. Krupička (Sedláček, Geier), 25. Kubeš (Palát, Ohar), 40. Geier (Doležal, Sedláček)

Česko: Vápenka (Kudela) – Wágner, Kubeš (C), Doležal, Zelinka, Frolík – Novotný, Geier, Hábl, Ohar, Hečko (A), Veselý, Raul, Palát, Sedláček, Krupička
    Trenér: Novotný

Slovensko: Lepáček (Pastucha) – Hlinka, Štít, Kaščák, Ferenčík, Kardoš – Ligda (C), Fojtík, Turic, Večerek, Stašák, Joppa (A), Korman
    Trenér: Bielečka

Rozhodčí: Webinger (CAN) – Bellen (NED), Fergenbaum (CAN)