Karviná – Zlín 1:1 (kon.) | Teplice – Bohemians 1905 2:2 (kon.) | Jablonec – Pardubice 0:1 (kon.)
MFK Karviná
1:1 (0:1)
FC Zlín
Sobota 23.04.2022, 17:00 • Městský stadion Karviná, Karviná • FORTUNA:LIGA - Skupina o záchranu • 1. kolo

Je za námi zápas prvního kola nadstavbové části v rámci Skupiny o udržení, ve kterém remizovala domácí Karviná se Zlínem 1:1. O první branku zápasu se postaral ve 36. minutě Vachtang Čanturišvili, když si z ničeho nic vzal míč, za vápnem napřáhl a hezkou obalenou střelou na zadní tyč poslal Ševce do vedení. Po hodině hry vyrovnal důrazný Lukáš Bartošák, který proměnil přihrávku Mikuše na přední tyč. Poté zasahovalo do hry video. Nejprve byl po přezkumu vyloučen za ostrý a hlavně nebezpečný skluz Rajmund Mikuš v 70. minutě a v 90. minutě neudržel emoce na uzdě Filip Zorvan, který strčil prudce do hrudi protihráče mimo hru a byl také vyloučen. Do konce zápasu už gól nepadl. Oba týmy si tak z tohoto zápasu odnesou bod. Děkuji za pozornost a přeji příjemný sobotní večer. (18:58:05)

90+8

90+8
    Dlouhý nákop na druhé straně končí zase u Rakovana.

90+8
    Pavol Bajza si doklouzal pro míč mířící do jeho pokutového území.

90+7
    Siňavského centr ale skončil na obránci ve žlutém.

90+7
    Slezané však nic nevzdávají a i v devíti se ženou do útoku.

90+5
    Na hráčích Karviné je vidět frustrace. Není se co divit, dvě červené karty zacloumají s každým týmem.

90+4
    Žlutou kartu dostává Lukáš Čmelík (MFK Karviná), který nebezpečně kopačkou napřed naskočil do Hrubého.

90+4
    Pro Slezany jsou tato dvě vyloučení problém nejenom pro závěr tohoto utkání, ale také pro zápas příští, kdy budou bojovat o důležité body a naději na udržení ve FORTUNA.LIZE.

90+3
    Teď už je spíše otázkou, jestli Karviná udrží remízový stav nebo ještě inkasuje. Bez dvou hráčů se bojuje velmi těžko.

90+2
    Nastavuje se hned 8 minut.

90+1
    Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Eldar Šehić, přichází Antonín Svoboda.

90+1
    Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Jakub Janetzký, přichází Martin Fillo.

90
    Přesně pro tyto situace je systém VAR skvělým pomocníkem. Filip Zorvan strčil Janetzkého oběma rukama do hrudi a po právu vidí červenou kartu.

89
    A sudí Berka se běží podívat k monitoru.

88
    Mimo hru teď zůstává ležet na zemi Jakub Janetzký. Zlínští vehementně protestují, ale všichni po sobě koukají a nikdo moc neví, co se stalo. Uvidíme, jestli to rozklíčuje VAR.

87
    Čmelíkův oblouček za obranu končí v rukavicích Rakovana.

87
    Na druhé straně si po střele Condeho připisuje zákrok také Bajza.

86
    Durosinmi si připravil míč a položil se do nůžek. Pokus byl ale příliš slabý.

Tomáš Honzejk

Branky: 60. Bartošák (Mikuš) – 36. Čanturišvili (Fantiš)

Karty:   68. Šehić (KAR), 90+4. Čmelík (KAR) – 56. Matejov (ZLN), 63. Cedidla (ZLN)   70. Mikuš (KAR), 90. Zorvan (KAR)

Držení míče: 57 % : 43 %.
    Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 3:10. Rohy: 9:6. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 13:17.
    MFK Karviná: Bajza – Mikuš, P. Buchta, Stropek, Šehić (90+1. Svoboda) – Jursa (81. Siňavskij), Túlio – Zorvan, Qose (46. Durosinmi), Bartošák (72. Čmelík) – Papadopulos (C) (72. Kobouri).
    Náhradníci: Ciupa – Čmelík, Svoboda, S. Dramé, Kobouri, Durosinmi, Siňavskij.

Trenér: Bohumil Pánik

FC Zlín: Rakovan – Matejov (71. Simerský), Procházka (C), Vraštil, Cedidla – Čanturišvili (81. Reiter), Conde, Janetzký (90+1. Fillo), R. Hrubý, Y. Dramé (71. V. Vukadinović) – Fantiš (81. Jawo).
    Náhradníci: S. Dostál – Simerský, Fillo, Reiter, Jawo, J. Kolář, V. Vukadinović.

Trenér: Jan Jelínek

Rozhodčí: Berka – Vlček, Kříž; VAR: Petřík, AVAR: Batík