Vítkovice – Liberec 6:3 (kon.) | K. Vary – Kladno 4:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Třinec 2:3 (po pr.)
Pardubice – Mountfield HK 5:2 (kon.) | Olomouc – Litvínov 5:3 (kon.) | Sparta – Kometa Brno 2:3 (kon.)
HC Olomouc
5:3 (0:1, 4:0, 1:2)
HC VERVA Litvínov
Pátek 21.10.2022, 18:00 • Zimní stadion Olomouc • Tipsport extraliga • 13. kolo

Olomouc dnes dokázala porazit poslední Litvínov 5:3. První část se jí sice nepodařila, ale na soupeře ztrácela jen jeden gól. Ve druhém dějství se trefili Jakub Navrátil, Jan Káňa, Jan Švrček a Tomáš Dujsík, takže do kabin šli domácí s komfortním vedením v kapse. Ve třetí třetině ale duel zdramatizoval Patrik Zdráhal dvěma góly, nicméně pojistka Hanáků přišla v poslední minutě z hole Káni.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (20:28:29)

59:19 Jan KÁŇA - 5:3

59:19
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Je rozhodnuto! Pátou branku domácích vstřelil JAN KÁŇA, který dostal kotouč do opuštěné klece. Mora si také dnes připíše tři body. 5:3.

59:08
    Litvínov už zkouší své štěstí v šesti hráčích.

58:46
    Demel našel Helta na vrcholu kruhu. Pokus druhého jmenovaného ale skončil na betonu gólmana.

58:12
    Teď už se ale hra přenesla před Lukáše. Nahodil nedokázal vyhodit po mantinelu, takže Litvínov kombinuje.

57:37
    Olomouc nyní drží kotouč v útočném pásmu a soupeře do tlaku tedy nepouští.

56:08
    Jan Lukáš své spoluhráče zachránil. Po pravé straně zajímavě projel do střelecké pozice Josh Wesley, ale zkušený gólman Hanáků se překvapit nenechal.

55:53
    Do konce řádné hrací doby chybí už jen čtyři minuty. Dá se očekávat, že závěr střetnutí bude pořádně dramatický.

55:12
    Matouš Menšík pořádně vystrašil hostujícího gólmana. Černá guma mu prolétla kousek vedle výstroje.

54:57
    Lukáš Kucsera pálil od mantinelu do připraveného Tomka. Ten si nadvakrát poradil a raději hru zastavil. Vhazování bude obstaráno po jeho pravici.

53:53
    Vyhození Navrátila protečoval Klimek, takže tentokrát se hra přerušit nemusela. Nicméně se dá očekávat, že teď bude tahat za delší konec provazu Litvínov.

53:03
    Kristaps Zile nahazoval od modré čáry pro domácí hráče velmi nepříjemně. Kotouč proskočil kousek vedle zadní tyče.

52:54
    Mora si už situace ve vlastním pásmu nekomplikuje. Nyní vyhodila přes všechny čáry, takže rozhodčí museli odpískat icing.

52:09
    Hlava si na levém křídle přihrávku spoluhráče nezpracoval. U puku byl jako první Jan Švrček.

51:29
    Před klecí hostů se objevil Menšík, který ale v rozhodující fázi minul zařízení.

51:11
    Kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti muselo být přerušeno. Olomoucká branka navíc byla posunuta.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 25. Navrátil (Nahodil), 31. J. Káňa (Klimek), 38. Švrček (Menšík, Dujsík), 40. Dujsík (Ondrušek, Olesz), 60. J. Káňa – 12. Zile (Zdráhal, Estephan), 48. Zdráhal (Estephan, Hlava), 50. Zdráhal (Estephan, Š. Stránský)

HC Olomouc: Konrád (21. Lukáš) – Dujsík, Ondrušek (C), Škůrek, Rašner, Švrček, Řezníček, T. Černý – Orsava (A), Anděl, J. Káňa (A) – Klimek, Nahodil, Navrátil – Kucsera, Menšík, Olesz – Kunc, Kusko, Mareš.
    Trenér: Jan Tomajko

HC VERVA Litvínov: Tomek (Godla) – Jaks, Zile, Wesley, Strejček, Zeman, Demel (A), D. Kolář – Hlava, Sukeľ, Š. Stránský – Straka (C), Estephan, Zdráhal (A) – Abdul, Berka, Kudrna – Zygmunt, Helt, Havelka.
    Trenér: Vladimír Růžička st.

Rozhodčí: Kika, Cabák – Lučan, Kis