K. Vary – Třinec 2:6 (kon.) | Kladno – Kometa Brno 3:5 (kon.) | Vítkovice – Mountfield HK 5:2 (kon.)
Liberec – Litvínov 2:3 (po pr.) | Sparta – Olomouc 2:5 (kon.) | Pardubice – Plzeň 7:2 (kon.)
Motor ČB – Mladá Boleslav 3:0 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
5:2 (1:0, 1:1, 3:1)
Mountfield HK
Neděle 30.10.2022, 16:00 • Ostravar aréna • Tipsport extraliga • 16. kolo

Další kolo Tipsport extraligy je minulostí a Vítkovice si připisují tři body do tabulky. Do utkání vstoupili lépe právě domácí, kteří otevřeli skóre Kriegrem a ve druhé části se dostali do dvoubrankového vedení po střele Marosze. Hosté ale na nic nečekali a rychle snížili Okuliarem a tak skončila druhá část nerozhodně. Ve třetí třetině nejprve využili domácí přesilovku Bukartsem, ale hosté v závěru třetiny bleskově využili svou přesilovku a tím se dostali znovu na rozdíl jednoho gólu. Vítkovice se dvě minuty před třetí sirénou znovu radovali z branky, ale ta nemohla být po prozkoumání uznána. Hosté odvolali brankáře, ale tenhle tah se jim příliš nevyplatil. Nejprve trefil opuštěnou klec Lakatoš, poté do stále prázdné branky dostal puk Fridrich a o zápase bylo rozhodnuto.
    Mějte příjemný zbytek večera, já se budu těšit brzy zase na počtenou. (18:52:44)

Vítkovice právě vstřelily branku!
    Vítkovičtí pečetí svou dnešní výhru střelou PETRA FRIDRICHA do stále prázdné branky – 5:2. Asistence: Lukáš Kovář.

59:50
    Hosté se probíjeli do braky, ale Klimeš má ve svých spoluhráčích oporu.

59:40
    Vítkovickému týmu je odpískáno zakázané uvolnění, odkrytou klec tentokrát netrefili.

58:39
    Hostující gólman stále zůstává na střídačce.
    58:39 Dominik LAKATOŠ - 4:2

58:39
    Po vyhraném vhazování se DOMINIK LAKATOŠ dostal ve svém obranném pásmu před modrou a trefil opuštěnou královehradeckou klec – 4:2. Bez asistence.

58:33
    Růžička je na střídačce, vhazuje se u Klimeše.

58:33
    Růžička v brance hlásí zakázané uvolnění, které k nelibosti domácích fanoušků potvrzuje hvizdem sudí. Na ledě je nyní velmi rušno a diváci dávají najevo svou nevoli velmi hlasitě.

58:20
    Domácí rozehrávají od své klece.

57:58
    Gól Vítkovic nemohl být uznán, protože zcela nepřešel přes brankovou čáru, McCormack jej stačil za Růžičkovými betony zastavit dle videosudího včas.

57:58
    Vítkovičtí společně s fanoušky se radují z další branky, ale v brankovišti bylo přehuštěno a sudí se jdou raději poradit s videem.

57:41
    Útok hostů je přerušen píšťalkou sudích, kteří hlásí ofsajd.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 4. Krieger (Bukarts, L. Kovář), 33. Marosz (J. Stehlík, Lednický), 50. Bukarts (Krieger), 59. Lakatoš, 60. Fridrich (L. Kovář) – 34. Okuliar (Huttula, Lev), 55. F. Pavlík (Jergl, Blain)

HC Vítkovice Ridera: Klimeš (Stezka) – D. Krenželok, Grman, Koch, Raskob, Gewiese, L. Kovář, J. Stehlík – Bukarts, Krieger, R. Půček – Fridrich, Chlán, Lakatoš (C) – Dej (A), Lindberg, Kalus – Lednický, Marosz, Krejsa.
    Trenér: Miloš Holaň

Mountfield HK: J. Růžička (Kiviaho) – Kalina, McCormack, Jank, Blain, Nedomlel, F. Pavlík (A), Huttula – Okuliar, Lev (A), Zachar – Kev. Klíma, Cingel, Jergl – R. Pavlík, Lalancette, Smoleňák (C) – Pilař, Štohanzl, Pajer.
    Trenér: Tomáš Martinec

Rozhodčí: Šír, Hradil – Hlavatý, Lederer