Vítkovice – K. Vary 4:2 (kon.) | Sparta – Kladno 5:1 (kon.) | Plzeň – Třinec 2:1 (kon.)
Pardubice – Kometa Brno 4:3 (4:2 po s.n.) | Motor ČB – Liberec 4:1 (kon.) | Olomouc – Mountfield HK 5:0 (kon.)
Mladá Boleslav – Litvínov 6:4 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
4:2 (1:2, 1:0, 2:0)
HC Energie Karlovy Vary
Neděle 27.11.2022, 16:00 • Ostravar aréna • Tipsport extraliga • 23. kolo

Domácí dnešním zápasem bodují na domácím ledě po jedenácté v řadě. Navíc načali novou šňůru, ve které na ledě Ostravar arény vyhráli podruhé v řadě. Do utkání přitom vstoupili lépe karlovarští, kteří otevřeli střelecký účet Grígerem, za domácí pak skóroval Mueller, ale hosté ještě do konce první třetiny strhli vedení na svou stranu. Ve druhé třetině zlepšili vítkovičtí hru i pohyb a odměnou jim byla vyrovnávací branka Chlána. Poprvé se domácí ocitli ve vedení až ve třetí třetině, kdy přesilovku využil Mueller. Hosté se nechtěli smířit s tímto stavem a snažili se o srovnání za každou cenu, ale domácí se dokázali semknout a pomoci Klimešovi v brance. V závěru zápasu sáhli hosté ke hře bez brankáře, a i když si zbylí hráči na ledě počínali obratně, nakonec nestačili na střelu Marosze, kterému se podařilo pečetit vítkovickou výhru. Tři body tedy znovu zůstávají na domácím ledě.
    Z Ostravy je to pro dnešek už vše, mějte příjemný zbytek večera a já se budu těšit brzy zase na počtenou. (18:49:22)

59:51
    Vítkovičtí už si toto utkání nenechají proklouznout mezi prsty, mají puk pod kontrolou.

59:30
    Hostující gólman se vrací do své klece.
    59:29 Rostislav MAROSZ - 4:2

59:29
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Domácí přece jen trefují pouštěnou klec, ale stálo je to hodně práce, proti dobře bránícím hráčům Energie, kteří se k brance vrhali jako lvi. Bukarts našel volného ROSTISLAVA MAROSZE, který si stáhl puk do lepší pozice, počkal si na pohyb hráčů Energie a trefil svému týmu další domácí výhru – 4:2. Asistence: Roberts Bukarts, Petr Fridrich.

59:13
    Vítkovice se už už dostávali z obranného pásma, ale Havlín dostal puk zpět.

58:52
    Po spolupráci Černocha s Koblasou končí puk u domácího gólmana.

58:48
    Za všeobecného údivu diváků i hráčů je odpískáno zakázané uvolnění Vítkovic.

58:16
    Hosté vyhodili kotouč až ke Klimešovi, Lukeš se přesunuje na střídačku.

58:13
    Před brankou clonil Kalus, ale i tak se střela Gewieseho dostala do Lukešovy náruče.

57:58
    Vítkovičtí zatím nevystřelili, ale drží se v útočném pásmu.

57:22
    Diváci v hledišti zapli světla na svých mobilních telefonech a vytvářejí hezkou atmosféru.

57:08
    Za hru vysokou holí je na 2+2 minuty potrestán karlovarský Chalupa. Lukeš se samozřejmě vrací do své klece.

57:08
    V rohu u domácí branky došlo k faulu, na základě rozhodnutí hlavního rozhodčího je situace s krvavým zraněním vítkovického hráče zkoumána na videu.

57:02
    Nepřesné přihrávky končí na zakázaném uvolnění Vítkovic. V přerušení putuje Lukeš na střídačku, na které zůstává.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 15. Mueller (Raskob, Bukarts), 29. Chlán (Fridrich), 49. Mueller (Lakatoš), 60. Marosz (Bukarts, Fridrich) – 6. Gríger (Chalupa, Rachůnek), 17. Plutnar (Rachůnek, Koblasa)

HC Vítkovice Ridera: Klimeš (Stezka) – Koch, Raskob, Mikuš, Grman, L. Kovář, Gewiese – Fridrich, Chlán, Lakatoš (A) – Bukarts, Krieger, Mueller (A) – Dej, Lindberg, Kalus – L. Krenželok (C), Marosz, Lednický – Bernovský.
    Trenér: Miloš Holaň

HC Energie Karlovy Vary: Lukeš (Habal) – Huttula, Plutnar, Dlapa, Bernad, Pulpán (A), Bartejs, Havlín – Rachůnek (A), Gríger, Chalupa – Koblasa, Černoch (C), O. Beránek – Redlich, Jiskra, Kohout – Sapoušek, Vachovec, Kružík.
    Trenér: David Bruk

Rozhodčí: Kika, Kubičík – Hlavatý, Gebauer

Diváci: 5 197