Třinec – Mladá Boleslav 3:0 (kon.) | Liberec – Vítkovice 2:3 (0:2 po s.n.) | Litvínov – Olomouc 5:3 (kon.)
Kladno – K. Vary 4:1 (kon.) | Plzeň – Motor ČB 4:1 (kon.) | Kometa Brno – Sparta 2:6 (kon.)
Mountfield HK – Pardubice 4:0 (kon.)
Rytíři Kladno
4:1 (2:0, 0:1, 2:0)
HC Energie Karlovy Vary
Neděle 04.12.2022, 16:00 • ČEZ stadion, Kladno • Tipsport extraliga • 26. kolo

Přeji hezký zbytek večera. (18:30:11)

Nejlepší hráči utkání: Jacob Dotchin (KLA) a Daniel Kružík (KVA).

Kladno ve třetí třetině už Vary k ničemu nepustilo. Ve 43. minutě navýšil Bláha, který uklidil puk do odkryté klece. Poté ovšem měli hosté velkou možnost snížit skóre, když si zahráli dlouhou přesilovou hru po faulu Zikmunda. Výhody ovšem nevyužili. Zkusili tak risk bez gólmana, ale ani tento pokus jim nevyšel a Kladno ještě dokázalo jeden gól přidat. Přesně se trefil Matyáš Filip.

59:20 Matyáš FILIP - 4:1

59:20
    Kladno právě vstřelilo branku! Rytíři posílají puk do prázdné branky! MATYÁŠ FILIP se ve středním pásmu dostal k puku, který ztratil jeden z Karlovarských a zamířil přesně do odkryté klece. Bez asistence.

58:49
    Bartejs z první střílel, ale nedokázal dát puk za záda Brízgaly.

57:29
    Procházka mohl z blízkosti dát puk do prázdné, ale jeho kotouč se svezl mimo.

57:05
    Kladno posílá puk pouze na zakázané uvolnění.

56:33
    Hosté se rozhodli, že Lukeš zůstane na střídačce.

56:33
    Oddechový čas pro tým HC Energie Karlovy Vary.

56:33
    Puk končí v ochranné síti a vhazuje se před Brízgalou.

56:08
    Pulpán se od modré trefuje jen mimo.

55:00
    Rytíři se osvobozují, nicméně jen na chvíli.

54:30
    Vhazování vyhráli hosté a drží si pásmo.

54:22
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno:
    Antonín Melka – 2 min., podrážení.

53:00
    Lukešovu přihrávku zachytil Brodecki, který z otočky minul branku.

Dnešní utkání sleduje 2048 diváků.

52:50
    Kubíkovi se v mezikruží otevřel prostor, ale jeho střelu zachytil Lukeš.

Anna Ardonová

Branky a nahrávky: 4. Brodecki (Indrák, Klepiš), 18. Dotchin (Brodecki), 43. Bláha (Dotchin), 60. Filip – 28. Kružík (Rachůnek, Gríger)

Rytíři Kladno: Brízgala (Bow) – Kehar, Dotchin (A), Ticháček, Slováček, Cibulskis, Babka – M. Procházka, Plekanec (C), Kubík – Brodecki, Klepiš, Indrák – Melka, Zikmund (A), Pytlík – Bláha, Filip, Michnáč – Beran.
    HC Energie Karlovy Vary: Lukeš (Habal) – Huttula, Plutnar, Dlapa, Stříteský, Pulpán (A), Bartejs, Havlín – Rachůnek (A), Gríger, Kružík – Koblasa, Černoch (C), Kohout – Redlich, Jiskra, O. Beránek – Vondráček, Sapoušek, Chalupa.

Rozhodčí: Hejduk, Pilný – Lhotský, Hnát