HC Dynamo Pardubice
Středa 18.01.2023, 18:00 • ČEZ stadion, Kladno • Tipsport extraliga • 27. kolo

Přeji hezký zbytek večera. (20:33:05)

Nejlepší hráči utkání: Tomáš Plekanec (KLA) a Adam Musil (PCE).

V poslední třetině si Pardubice svůj náskok již uhlídaly. I když na obou stranách vznikaly nebezpečné šance, Dynamo výrazně domácí přestřílelo a trefou v 54. minutě si zabezpečilo výhru. I když na konci ještě domácí zkusili hru bez gólmana, další branka již nepadla. Pardubice si z Kladna odvážejí všechny tři body a tabulka extraligy zůstala beze změn.

58:39
    Kehar neudržel puk na hokejce a byl obrán Dynamem, které jelo do přečíslení. Kladenský gólman ale puk vypíchl a poslal ho do bezpečí.

57:40
    Od přerušení je Brízgala zpět v brankovišti a ještě neměl další příležitost odjet na střídačku.

56:49
    Pardubice se držely v pásmu Kladna, které obětavě blokovalo všechny střely na kladenskou prázdnou branku.

56:06
    Kladenská branka je prázdná.

55:19
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno:
    Matěj Beran – 2 min., hrubost,
    2 min..

Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice:
    Tomáš Dvořák – 2 min., hrubost.

55:00
    Kladno si nyní na chvíli drželo útočné pásmo, ale ani jednou nevystřelilo.
    53:46 Matej PAULOVIČ - 1:4

53:46
    Dynamo právě vstřelilo branku! Pardubice vedou už 4:1! MATEJ PAULOVIČ nejdříve bekhendem Brízgalu neprostřelil, ale k odraženému kotouči se ještě sám dostal a z otočky se trefil mezi betony. Bez asistence.

Dnešní utkání sleduje 2987 diváků.

52:10
    Hyka střílel z ostrého úhlu a kladenský gólman si mezeru pohlídal.

50:10
    Natřikrát teď musel Brízgala zasahovat, ale tlak ustál.

49:40
    Puk se od kladenského kapitána odrazil do ochranné sítě hostů a první formace bude začínat v útočném pásmu.

48:27
    Zemanovu střelu vyrazil Brízgala ramenem.

46:40
    Brízgala po zákroku zůstal ležet na ledě a Pardubice mohly jít do vedení 4:1. Nejdřív ale trefily tyčku a potom bránícího kladenského hráče.

Anna Ardonová

Branky a nahrávky: 20. Plekanec (Jágr, Kubík) – 32. Štetka (Zohorna, Radil), 33. A. Musil (Herčík), 38. Poulíček (Cienciala, T. Dvořák), 54. Paulovič

Rytíři Kladno: Brízgala (Bow) – Kehar, Dotchin (A), Ticháček, Slováček, Cibulskis, Babka – Kubík, Plekanec (C), Jágr – Brodecki, Indrák, Filip – M. Procházka, Pytlík, Beran – O. Bláha II, Zikmund (A), Melka – Michnáč.
    HC Dynamo Pardubice: Will (Matěcha) – D. Musil, Čerešňák, T. Dvořák, Bučko, J. Kolář (A), Vála, Tvrdík – Cienciala, L. Sedlák, Hyka – Štetka, Zohorna (A), Radil – Paulovič, Poulíček (C), T. Zeman – Herčík, A. Musil, Vondráček.

Rozhodčí: Pražák, Šindel – Brejcha, Špůr